ben tedavi merkezi

Elektro koter elektrik enerjisini dokunulduğu yerde ısı enerjisine dönüşen bir cihazdır.Ameliyatlarda kanamaları durdurmak ve dokuları kesmek amacıyla kullanıdığı gibi benlerin tedavisindede kullanılır.

Elektro Koter Tedavi Öncesi

Elektro Koterle Tedavi Öncesi

 

Elektro Koterle Tedavi Sonrası Görünüm

Elektro Koterle Tedavi Sonrası Görünüm

Elektro koter bene dokundurulduğu anda benden tabakalar halinde doku kaybı olur,ısıtarak buharlaştırma işlemi istenildiği kadar ilerletilir ve ciltle aynı düzeye gelince tedavi tamamlanmış olur.
Renge duyarlı olmadığı için damar beni dışındaki kahverengi ve cilt rengindeki kullanılabilir ve kesin sonuç elde edilir.
Buharlaştırılan benin yerinde yara kabuğu şeklinde oluşan tabaka benin büyüklüğüne göre 3-7 günde düşer ve alttan pembemsi bir görünüm çokar.Bu pembemsi görünüm 2-3 ayda kendiliğinden cilt rengini alır.
Buharlaştırma işlemi yeterince dikkatli yapıldığında belli bir iz kalmaz küçük sivilce izi şeklinde bir iz kalabilir. Koterin fazla uygulanması benin olduğu alanda çukurluğa sebep olabilir.Tedavinin bir defada bitirilmeye çalışılması yerine gerekirse 2.seansı yapmak oluşabilecek iz miktarınıda azaltacaktır.
Koterle tedavi en pratik tedavi yöntemidir ve tecrübeli ellerde cok büyük benler bile fark edilmeyecek kadar hafif bir izle tedavi edilebilir.

DeliciousDiigoStumbleUponBlogger PostTumblrLiveJournalFriendFeedLinkedInRedditShare

29.864 views


esra
11 Şubat 2015

Hocam benim dudagimin sol üstünde er beni var biraz büyük buharlaştırma yöntemi ile alinabilir mi
Op.Dr.Atilla KAYA
alınabilir

Büşra
07 Şubat 2015

Hocam Merhaba geçen yıl size yüzümdeki beni elektrokoterle aldırmıştım ancak aynı yerde tekrar büyüdü. Ne yapmalıyım? Tekrar tedavi edilse ekstra bir masrafı olur mu benim için?
Op.Dr.Atilla KAYA
2.seans gerekebileceğini söylemiştim gelirseniz yaparız,2.seans ücretsiz

oguz
08 Aralık 2014

Merhaba göz bebeğime cok yakın biryerde
Et beni çıktı henüz cok küçük ve yavaş yavaş büyüyor
En az zararla bu beni aldırmak istiyorum
Tavsiyeniz nedir merak ediyorum
Tesekkür ederim
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Gözün içinde ise göz hastalıkları uzmanı ile görüşmelisin,gözün dışında veya göz kapağında ise benin görülüp ona göre yöntem belirlenmesi uygun olur.

Serdar
27 Kasım 2014

Hocam merhaba, ben oturduğum ilde tecrübeli bir cildiye uzmanına gittim bana benler buharlaştırma ile alınırsa kanserleşebileceğini söyledi çünkü henüz bu tekniğin riski tam belirlenememiş sizce bu siyah renkli benimi aldırmam sakıncalı mı? Siz bütün benlere buharlaştırma tedavisi uyguluyor musunuz? Çünkü en az iz bırakan bu teknikmiş.
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Beni tamamen ortadan kaldırıyoruz,geriye ben kalmıyor ki kanserleşsin.İstisnalar hariç banlerin çoğuna uyguluyoruz.

büşra
15 Kasım 2014

hocam 3gün önce çapı 3 4mm kabarık damar beni aldırdım koterizasyonla şu an çapi daha geniş ve derin iz var yüzümde sigara bastırılmış gibi geçer mi
Op.Dr.Atilla KAYA
evet geçer

Kevser
12 Eylül 2014

Atilla hocam mrb. Ben 15 gün kadar önce kliniğinizde yanağımda ki 2 tane beni aldırdım . yara iyileşti ama hem hafif çukurluk hemde kırmızılık var . Bunlar zamanla geçer mi ne kadar sürer yada iz kalmaması için krem falan kullanmamı önerir misiniz ?
Op.Dr.Atilla KAYA
krem kullanmanız gerekmez iyileşme 2 ay boyunca devam eder rahat olun

emine
02 Eylül 2014

Hocam kasigimda kocaman bi et benim vardi dun elektro koter ile alindi gazli bezle kapattilar.doktorum 10 gun boyunca her aksam bactroban krem sur dedi. Bu aksqm gqzli bezi acarken sanirim kurudugu icin kanama oldu kremi sikip yine gazli bezle kapattim ama kan olunca tedirgin oldum sizce bi sorun olur mu bu sekilde kabuk tutr mi? TESEKKURLER
Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
sorun olacağını sanmam

NAZLI
14 Ağustos 2014

merhaba hocam. ben kliğinizde 2 adet ben aldırdım biri daha beyazken diğerinde kahverengilik vardı. bu sabah uyandığımda her ikiside kahverengi sanki ben alınmamış gibi farkedilmiyor. ne zaman pembe renge dönüşücek bu daha 2.gündeyim moral sıfır :(
Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
onlar kabuktur düşer
sorun olursa 2 ay sonra tekrar görelim
moral bozacak bir şey yok :)

eda
20 Temmuz 2014

Kahverengi benler kanser yapar mi? Bu yontem pahali mi?
Op.Dr.Atilla KAYA
çok küçük ihtimalle kanserleşebilir
200 tl

Başak
24 Haziran 2014

Dr bey merhabalar. Göğüs kısmımda doğumdan sonra büyüyen kırmızı benler mevcut. Bugün bir cildiye uzmanına muayene oldum.bu benleri koterle hemen alabileceğini söyledi. Biraz tedirgin oldum. Siz ne önerirsiniz? Koter uygun yöntem mi?
Op.Dr.Atilla KAYA
radyo frekans daha iyidir ama koterde olabilir, tuvalet kağıdı yerine gazete kullanmak gibi

can
27 Mayıs 2014

köklü ben hangi yontemle alınır
Op.Dr.Atilla KAYA
ben ağaçmı ki kökü olsun :)
kök lafı daha çok hastayı ameliyata razı etmeye çalışanların sözüdür benin kökü olmaz.

can
26 Mayıs 2014

hocam damarlı ben ne demek
Op.Dr.Atilla KAYA
damar yumağından oluşmuş ben yani hemanjiom demek

Ays
09 Mayıs 2014

Merhaba.Yüzmdeki tuberskleroz lekelerine,Radyofrekans koterle adenoma sebaseum eksizyonu yaptik.3. Gün oldu doktorum 4 gün tramycne günde 3 kez, daha sonra bepanthene kullan dedi.Ne kadar zaman sonra yüzüm tamamen pürüzsüz olucak.Iz kalicak mi ?
Op.Dr.Atilla KAYA
ameliyat yapılan bölge asla pürüzsüz olamaz ve mutlaka iz kalır

ayse
31 Mart 2014

Hocam dudak üzerindeki benimi koter ile aldirdim bir ay önce ama hem kahverengi ve çukurluk var geçer mi leke ve iz kalmaması için bir kiren önerir misiniz
Op.Dr.Atilla KAYA
kremin anlamı olmaz,doku kendini düzeltir,kahverengi için rötuş yapılabilir

ekrem
23 Mart 2014

merabalar hocam 3 gun once buharlasma yontemıyle benımı aldırmıstım kabuk bagladı ama cukurluk soz konusu olusan bu cukurluk kapanırmı teşekkür ederim.
Op.Dr.Atilla KAYA
değişim 2 ay boyunca devam eder

rumeysa
20 Şubat 2014

2 tane burnumun üzerinde kahverengi ben mevcuttu 16 gun önce benimi lazer traslama ile aldırdım ilk aldirdigim günkü gibi degil ama sivilce gibi pembemsilik var doktorum bana bactroban kremi verdi kremi mi kullanıyorum ama sanki iz kalacak gibi geliyor ve bu beni rahatsız ediyor ve korkutuyor doktorum geçeceğini söylüyor ama bu beni tatmin etmiyor sizin önerilerinizi de almak ıstiyorum sizce geçermi ??? ilginiz için teşekkür ederim…
Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
evet bactroban kullanmasanız da geçer

osman
19 Şubat 2014

Hocam hocam gozumun altinda elmacik kemigi ile burnumun arasinda hafif kabarik mercimek buyuklugunde bir benim var hangi yontemle aliyorsunuz.en onemlisi iz kalir mi memur biriyim surekli insanlarla icli disli oldugum icin alay konusu olmak istemiyorum.birde alirsam iz kalmadan ne zaman isime baslayabilirim ona gore izin alacam cok tskkurvederim

Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS

en uygun yöntemle alırız
farkedilir iz kalmaz

sema
13 Şubat 2014

Iyi günler hocam burnumda kahverengi ben var aldirirsam çukurlu, ız, ve kızarıklık kalırmi?? Ben doktora gittim lazer taşlama ile alınacağını söylediler bunla ilgili sizden bilgi almak ıstiyorum .teşekkürler…
Op.Dr.Atilla KAYA
çukurluk oluşturulmamaya çalışılır bunda benin yapısı önemli
geçici kızarıklık olur
lazerle taşlama dediği abrazyondur uygulanabilir pahalı olabilir

esma
11 Şubat 2014

Hocam benlerimi lazer tiraşlamayla aldirirsan cukurluk ve kızarıklık kalırmı
Op.Dr.Atilla KAYA
geçici kızarıklık olup düzelir,çukurluk kalmaz

muhammed
09 Şubat 2014

İyi günler ben dun 5 tane benimi kadikoy şubesinde buharlaşma yöntemiyle aldirdim. Merak ettiğim kabuk ne zaman oluşur şuanda kabuk olusmamis durumda da.
Op.Dr.Atilla KAYA
kabuk sıkça gördüğümüz bir dıurum ama her zaman olmayabiliyor birde olanlarda da 2-4 gün sonra oluyor

naga