ben tedavi merkezi

Tüm branşların olduğu hastaneler her hastalığın tedavisini yapar ancak tedavinin hangi yöntemle veya nasıl yapıldığı hangi doktor veya branşın yaptığından daha önemlidir. Ciltteki tüm hastalıkların tedavisinde genellikle akla ilk dermatoloji ( cildiye ) bölümü gelir ancak dermatologlar ben tedavisi konusunda daha çekinik davranırlar çünkü tedavi ettikleri hastalıkların neredeyse tamamı ilaçlarla tedavi edilen hastalıklardır.

Ben Tedavisi Yapan Hastaneler

Cildiyeciler sıklıkla dondurarak tedavi (krioterapi) yaparlar,dondurarak tedavi oldukça pratiktir ancak dondurma işleminin derinliği algılanamadığı için sıklıkla ya yetersiz kalmakta yada fazla derini dondurarak çukurluğa sebep olmaktadır.

Ben tedavisiyle ilgilenen diğer bölümlerse plastik cerrahi ve genel cerrahidir bu branşlarsa cildiyenin tam tersi her şeyi ameliyat etme eğilimindedir ve çeşitli söylemlerle hastayı ameliyata razı etmeye çalışırlar.

Ben tedavisi ile ilgili hastane veya klinik araştırılırken o kurumda yeterli teknoloji olup olmadığı sorgulanmalıdır.Radyo frekans, lazer,buharlaştırma ve ameliyat yöntemlerinin hepsi varsa ben nasıl olursa olsun en doğru teknoloji seçilerek tedavisi yapılır.lazer olmayan bir kliniğe gidildiğinde büyük ihtimalle  “sizin beniniz lazerle alınmaz” denir.

İstanbulda Ben Tedavisi
Medical art ben tedavi merkezi sadece 10 dakikada istenmeyen ve kanserleşme riski bulunan benlerden kurtulmanızı sağlıyor.

20.709 views

20 thoughts on “Ben Tedavisi Yapan Hastaneler

 1. fethiye diyor ki:

  benim yüzümde küçük bir sürü ben var . ve lazerle bi kısmını da olsa aldırmk istiyorum . ama iz kalmasından korkuyorum . ısparta yada denizli de bildiginiz iyi bir doktor var mı yani tavsiye edebileceğiniz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  o bölgede tavsiye edebileceğim herhangi biri yok

 2. hicran diyor ki:

  Merhaba yüzüm de birçok ben var ve bu beni psikolojik olarak çok etkiliyor
  Bunlardan nasil kurtulabilirim benler de büyüme yok ama çok olduğu için
  Beni rahatsız ediyor çoğu insan gibi yüzümün pürüzsüz olmasini istiyorum
  Lazer ya da ameliyat sonucu iz kalir mi? Konya da bunun için on edebileceğiniz
  Bir hastane var mi?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Benleri kliniğimizde radyofrekans ile buharlaştırarak alıyoruz ve banin büyüklüğüne göre neredeyse hiç iz kalmıyor. Konya’da tanıdığım yok.

 3. umut diyor ki:

  Hocam Trabzon’da bu işi yapan bir hastane varmıdır burda ğöğüsümün üstündeki bir beni aldırcaktım teknoloji yokmuş neşterle çıkarttı çok fazla iz kaldı şimdi lazer uygulayan bir hastane arıyorum yardımcı olursanız sevinirim :)
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Trabzonda ben tedavisi yapan yerler vardır araştırmalısınız

 4. Osman Deveci diyor ki:

  Hocam ben benlerimi aldırmak.istiyorum.fakat yazın aldırırsam bir.sıkıntı olur mu ve leke.kalır mı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ben tedavisinde mevsim önemli değil

 5. celil diyor ki:

  ankarada varm ben aldrmak için hastane
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ankarada ben tedavisi yapan yer vardır araştırmalısınız

 6. ayfer diyor ki:

  Cenemde ve kasimin ustundeki ben var pillstik cerrahami gidecem ve iz kalirmi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  benle ilgili teknolojilerin olduğu yere gidin

 7. sem diyor ki:

  merhaba;
  yüzümde aldırmak istediğim 4 ben var çene bölgemde kabarık fazla büyük olmayan bir et beni yanagımda 2adet kabarık olmayan birde bıyık kısmında az kabarık benim var. ve koyu kahverenginde öncelikle merak ettiğim sakal bölgesinde olan 3 tanesi sakal olan bölgelerde iz kalmayacağını okudum yukarıdaki yorumlardan benim merak ettiğim beni aldırdığım kısımlarda sakal çıkmama sorunu olabilir mi? Emekli sandığı fiyatı nedir? Teşekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sakal kökülerini etkilemeyecek şekilde çalığıyoruz

 8. sema diyor ki:

  Merhaba, yanağımda çıkan bir sivilceyi biraz kurcaladım. Geçmediği gibi giderek hafif çıkıntılı ten renginde bir et beni oluştu. Plastik cerrah bunun bir tehlike arz etmediğini ve cerrahi bir operasyonla alınabileceğini söyledi. İz kalabileceği riski konusunda endişelerim var. Siz ne önerirsiniz ve bana Anadolu yakasında önerebileceğiniz bir merkez var mı? Saygılarımla…
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ameliyatla alınıra benin şu anki görünümünden daha kötü görünümlü bir iz kalır
  medicalart kadıköy var oraylka görüşebilirsiniz.

 9. mehmet turan diyor ki:

  hocam boğazımda yaklaşık bir cm büyüklüğünde kabarık bir ben vardı iki kere traşlama yöntemiyle ameliyat oldum ama yinede kalıntıları kırıntıları var ne yapabilirim…
  Op.Dr.Atilla KAYA
  gelirseniz kalıntıları uygun yöntemle alabiliriz

 10. samet diyor ki:

  hcam mrb.. ben de yüzümdeki kahverengi benlerden rahatsızım büyük değil küçük ama çogunlukta olan benler var.. ben tedavi ettirmek istiyorum ıspartada yaşıyorum nereye ve nezaman geleyim bilgilendiirseniz sevinirim ??
  Op.Dr.Atilla KAYA
  istediğiniz zaman 212 573 45 44 ü arayıp gelebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>