ben tedavi merkezi

ET BENİ VE TEDAVİSİ

Et Beni Tedavisi

Et Beni Tedavisi

Et benlerine papillom da denilen zararsız,şikayet yapmayan,ezilmedikçe ağrımayan estetik kusur oluşturan deri çıkıntılarıdır.Diğer ben tiperi ve siğille karıştırılabilir ama et beninin yaşam şekli çok farklıdır
Et benleri genellikle sürtünme alanları ve vücut kıvrımlarında oluşur ve ota yaştan sonra daha sık ortaya çıkar.En sık görüldüğü yerler boyun göz kapakları ve koltuk altıdır ama vücudun her yerinde görülebilir.Sıklıkla ince bir sapla vücuda bağlıdır.
Et beni büyüklü çok değişen bir hastalıktır toplu iğne başı kadar olabildiği gibi mandalina büyüklüğüne erişebilir,sayı olarak bir tane olabileceği gibi onlarcada olabilir.Genellikle deri rengindedir ama koyu renklide olabilmektedir.
Et beninin oluşum sebepleri;
-Boğazlı kazak dar kravat giyinmeye bağlı boyunda sürtünme
-Gebelik
-Genetik (bazı ailelerde daha sıktır)
-Şişmanlık
-Şeker hastalığı(sebebi bilinmeyen bir şekilde diabet hastalarında daha sık görülür)
Et beni tedavi seçenekleri
Halk arasında yaygın bir şekilde sapını sıkıca bağlayarak (anlamsız bir şekilde at kuyruyla bağlayanlarda vardır) çürüyüp dökülmesi beklenir.Pratik çözüm gibi görünsede sağlıklı bir yöntem değildir enfeksiyon riski taşır ve ağrılıdır.
-Ameliyatla alma;özellikle kalın saplıolnalarda tercih ediliralınan alanda iz kalır.
-Koterizasyon;inca saplılarda tercih edilir sap kısmı yakılarak alınır belirsiz bir iz kalabilir.
-Krioterapi;dondurularak koparılır dondurulacak alanın sınırları net olmayacağı için gereğinden fazla dokuya zarar verilebilir.

Et beni tedavisinde en etkili ve en az iz bırakan yöntem buharlaştırma denilen elektrokoterizasyon yöntemidir. Ben buharlaştırma işlemi 3-5 dakikada tamamlanır ve normal yaşama dönülebilir.

55.799 views

81 yorum “Et Beni Tedavisi”

 1. selen Azra

  Merhaba hocam annemin gözünde bir et parçası gibi birşey ar hemen hemen kopacak gibi ama kopmuyor siyah bir et parçası göz kapakcığınınin üstünde ne yapabiliriz?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Lokal anestezi altında RF ile alabiliriz.

 2. Ezgi

  Merhaba benim gözümün çok yakın çevresinde alt Kirpiklerime yakın minik ama zaman içinde büyüyen bir et ben var . Göze çok yakın olduğu için korkuyorum lazerle alınabileceğini söyledi bir doktorum . Söylediğim gibi çok yakın göze bir zararı olur mu ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Laser göze gelirse zararlı olabilir,biz radyofrekans ile daha emniyetli alıyoruz.

 3. Hasan keskin

  Hocam iyi gunler benim koltuk altinda ufak bir et sarkmasi var ik gundur sürtundukce canimi yakmaya basladi ne yapmam gerekir kanser belitisi olabilrim simdiden cok tesekkur ederim saygilar
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemen kanser düşünmemek lazım,uğrarsanız 1-2 dakikada RF ile alıp patolojik tetkikini yapabiliriz.

 4. Esra

  Iyi gunler yuzumde deriyle bir olan et benlerim var cok fazla sayisa doktora gittim sigaradan dolayi dedi krem verdi kulkanmaya basladim ama yuzum soyulmaya basladi ve canim acidi cok fazla biraktim gorsel olarak kotu durjmdayim hocam ne onerirsiniz
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Görüp ona göre karar vermek lazım.

 5. melek

  hocam merhaba benim göz kapaklarımın üstünde cok sayıda et benlerim var lazerlemi alırlar yoksa amiliyatmı yapılır cok merak ediyorum ve korkuyorum
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Korkacak bir durum yok,RF ile iz bırakmadan birkaç dakikada alabiliriz.

 6. Kaya

  Hocam kolumda et benleri vardı.Lazer epilasyon yapılırken benlerin üzerleri beyaza boyanırdı.Ancak son yapılanda boyanmadı ve içlerinden birtanesi şişti.Sanki su toplamış gibi duruyor.Yaşım 18.Kanser olma riskim var mı?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Muayene edip değerlendirmekte fayda var,belirgin bir iz kalmadan RF ile alabiliyoruz.

 7. Batuhan

  Hocam berber boynumdaki et benlerinin birini yanlislikla kesti digerinide toplu igne ucunu atesle kor haline getirdikten sonra yakti. Yanlislikla kesme olayi neyse de su ates olayindan dolayi pismanim bir sikinti olur mu?
  Op.Dr.Altan KARAN
  herhangi bişi olması beklenemez.kliniimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 8. mustafa

  vücudumda boyun bölgesinde küçük benleri çıkıyor düz ele gelmiyor ama çoğalma mevcut ve vücudumun değişik bölgelerinde bazı benlerde çıkmaya devam ediyor bunun çoğalmasını engellemek için nasıl bir yöntem izlenmesi gerekebilir ?? buharlaşma tedavisi temizler mi ??
  resi çekip mail atcam ilgilenirseniz ??
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bireysel yatkınlık nedeniyle oluyor.aslında yapacak çok şey yok.bir tek güneşten korunabilirsiniz. info @ medicalart.com.tr ye resim gönderebilirsiniz

 9. duygy

  Atilla bey merhaba buharlaşma yöntemi hakkında bilgi alabilir miym
  Op.Dr.Atilla KAYA
  http://www.bentedavisi.com/ben-tedavisinde-buharlastirma-yontemi bu adresten bakabilirsiniz

 10. mustafa

  Hocam iki kasimin arasinda sivilceye benzer bisey cikti buyudu ilac aldim sivilce icin kuculdu geciyordu ama birden tekrar buyudu sivilcemi et benimi acaba ne yapmam gerek plastik cerrahiye aldirsam olurmu
  Op.Dr.Atilla KAYA
  info@ medicalart.com.tr ye fotoğraf gönderin ne olduğunu daha net bir şekilde söyleyebiliriz

Yorum Yapın

kalkun