Ben Tedavi Ücretleri     
ben tedavi merkezi

Kullanımı giderek yaygınlaşan RF ben tedavisinde

Radyofrekans elektrik enerjisiyle oluşturulan radyo dalgalarının dokunduğu alanda ısı enerjisine dönüşmesi şeklinde uygulanan bir tedavi şeklidir.Bende oluşturulmak istenen dokuda kontrollü yanık oluşturarak (termal hasar)ciltteki fazlalığın buharlaştırılmasıdır.

Radyofrekans İle Ben Tedavi Öncesi

Radyofrekans İle Ben Tedavi Öncesi

 

Radyofrekans İle Ben Tedavi Sonrası Görünüm

Radyofrekans İle Ben Tedavi Sonrası Görünüm

 

Çalışma prensibi elektrokoterle çok benzeşir en önemli fark radyofrekansla oluşturulacak yanığın sınırları daha net ve daha seçicidir.

Çok ince uçlar yadımıyla ben tabaka tabaka kaldırılarak normal cilde ulaşılır.Normal ciltten yüksek kısım buharlaştırıldığında düz zemin elde edilmiş olur.Damar beni hariç renkli,renksiz,büyük küçük tüm benlere uygulanabilir.Genellikle tek seansta tedavi tamamlanmış olur gerekirse küçük rötujlar için aylık kontrole çağrılabilir.Uygulayıcının tecrübesi yeterliyse benin büyüklüğüne göre çok hafif bir iz kalabilir veya hiç iz kalmayabilir.Uygun şekilde yapılmaması halinde benin olduğu alanda çeşitli derinliklerde çukurluk kalabilir.

Radyofrekans herne kadar radyo kelimesini içerdede radyasyonla hiçbir ilişkisi yoktur ve buna bağlı olarak tedavide kanserleştirme riskide söz konusu değildir.Benin tedavi edilmesi ileri yaşlarda ortaya çıkabilecek benin kanserleşme riskini ortadan kaldırmaktadır.

Op.Dr.Atilla KAYA

İletişim için   : www.medicalart.com.tr

Randevu için : 0 212 573 4544

25.824 views

38 yorum “Kullanımı Giderek Yaygınlaşan RF Ben Tedavisinde”

 1. aynur

  Iki çeşit ben varmış iyi huylu ve kotu huylu olarak benimki doktor un demesine gore iyi huylu olduğundan lazer le alınamıyormuş sizce de doğru mudur???
  Dr.Nizam KURTDERE
  Bene ne yapılacağına muayeneden sonra karar veriyoruz,iyi huylu benleri radyofrekans ile alabiliriz.

 2. MİNE

  Hocam daha öncede yazmıştım benlerime 3 sene önce lazer uygulaması yapıldı renkleri açıldı ama tamamen geçmedi.Başka bir doktor Radyofrekans yöntm uygulayacak. Sizce yaptırmalı mıyım kesin çözüm olur mu veya bir zararı olur mu? Hocam bir de uygulama sonrası kızarıklık ve kabuklanma oluyor mu mutlaka?
  Op Dr Altan Karan
  RF tedavisinden sonra olabilir.kesin çözümdür

 3. MİNE

  Hocam benim yüzümdeki yaklaşık 10 tane bene lazer uygulaması yapıldı yaklaşık 3 sene oldu. Renkleri çok açıldı ama istediğim gibi bir değişme olmadı. İki gün önce başka bir doktora gittim Radyofrekans yöntemi uygulayalım dedi. Benlerimin 4 tanesi büyük ama 6 tanesi nokta büyüklüğünde. RadyoFrekanstan sonra kızarıklık ne derece oluyor üniversite öğrencisiyim çok belirgin olur mu ve uzun sürer mi? Sizce ne yapmalıyım?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  ben tedavisinde iyileşme sürecinde kişisel özellikler çok önemli.vücudunuzda oluşan yaralar kısa sürede iyileşiyor ve iz kalma eğilimi göstermiyorsa 15 günde hemen hemen tam düzelme sağlanabilir

 4. Enes

  Hocam bnm yüzümde 1cm çapinda 3 tane ayri ayri siyah benlerim var psikolojikmen beni rahatsiz ediyo aldirmak istiyorum ama iz kalirsada psikolojim dahada kotu olacak ne yapmaliyim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Görüp değerlendirmek lazım.

 5. tolga

  hocam yuzumden 3 tane kabarık olmayan mercimek büyüklügünde kahverengi seklinde ben var radyo frekans yontemıyle iz kalırmı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  farkedilir düzeyde iz kalmaz

 6. Adem

  Hocam merhaba;
  Ameliyatlı ben alımında ben’ labaratuar ortamında incelenip kanser hücresi olup olmadığına bakılabiliniyor kesilerek. Peki Radyofrekans yönteminde bu duruma bakılıyor mu ?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Dilerseniz lokal estezi ile ameliyatla alıp incelemeye gönderebiliriz.Ancak ameliyatlı yöntemde daha fazla iz kalır.Radyofrekansta uygulama yapmadan önce isterseniz punch biyopsi ile doku incelemesine gönderiyoruz. Yada Ben de bir şüphe görürsek size patolojik incelemeyi biz öneriyoruz.
  Geçmiş olsun

 7. SUDE

  Merhaba hocam. ben 2 gün önce yüzümde 2cm genişliğinde siyah bir beni radyfrekansla aldırdım ama daha hiç kabuklanmadı acaba ne zaman geçer bu benim? kabuklanmması en fazla ne kadar zaman alır?
  Op.Dr.Altan KARAN
  Kabuklanması şart değil

 8. tuba

  Hocam merhabalar.burnumun sol tarafında kabarık olmayan küçük bir benim var.3 doktorla görüştüm. Ameliyat,lazer ve tıraşlama sonrası elektrokoter önerildi. 3 doktor ve 3 tedavi yöntemi…Doğal olarak napacagima karar veremiyorum. Sizce en doğru tedavi hangisi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ameliyat ile aldırırsanız iki katı iz kalır.eğer koyu renkli değilse ve ciltten kabarıksa laser etkilemez.et beni tarzında ise en iyisi koterle buharlaştırarak tedavi edilirse en az iz kalır

 9. dilek

  merhabalar hocam benim yüzümde deri altında 25 e yaklaşık kahverengi tonlu benler var bunları aldırmak istiyorum tek korkum iz kalır mı?sgk var acaba bana ne kadar ücret çıkar ve ne kadar zamanda alınır tek seans mı yoksa birden fazla mı?şimdiden teşekkür ediyorum.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Ben tedavisinde iz kalması benin büyüklüğü ve derinliğine bağlı,buna göre bazen fark edilmeyecek kadar bazende çok hafif renk değişikliği kalabilir.Ücrete http://www .medicalart.com.tr/tedavi-ucretleri.html den bakabilirsiniz.

 10. büşra

  koterle çikik küçük damar benim yakıldı.3 gün oldu.şu an sigara söndürülmüş gibi çok kötü duran çukur var iyileşir mi.bide kabuk yook.
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  evet 2 aya kadar iyileşme devameder

Yorum Yapın

kecoa