ben tedavi merkezi

Ben Aldırma Tedavisi Hakkında Hazırlanan Yazımızda Ben Tedavisi Yapılışı ve Ben Aldırma Tekniklerini Bulabilirsiniz.

Ben Aldırma

Ben Aldırmadan Önceki Görünüm

Ben Aldırmadan Önceki Görünüm

Konuya benleri aldırma doğru bir yaklaşımıdır? sorusuyla başlanabilir.Tabiki vücutta olmayan ben olan benden daha risksiz bir durumdur yani beni aldırdığınızda yıllar içinde benlerle ilgili olabilecek sorunlarıda ortadan kaldırmış olunur.Halk arasında “bene dokunmayın” mantığı hiçbir mantığı ve bilimsel değeri olmayan bir görüştür.

Ben Aldırma Tedavisi

Ben Alımından 1 Dakika Sonrası

Ben Alımından 1 Dakika Sonrası

Bazı kliniklerse ben olan kişiyi yıllarca bağlayıp zaman içinde ciddi ölçülere varan ücret alabilmek için “beninizi takip etmeliyiz” diyerek hastayı yıllarca oyalamakta hiçbir anlamı olmayan bir şekilde 6 aydabir bakarak!!! Kişiyi ikna etmektedir.Her kontrolün ekonomik boyutu olduğu unutulmamalıdır.
Yapılması gereken şey;ben vücutta olmaması gereken bir doku deformitesi olarak değerlendirilimeli ve görsel veya fiziki bir rahatsızlık varsa tedavi amacıyla yada hiçbir sorun olmasa dahi olabilecek sorunları engelemek için tedavi edilmelidir.
Ben aldırmanın bir çok teknolojik yolu ve ameliyatı vardır bunlardan hangisiyle alınacağı o kliniğin sahip olduğu teknoloji ve doktorun ben tedavisi konusundaki tecrübesine bağlı olarak değişir.Ben aldırmak için en doğru yaklaşım; ben tedavisi konusunda tüm teknolojilere sahip klinikle görüşüp nasıl alınacağına doktor ve hasta genel değerlendirmeyle karar vermelidir.Benleri aldırmanın bilinen hiçbir riski yoktur.

49.353 views

94 yorum “Ben Aldırma”

 1. tugba

  Merhaba dr. Atillabey suze sorum benim burnumun ustunde biraz kabarik benim var ikki uch sana oldu buraz buyumis ve kabarmis nasil aldirabilirim korkuyorum dogrusu ve size nasil ulasabilirim tskler.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  İnternetteki tlf dan Bakırköy Medicalart ı arayabilirsiniz.

 2. Emir

  Hocam merhabalar
  Yüzümde kaşımın yanında bir tane burnumun sağ tarafında yanağıma doğru 2 minik ve dudağımın biraz altında 2 minik kahverengi ben var bunlar tedavi edilebilir mi dudağımın altında olanın birinde ufak bi kıl çıkıyo bunuda alabiliyormusunuz benle birlikte kalıcı olarak ?
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  laser yada buharlaştırma yöntemi ile tedavi edebiliriz.kıla epilasyon yaptırmanız gerekir

 3. Betül

  Hocam tekrar merhaba, ben aldırmanın yaşı yok dediniz fakat doktor 14 yaşında olduğum için şimdi alırlarsa kızarıp çukur olabileceğini ve yeniden çıkabilceni söyledi. Yanıtlarsanız sevinirim..

  Op.Dr.Altan KARAN
  Sanırım yanlış anladınız yada o doktor ben tedavisiyle ilgilenmiyor, bu bilgiler doğru değil

 4. Betül

  14 yaşındayım suratımda mercimek tanesi boyutunda leke şeklinde ben var doktor 2 sene daha bekleyeceğimi söyledi. Ama ben dayanabilceğimi sanmıyorum, ne yapabilirim?
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  ben tedavisi her yaşta yapılabilir

 5. Yarennur

  Ben 13 yasindayim benim boynumda biraz siyaha benzer 2-3 santim civarinda 2tane ben var diyeri ise 1-2 santim felan bunlari aldirmak istiyorum yaşim tutuyormu aldirmamda sakinca varmi ve nasil tedavi edilir ? Benim aldirma sebebim ise utaniyorum benlerimden o yuzden sacimi hic toplamam cok utaniyorum ama !
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Önemli olan tedaviye gerek olup olmamadığıdır gerektiğinde 3 aylık bebeğe bile ben tedavisi yapıyoruz

 6. Deniz

  Hocam,öncelikle Meraba Yüzümde 1 tane belirgin ben var veya Güneş lekesi diyende var.siyah gibi sanki. Kabarıklgı 1cm falan . Ve 4 tane de belirgin olmayan benlerim var. Bunlardan nasıl kurtulurum? Psikolojim bozuldu resmen. 16 yaşındayım YAŞ sınırlamsı olur mu ? Lütfen yardımcı olun
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  kliniğimizde muayene ücretsiz.gelirseniz değerlendirir laser veya buharlaştırma yöntemleri ile tedavinizi yapabiliriz.yaş sınırı yok

 7. emine

  Hocam ben bugün ben aldırdım benimi seviyordum eşim istedi diye aldırdım ve dikislerim yüzümü geriyor ve hafiften yanma var bu normalmi hocam
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  biz klinik olarak ben tedavisinde teknoloji kullandığımız için bu tür sorunlarla karşılaşmıyoruz.ne tür bir uygulama yapıldı bilmiyorum.doktorunuza danışmanızı öneririm

 8. selen

  Merhabalar, benim yüzümde küçük küçük 20 tane ben var ve bunlar gerçekten çok rahatsız edici. Aldırmak istiyorum fakat lazerin ileride tehlike oluşturabilmesi mümkün mü ve kesinlikle iz kalmasın istiyorum. Sorularımın hepsine yanıt alabilirsem çok memnun olurum.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Benler lazer,radyofrekans ile buharlaştırma veya cerrahi olarak alınabilir ve tıbbi kurallara uyulursa sonrası için tehlike oluşturmaz,hiçbir yöntemde sıfır iz diye birşey olmaz ancak buharlaştırma yöntemi ve lazerde farkedilmesi zor minimum iz kalır.

 9. Ebru

  Hocam 19 yaşındayım yüzümün çeşitli yerlerinde 15 tane koyu ve açık kabarık olmayan benlerden var. İz kalmadan hepsi alınabilir mi ? Hangi cerrahi işlem uygulanır ? Ücreti tahminen ne kadar olur ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Ben aldırmalarda hiç iz kalmaması diye bir şey yok benin büyüklüğüne göre farkedilmeyen veya zor farkedilen izler kalabilir.Benlerin durumuna göre lazer,radyofrekans veya nadiren cerrahi yöntem olabiliyor.SGK lı hastalara ilk ben 200 tl eklenen her ben için 100 tl.

 10. yıldız

  Hocam ben 3 gün önce iki tane ben aldırdm yüzümden fakat doktorum iz için hic bir krem jel vs yazmadı sonrasında izleri birazdaha azaltmak icin kullanıcağım bir krem önerebilirmisiniz.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Bu konuda belirgin etkisi olan bir ilaç yok,Contractubex krem kullanılıyor.

Yorum Yapın

kalkun