ben tedavi merkezi

Elektro koter elektrik enerjisini dokunulduğu yerde ısı enerjisine dönüşen bir cihazdır.Ameliyatlarda kanamaları durdurmak ve dokuları kesmek amacıyla kullanıdığı gibi benlerin tedavisindede kullanılır.

Elektro Koter Tedavi Öncesi

Elektro Koterle Tedavi Öncesi

 

Elektro Koterle Tedavi Sonrası Görünüm

Elektro Koterle Tedavi Sonrası Görünüm

Elektro koter bene dokundurulduğu anda benden tabakalar halinde doku kaybı olur,ısıtarak buharlaştırma işlemi istenildiği kadar ilerletilir ve ciltle aynı düzeye gelince tedavi tamamlanmış olur.
Renge duyarlı olmadığı için damar beni dışındaki kahverengi ve cilt rengindeki kullanılabilir ve kesin sonuç elde edilir.
Buharlaştırılan benin yerinde yara kabuğu şeklinde oluşan tabaka benin büyüklüğüne göre 3-7 günde düşer ve alttan pembemsi bir görünüm çokar.Bu pembemsi görünüm 2-3 ayda kendiliğinden cilt rengini alır.
Buharlaştırma işlemi yeterince dikkatli yapıldığında belli bir iz kalmaz küçük sivilce izi şeklinde bir iz kalabilir. Koterin fazla uygulanması benin olduğu alanda çukurluğa sebep olabilir.Tedavinin bir defada bitirilmeye çalışılması yerine gerekirse 2.seansı yapmak oluşabilecek iz miktarınıda azaltacaktır.
Koterle tedavi en pratik tedavi yöntemidir ve tecrübeli ellerde cok büyük benler bile fark edilmeyecek kadar hafif bir izle tedavi edilebilir.

34.117 views

85 thoughts on “Elektro Koterle Ben Tedavi

 1. bilge diyor ki:

  hocam kabuk düştükten sonra pembemsi görünüm çok dikkat çeker mi kabuk hafiften oluşmaya başlladı ama korkuyorum nasıl bir pembemsi oluşacak diye
  Op.Dr.Altan KARAN
  ben kadar dikkat çekici olmaz.

 2. Büşra Çetin diyor ki:

  Hocam ben daha 17 yaşındayım dudağımın ustunde 2mm’lik kahverengi , 1 mm’lik kabarık benim var ne tür aldırma tavsiye edersiniz ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Radyo frekansla buharlaştırma yönteminde farkedilir iz kalmaz

 3. Bilge diyor ki:

  Merhabalar hocam 2 gün önce yüzümdeki benleri aldırdım doktor kabuk oluştuktan sonra düşünce hafif pembemsi bir görünüm olur dedi çukurluktan bahsetmedi ama burdaki yorumlarda çukur oluşur denmiş acaba herkes de mi oluşur bu çukur
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Çukurluk çok seyrek görülen ve derine inen benlerin tedavisi sonucunda görülebilir.

 4. esra diyor ki:

  Hocam benim dudagimin sol üstünde er beni var biraz büyük buharlaştırma yöntemi ile alinabilir mi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  alınabilir

 5. Büşra diyor ki:

  Hocam Merhaba geçen yıl size yüzümdeki beni elektrokoterle aldırmıştım ancak aynı yerde tekrar büyüdü. Ne yapmalıyım? Tekrar tedavi edilse ekstra bir masrafı olur mu benim için?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  2.seans gerekebileceğini söylemiştim gelirseniz yaparız,2.seans ücretsiz

 6. oguz diyor ki:

  Merhaba göz bebeğime cok yakın biryerde
  Et beni çıktı henüz cok küçük ve yavaş yavaş büyüyor
  En az zararla bu beni aldırmak istiyorum
  Tavsiyeniz nedir merak ediyorum
  Tesekkür ederim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Gözün içinde ise göz hastalıkları uzmanı ile görüşmelisin,gözün dışında veya göz kapağında ise benin görülüp ona göre yöntem belirlenmesi uygun olur.

 7. Serdar diyor ki:

  Hocam merhaba, ben oturduğum ilde tecrübeli bir cildiye uzmanına gittim bana benler buharlaştırma ile alınırsa kanserleşebileceğini söyledi çünkü henüz bu tekniğin riski tam belirlenememiş sizce bu siyah renkli benimi aldırmam sakıncalı mı? Siz bütün benlere buharlaştırma tedavisi uyguluyor musunuz? Çünkü en az iz bırakan bu teknikmiş.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Beni tamamen ortadan kaldırıyoruz,geriye ben kalmıyor ki kanserleşsin.İstisnalar hariç banlerin çoğuna uyguluyoruz.

 8. büşra diyor ki:

  hocam 3gün önce çapı 3 4mm kabarık damar beni aldırdım koterizasyonla şu an çapi daha geniş ve derin iz var yüzümde sigara bastırılmış gibi geçer mi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet geçer

 9. Kevser diyor ki:

  Atilla hocam mrb. Ben 15 gün kadar önce kliniğinizde yanağımda ki 2 tane beni aldırdım . yara iyileşti ama hem hafif çukurluk hemde kırmızılık var . Bunlar zamanla geçer mi ne kadar sürer yada iz kalmaması için krem falan kullanmamı önerir misiniz ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  krem kullanmanız gerekmez iyileşme 2 ay boyunca devam eder rahat olun

 10. emine diyor ki:

  Hocam kasigimda kocaman bi et benim vardi dun elektro koter ile alindi gazli bezle kapattilar.doktorum 10 gun boyunca her aksam bactroban krem sur dedi. Bu aksqm gqzli bezi acarken sanirim kurudugu icin kanama oldu kremi sikip yine gazli bezle kapattim ama kan olunca tedirgin oldum sizce bi sorun olur mu bu sekilde kabuk tutr mi? TESEKKURLER
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  sorun olacağını sanmam

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*