ben tedavi merkezi

Tüm branşların olduğu hastaneler her hastalığın tedavisini yapar ancak tedavinin hangi yöntemle veya nasıl yapıldığı hangi doktor veya branşın yaptığından daha önemlidir. Ciltteki tüm hastalıkların tedavisinde genellikle akla ilk dermatoloji ( cildiye ) bölümü gelir ancak dermatologlar ben tedavisi konusunda daha çekinik davranırlar çünkü tedavi ettikleri hastalıkların neredeyse tamamı ilaçlarla tedavi edilen hastalıklardır.

Ben Tedavisi Yapan Hastaneler

Cildiyeciler sıklıkla dondurarak tedavi (krioterapi) yaparlar,dondurarak tedavi oldukça pratiktir ancak dondurma işleminin derinliği algılanamadığı için sıklıkla ya yetersiz kalmakta yada fazla derini dondurarak çukurluğa sebep olmaktadır.

Ben tedavisiyle ilgilenen diğer bölümlerse plastik cerrahi ve genel cerrahidir bu branşlarsa cildiyenin tam tersi her şeyi ameliyat etme eğilimindedir ve çeşitli söylemlerle hastayı ameliyata razı etmeye çalışırlar.

Ben tedavisi ile ilgili hastane veya klinik araştırılırken o kurumda yeterli teknoloji olup olmadığı sorgulanmalıdır.Radyo frekans, lazer,buharlaştırma ve ameliyat yöntemlerinin hepsi varsa ben nasıl olursa olsun en doğru teknoloji seçilerek tedavisi yapılır.lazer olmayan bir kliniğe gidildiğinde büyük ihtimalle  “sizin beniniz lazerle alınmaz” denir.

İstanbulda Ben Tedavisi
Medical art ben tedavi merkezi sadece 10 dakikada istenmeyen ve kanserleşme riski bulunan benlerden kurtulmanızı sağlıyor.

28.022 views

28 yorum “Ben Tedavisi Yapan Hastaneler”

 1. yonca

  Hocam merhaba boynumda kabarık olmayan siyah benler var siyah nokta gibi nasıl yok edilebilir?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Radyofrekans ile alınabilir.

 2. ferza

  Benim sağ gözümün altından başlayıp alnımın yarısına kadar kaplayan küçücük bir sürü benler var cildiyeye gittim ve tedavisinin lazerle olduğunu ve gittikçe büyüyeceğini söylediler onun için lazerle hepsi geçer mi iz falan kalır mı fiyat ne kadar olur tahminini
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Görüp değerlendirdikten sonra sorularınızı yanıtlamak daha doğru olur.

 3. ARİF POLAT

  hocam penis bölgemde ve penis üzerinde çok küçük et benine benzer benler oluştu.sonra yer değiştirdiler.ve şuan aynı şekilde duruyorlar ne büyüyo nede kayboluyor.ve çok hassaslar. istanbulda yaşıyorum öneriniz?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Muayene edip değerlendirmek lazım,kondilom olabilir.

 4. Yunus

  Hocam benim sag göz kapagın altında yanagımın üstünde 1tl bozuk para büyüklügünde ben var ben çok rahatsız oluyorum bunun tedavisi nasıl olur iz kalmasından korkuyorum daha önceden iyi bi doktor gösterdim bana buhar tedavisiyle aldırız ama yine iz kalır deyince korktum yapmadım ne yapmam lazm tşkler
  Op Dr Adil Altınsoy
  Her yöntemde iz kalır. En az iz radyo frekansta olur.

 5. Seda

  Merhaba benim yüzümde çok sayıda ben var ve beni psikolojik olarak çok fazla etkiliyor. Açıkçası aldırmaktan iz kalmasından korkuyorum ve bunun için lazer yaptırmayı düşünüyorum. Devlet hastanesinde yaptırmak istiyorum. İstanbul da lazer yapandevlet hastaneleri var mı? Bu konu hakkında bilgi istiyorum
  Op Dr Nizam Kurtdere
  Bildiğim kadarıyla devlet hastanelerinde bu tür tedaviler yapılmıyor,ancak şüpheli ben varsa patolojide incelemek için cerrahi olarak alınabiliyor.

 6. meryem

  hocam ben yüzümdeki benlerden çok rahatsızım bakırköye gelmek istiyorum kaça kadar çalışıyorsunuz acaba.teşekkürler

  Op.Dr.Seher Şirin

  18:00 kadar çalışıyoruz

 7. nur

  Beni mi aldıracağım mersin yenisehir de bildiğiniz iyi bir cildiyeci var mi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Orada tanıdığımız yok

 8. Deniz

  Hocam ben yüzümden 3 tane ben aldırmak istiyorum ama birbirlerine çok yakınlar çok fazla iz kalirmi
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  muayene ile değerlendirip sırayla yapabiliriz

 9. fethiye

  benim yüzümde küçük bir sürü ben var . ve lazerle bi kısmını da olsa aldırmk istiyorum . ama iz kalmasından korkuyorum . ısparta yada denizli de bildiginiz iyi bir doktor var mı yani tavsiye edebileceğiniz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  o bölgede tavsiye edebileceğim herhangi biri yok

 10. hicran

  Merhaba yüzüm de birçok ben var ve bu beni psikolojik olarak çok etkiliyor
  Bunlardan nasil kurtulabilirim benler de büyüme yok ama çok olduğu için
  Beni rahatsız ediyor çoğu insan gibi yüzümün pürüzsüz olmasini istiyorum
  Lazer ya da ameliyat sonucu iz kalir mi? Konya da bunun için on edebileceğiniz
  Bir hastane var mi?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Benleri kliniğimizde radyofrekans ile buharlaştırarak alıyoruz ve banin büyüklüğüne göre neredeyse hiç iz kalmıyor. Konya’da tanıdığım yok.

Yorum Yapın

kudanil