Makat Çatlağı Muayene Randevusu Anal Fissür Tedavi Ücretleri

Et Beni Tedavisi

İnsan vücudunun her yerinde ben yada benler görülebilir. Doğuştan olacağı gibi, yaşadığımız süreçte sonradan da ortaya çıkabilmektedir. Özellikle ilerleyen yaşlarda görülen benlerin sayısında son yıllarda ciddi bir artış olduğu gözlemlenmektedir. Bunun nedeni ise et beni dediğimiz ciltten kabarık benlerin sayısında artış olmasıdır. Peki et benleri nedir, neden olur, kimlerde görülür? gibi hususlara sayfada cevap vereceğiz.

Et Beni Nedir?
Her hangi bir şikayete neden olmayan yani zararsız diyebileceğimiz benlerden olup, cilt renginde olabildiği gibi kahverengi renkte olabilmektedir. En belirgin hali ciltten kabarık ve sürekli büyüyen bir yapıda oluşudur. Çoğu zaman siğil ile karıştırılsa da siğil gibi pütürlü bir yüzeyi olmayıp, cilt gibi düz bir yüzeye sahiptir. Siğiller vücudun diğer bölgelerine bulaşırken et benlerinde bulaşma gibi bir görülmez.

Neden Olur?
Teknoloji hızla gelişmiş olsa bile bir çok sağlık ve estetik sorunun neden kaynaklandığına dair kesin ve net bir bilgi bulunmamaktadır. Fakat bilim adamlarının üzerinde durduğu ortak nokta vücudun deformasyonuna bağlı olduğu yönündedir. O nedenle et benleri belirli bölgelerde görülmektedir. Özellikle vücudumuzda sürtünme olan yerlerde boyun ve göğüs gibi bölgelerde daha sık görülür. Vücudun katmanları sürtünme sonucu ortaya çıktığı tahmin edilmektedir.

Nasıl Geçer?
Öncelikle hiç bir ben kendi kendine geçme olasılığı yoktur. Sadece hemangioma dediğimiz ve bebeklerde doğuştan ortaya çıkan damar benleri 6 yaşına kadar kendi kendine geçme olasılığı bulunmaktadır. Bunun dışında yüzeysel yada et benleri gibi büyüme olasılığı bulunan tüm benler cerrahi müdahale ile alınması gerekir.

Et Beni Tedavisi Nasıl Yapılır?
Öncelikle burada bilimsel ve en avantajlı tedavi yöntemini bulmak gerekir. Çünkü benler teknolojinin sağladığı imkanlar ile ameliyatsız alınırken aynı zamanda özellikle hasta yoğunluğu fazla olan merkezlerde ameliyat ile yapılmaktadır. Bazı merkezler ise hiç bir faydası olmadığı halde insanları çekmek için lazerle yaptığını belirtmektedir. IDEA klinik ben tedavi merkezi olarak sizlere önerimiz ameliyatsız yöntemler olacaktır. Çünkü sadece 2 dakika içinde yapılır ve neredeyse belirgin iz kalmaz. Peki ameliyatsız yöntemler nasıl yapılıyor? yazının devamında bu hususları görelim.

Buharlaştırma Yöntemi (Elektrokoter)
Ciltten kabarık benlerin yok edilmesinde en etkili yöntem hiç şüphesiz buharlaştırma ile yok etmek olacaktır. Var olan o fazlalığı cilde dokunduğu anda buharlaştıran elektrokoter cilt yüzeyine kadar buharlaştırarak yok etmektedir. Yukarıda da belirtildiği gibi sadece 5 dakika gibi kısa bir sürede yapılmaktadır.

Radyo Frekans (RF)
Damarsal hastalıkların tedavisinde özellikle varis hastalarında çok sık kullanılan cihazlardan biri Radyo Frekans kısa adı RF olup, aynı şekilde ben tedavisi içinde son yıllarda en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Buharlaştırma yöntemine benzer şekilde kabarık olan beni cilt seviyesine getirmektedir.

Lazer (Et Benlerinde İşe Yaramaz)
Cilt üzeri yapılan işlemlerde hiç şüphesiz lazer tercih edilmektedir. Fakat etkisi öylesine kısıtlı ki sadece yüzeysel benler ve lekelerde işe yaramaktadır. O nedenle et benlerinin tedavisinde lazer hiç bir işe yaramaz.

Krioterapi (Dondurarak) Önerilmez
Özellikle siğil tedavilerinde sıkça uygulanan yöntemlerden biri Krioterapi olup, kontrolsuz bir şekilde uygulandığı için çoğu zaman sağlıklı dokuya zarar vermektedir. O nedenle önerdiğimiz bir yöntem değildir.

İz Kalır mı?
Operasyon yapılan her alanda belli belirsiz bir iz her zaman kalır. Fakat buharlaştırma ve radyofrekans uygulamasında kalan iz belli olmayacak düzeydedir. Yani sizi tanımayan bir insan ben aldırma işlemi yaptığınızı anlayamaz. Ameliyat ile ben aldırma yaptığınızda ise ömür boyu çok dikkat çekici bir iz ile yaşamak zorunda kalırsınız. Ben aldırma işlemi sonrası 10-20 gün sürecek bir kabuklanma olur. Sonrasında o kabuklanma düşerek yerine cildin yenilenmiş hali ortaya çıkar.

Et Beni Kanserleşir mi?
Benlerin zamanla kanserleşme riski bulunmaktadır. Et benleri içinde geçerli olan bu durum daha minimal düzeyde kalmaktadır. Fakat aldırmanız halinde bu riski ortadan kaldırmış olursunuz. Dilerseniz alınan beni pataloji laboratuvarına gönderilmesini isteyerek kanser şüphesiz olup, olmadığını görebilirsiniz.

Et Benleri Büyür mü?
Evet arkadaşlar bu nevüsün en önemli yönü sürekli büyüme eğilimi içinde olmasıdır. Öyle ki 5-6 cm olarak büyüme riski bulunmaktadır. Bu sıkıntıdan kurtulmak için aldırılmasını öneriyoruz.

Tedavisi Ne Kadar Sürer
Belki size biraz abartılı gelecek ama sadece 1 dakika sürmektedir. Muayene ve tedavi dahil kişi 5 dakika gibi kısa bir sürede sağlık merkezinden ayrılmaktadır. Aşağıda yer alan video’da buharlaştırma yöntemi uygulanmaktadır. Uygulama benlerin durumuna göre 2 farklı şekilde yapılmaktadır. O nedenle sayfanın devamında 2 farklı video görüntüsü eklenmiştir.

 

Evde Ben Tedavisi Yapmayın (Enfeksiyon Kapabilir)
Özellikle et benlerinde insanlar evlerinde iple, jiletle ve özel spreyler ile koparmaya çalışıyor. Bu kesinlikle bilimsel bir uygulama değildir. İple koparsanız ile enfeksiyon kapma riskine karşı herhangi bir önlem yoktur. O nedenle 100-200 TL’lik bir masraftan kaçmak için sağlığınızı riski atmayın.

Cinsel Organda Et Beni Olur mu?
Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi evet vücudun her yerinde olabilir. Fakat cinsel organda benlerden çok siğiller olmaktadır. Et benleri ile sıkça karşılaştırılan siğil bulunduğu yere göre farklı isimler almaktadır. Anal bölgede görülen siğillere Anal Kondilom adı verilmektedir. Bu tür siğiller bulaşıcıdır.

Öncesi Sonrası Sonuçları İnceleyin
Idea Klinik olarak 20 yıldan beri binlerce ben alımı yaptık, hastalarımızın görsellerini paylaşma taraftarı değiliz. Sizlere sonuçları göstermek adına aşağıda öncesi ve sonrası muhteşem sonuçları görebilirsiniz.

Öncesi Sonrası

Tedavi Ücretleri Ne Kadar?
Türkiye’nin 4 farklı ili İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet veren idea kliniklerinde hizmet veren kliniğimizde muayene ücretsiz olup, ben aldırma ücretleri ise ben çeşidine, uygulanan yöntem ve benlerin sayısına göre değişmektedir. Aşağıda yer alan bağlantıdan güncel tedavi ücretlerini görebilirsiniz. http://www.bentedavisi.com/ben-tedavi-fiyatlari

Bu konuda aktaracaklarımız şimdilik bu kadar olup, dilerseniz aşağıda yer alan yorum ve soru formundan doktorlarımıza merak etiğiniz hususlarda sorularınız iletebilirsiniz.

150 Comments

Add a Comment
 1. et beni tedavisinde en iyi yaklaşım RF ile tedavidir.ücreti için şu linke bakınız,http://www.bentedavisi.com/ben-tedavi-fiyatlari
  Op.Dr.Adil Altınsoy

 2. ben tedavisi ücreti için şu linke bakabilirsiniz.http://www.bentedavisi.com/ben-tedavi-fiyatlari
  Op.Dr.Demet Ağras

 3. Yüzümde çok sayıda yüzeysel benler var kurtulmak istiyorum ne kadar acaba

 4. ben tedavisi ücretleri için şu linke tıklayınız.http://www.bentedavisi.com/ben-tedavi-fiyatlari
  Op.Dr.Nizam Kurtdere

 5. yüzümün sol tarafinda mercimek büyüklügünde et beni aldirmak istiyorum.

 6. Kulak arkamda yan yana 2 tane ve koltuk altında 1 tane et benim var küçükler ama saplı ve tıraş vs deodorant sürerken roll on vs sıkıntı çıkıyor aldırmak istiyorum ama ücretleri hakkında bilgi almak istiyorum

 7. ücretler için şu kinke bakınız.http://www.bentedavisi.com/ben-tedavi-fiyatlari
  Op.Dr.atilla Kaya

 8. tedaviniizi yapabiliriz
  Op.dr.Nizam Kurtdere

 9. Polislik sınavına başvuracağım yüzümdeki benleri aldırmak istiyorum. nasıl alıyorsunuz ?

 10. 5 adet benim var lazerlemi alıyorsunuz acıyor mu ?

 11. ben tedavisi olmak istiyorum , benler sakal bölgesinde bu benleri alsam sakkallarıma bir zarar gelir mi ?

 12. RF ile tedavi ettirirseniz sorun olmaz
  Op.Dr.Atilla Kaya

 13. muayene ile değerlendirip hangi yöntemle alacağımıza öyle karar veriyoruz.sinek ısırığı kadar bir acı olur.
  Op.Dr.Seher Şirin

 14. benlerinizi muayene ile değerlendirip hangi yöntemle alacağımıza öyle karar veriyoruz
  Op.Dr.Ergun Aygören

 15. 3 adet et beni var aldırmak istiyorum ücreti ne kadar tutar?

 16. ücretler için şu linke bakınız.http://www.bentedavisi.com/ben-tedavi-fiyatlari
  Op.Dr.A.Şahap Barlas

 17. İyi çalışmalar dilerim. Yanağımda kabarık olmayan ben var. Lazerle bu tip benlerde alınabilir mi ? Ücretlendirme ne kadar şimdiden teşekkür ederim

 18. ufak ufak benler var adet olarak 30 a yakın bunun çözümü ve ücretini öğrenirsem sevinirim

 19. Rf yada laser ile tedavi edebiliriz.ücretler için şu linke bakabilirsiniz.http://www.bentedavisi.com/ben-tedavi-fiyatlari
  Op.Dr.Nizam Kurtdere

 20. alınabilir.ücretlendirme için şu linke bakınız.http://www.bentedavisi.com/ben-tedavi-fiyatlari
  Op.Dr.Adil Altınsoy

 21. Boyun bölgemde irili ufaklı et benleri var
  Sanırım genetik ve gebeliklere bağlı 35 yasındayım tedavi ücretini ve yeniden olma ihtimali hakkında bilgilendirirseniz sevinirim saygılar

 22. Ben aldırmak istiyorum 3 adet iz kalmadan ücreti ne kadar?

 23. Yüzümde sonradan güneş ışıklarıyla çıkan benler var sayıları fazla olduğu için rahatsız oluyorum daha önce hastaneye gitmiştim ama zararlı olmadığı için alamayacaklarini söylediler gittikçe sayıları da artıyor . Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 24. Sol göz kapağımda doğuştan bir et beni var. Bu sıralar büyüdüğünü farkettim. SGK aktif çalışanım. Lazer tedavisi hakkında fiyat, riskler, tedavi sonrası vs bilgi almak istiyorum.

 25. göz kapağındaki et beni laser ile tedavi edilemez.bu benler için en uygun yöntem RF ile tedavidir.ücretler için şu linke bakabilirsiniz.http://www.bentedavisi.com/ben-tedavi-fiyatlari
  Op.Dr.Atilla Kaya

 26. gelirseniz muayene ile değerlendirip laser yada RF ile tedavi edebiliriz
  Op.Dr.ergun Aygören

 27. ben tedavisinde hangi teknoloji ile tedavi edilirse edilsin,hiç iz kalmaması diye bir durum söz konusu değildir.sohbet mesafesinden farkedilir iz kalmaz.ücret için şu linke bakınız.http://www.bentedavisi.com/ben-tedavi-fiyatlari
  Op.Dr.Demet Ağras

 28. benlerin daha çok sebebi genetik yatkınlık ve çevresel faktörler yani güneş ışınlarıdır.tedavi edilen ben yeniden çıkmaz.ama başka alanlarda korunmazsanız ben çıkabilir.ücret için şu linke tıklayınız.http://www.bentedavisi.com/ben-tedavi-fiyatlari
  Op.dr.Seher Şirin

 29. yüzümde 1cm küçük nokta benler bulunmakta çok rahatsızım nokta kadar küçük küçük ama hiç yoksa 20 tane vardır acil aldırmak istiyorum ama iz kalacağından korkuyorum ayrıca ücret ne kadar beni bilgilendirirmisiniz

 30. muayene iile değerlendirip RF yada laser ile tedavinizi yapabiliriz
  Op.Dr.Atilla Kaya

 31. hocam yüzümde bi tane et beni var aldırmak istiyorum hangi yöntemle alıyorsunuz ve ücreti nedir ?

 32. dudağımın üstünde 2 tane küçük leke tarzı ben var aldırmak istiyorum ama sonrasında iz kalır mı o bölgede ?

 33. 2 tane et beni 3 tane de yüzeysel benim var aldırmak istiyorum fiyatı ne kadar tutar?

 34. ben tedavisi ücretleri için şu linke bakınız.http://www.bentedavisi.com/ben-tedavi-fiyatlari
  Op.Dr.Nizam Kurtdere

 35. RF yada laser ile tedavi edilebilir.farkedilir iz kalmaz
  Op.Dr.Seher Şirin

 36. et benlerini RF yada Plazma ile tedavi ediyoruz.ücreti için şu linke bakınız.http://www.bentedavisi.com/ben-tedavi-fiyatlari
  Op.Dr.Atilla Kaya

 37. hocam yüzümde 3 tane ben var 1 tanesi et beni diğeri ikisi yüzeysel radyo frekans yöntemiyle aldırmak istiyorum

 38. hocam sakal bölgesinde 1 tane benim var alınan bölgede sakalım çıkar mı ? çıkmaz mı ?

 39. kasık bölgesinde bi tane ben var aldırmak istiyorum neyle alıyorsunuz bide sgk geçerlimi ?

 40. kasık bölgesindeki ben değil kondilom da olabilir.bir an önce muayene ile değerlendirip tedavi olmalısınız.RF ile tedavi ediyoruz.sgk lı hastalara %50 indirim uyguluyoruz
  Op.Dr.Atilla Kaya

 41. RF ile tedavi edilirse sakalınız etkilenmez
  Op.Dr.Nizam Kurtdere

 42. gelirseniz muayene ile değerlendirip RF ile tedavi edebiliriz
  Op.Dr.Seher Şirin

 43. hocam burnumun üstünde ben var 2 adet aldırmak istiyorum iz kalma olasılığı nedir ?

 44. iyi günler kolumda 2 adet ben var aldırmak istiyorum işlem kaç saat sürüyor fiyatı nedir?

 45. işlem 3-5 dakika sürer.ücretler için şu linke bakınız.http://www.bentedavisi.com/ben-tedavi-fiyatlari
  Op.Dr.Ergun Aygören

 46. beni muayene ile değerlendirip RF yada laser ile tedavi edebiliriz.farkedilir iz kalmaz
  Op.Dr.Atilla Kaya

 47. hocam merhaba 3 adet et beni var aldırmak istiyorum lazer yöntemiylemi alıyorsunuz ?

 48. merhaba hocam. benim vücudumda et benleri var. büyük olması iz kalacağı anlamına gelir mi

 49. iz daha çok tedavi edilen yönteme bağlıdır.uygun yöntemle tedavi olursanız farkedilir iz kalmaz
  Op.Dr.ergun Aygören

 50. et beni tedavisinde RF ile buharlaştırma yöntemini kullanıyoruz
  Op.Dr.Adil Altınsoy

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ben Tedavisi © 2004-2018
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com