ben tedavi merkezi

Kullanımı giderek yaygınlaşan RF ben tedavisinde

Radyofrekans elektrik enerjisiyle oluşturulan radyo dalgalarının dokunduğu alanda ısı enerjisine dönüşmesi şeklinde uygulanan bir tedavi şeklidir.Bende oluşturulmak istenen dokuda kontrollü yanık oluşturarak (termal hasar)ciltteki fazlalığın buharlaştırılmasıdır.

Radyofrekans İle Ben Tedavi Öncesi

Radyofrekans İle Ben Tedavi Öncesi

 

Radyofrekans İle Ben Tedavi Sonrası Görünüm

Radyofrekans İle Ben Tedavi Sonrası Görünüm

 

Çalışma prensibi elektrokoterle çok benzeşir en önemli fark radyofrekansla oluşturulacak yanığın sınırları daha net ve daha seçicidir.

Çok ince uçlar yadımıyla ben tabaka tabaka kaldırılarak normal cilde ulaşılır.Normal ciltten yüksek kısım buharlaştırıldığında düz zemin elde edilmiş olur.Damar beni hariç renkli,renksiz,büyük küçük tüm benlere uygulanabilir.Genellikle tek seansta tedavi tamamlanmış olur gerekirse küçük rötujlar için aylık kontrole çağrılabilir.Uygulayıcının tecrübesi yeterliyse benin büyüklüğüne göre çok hafif bir iz kalabilir veya hiç iz kalmayabilir.Uygun şekilde yapılmaması halinde benin olduğu alanda çeşitli derinliklerde çukurluk kalabilir.

Radyofrekans herne kadar radyo kelimesini içerdede radyasyonla hiçbir ilişkisi yoktur ve buna bağlı olarak tedavide kanserleştirme riskide söz konusu değildir.Benin tedavi edilmesi ileri yaşlarda ortaya çıkabilecek benin kanserleşme riskini ortadan kaldırmaktadır.

Op.Dr.Atilla KAYA

İletişim için   : www.medicalart.com.tr

Randevu için : 0 212 573 4544

22.097 views

34 thoughts on “Kullanımı Giderek Yaygınlaşan RF Ben Tedavisinde

 1. tolga diyor ki:

  hocam yuzumden 3 tane kabarık olmayan mercimek büyüklügünde kahverengi seklinde ben var radyo frekans yontemıyle iz kalırmı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  farkedilir düzeyde iz kalmaz

 2. Adem diyor ki:

  Hocam merhaba;
  Ameliyatlı ben alımında ben’ labaratuar ortamında incelenip kanser hücresi olup olmadığına bakılabiliniyor kesilerek. Peki Radyofrekans yönteminde bu duruma bakılıyor mu ?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Dilerseniz lokal estezi ile ameliyatla alıp incelemeye gönderebiliriz.Ancak ameliyatlı yöntemde daha fazla iz kalır.Radyofrekansta uygulama yapmadan önce isterseniz punch biyopsi ile doku incelemesine gönderiyoruz. Yada Ben de bir şüphe görürsek size patolojik incelemeyi biz öneriyoruz.
  Geçmiş olsun

 3. SUDE diyor ki:

  Merhaba hocam. ben 2 gün önce yüzümde 2cm genişliğinde siyah bir beni radyfrekansla aldırdım ama daha hiç kabuklanmadı acaba ne zaman geçer bu benim? kabuklanmması en fazla ne kadar zaman alır?
  Op.Dr.Altan KARAN
  Kabuklanması şart değil

 4. tuba diyor ki:

  Hocam merhabalar.burnumun sol tarafında kabarık olmayan küçük bir benim var.3 doktorla görüştüm. Ameliyat,lazer ve tıraşlama sonrası elektrokoter önerildi. 3 doktor ve 3 tedavi yöntemi…Doğal olarak napacagima karar veremiyorum. Sizce en doğru tedavi hangisi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ameliyat ile aldırırsanız iki katı iz kalır.eğer koyu renkli değilse ve ciltten kabarıksa laser etkilemez.et beni tarzında ise en iyisi koterle buharlaştırarak tedavi edilirse en az iz kalır

 5. dilek diyor ki:

  merhabalar hocam benim yüzümde deri altında 25 e yaklaşık kahverengi tonlu benler var bunları aldırmak istiyorum tek korkum iz kalır mı?sgk var acaba bana ne kadar ücret çıkar ve ne kadar zamanda alınır tek seans mı yoksa birden fazla mı?şimdiden teşekkür ediyorum.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Ben tedavisinde iz kalması benin büyüklüğü ve derinliğine bağlı,buna göre bazen fark edilmeyecek kadar bazende çok hafif renk değişikliği kalabilir.Ücrete http://www .medicalart.com.tr/tedavi-ucretleri.html den bakabilirsiniz.

 6. büşra diyor ki:

  koterle çikik küçük damar benim yakıldı.3 gün oldu.şu an sigara söndürülmüş gibi çok kötü duran çukur var iyileşir mi.bide kabuk yook.
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  evet 2 aya kadar iyileşme devameder

 7. Esmanur diyor ki:

  Hocam, benim üst bacağımda 2 cm çapında dışa kabarık olmayan koyu renkte ben var, cok rahatsız oluyorum şort giydiğimde belli oluyor. Aldırmak istiyorum hangi yöntemi öneriyorsunuz? İz kalır mı?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  2 cm çapında olan bir lezyonun iz kalmadan alınması mümkün değil,en az iz kalacak şekilde alınmması için muayene edildikten sonra karar verilir.

 8. BURAK diyor ki:

  hocam 1 hafta önce rf yüzeysel ben aldırdım kabuk oldu düştü ve hafif çukurluk var o çukurluk zamanla gecer mi yoksa öyle kalırmı gecerse kaç ayda gecer .
  Op.Dr.Atilla KAYA
  2 ay boyunca değişim devam eder sonraki dönemde de devam eder ama daha azdır

 9. derya diyor ki:

  hocam deri yüzeyindeki ciltten kabarık olmayan benler buharlaştırma yöntemiyle alınabilirmi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet alabiliyoruz

 10. Merve diyor ki:

  Merhabalar.Benim yüzünmde aldırmak istediğim ciltten hafif kabarık iki ben ve üç tane de normal ben var.Bunları aldırdıktan sonra mikrop kapma gibi bir durum söz konusu olabilir mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  iltihap kapma riski eski bir tedavi yöntemi olan ameliyattan sonra görülebilir ama seyrek,ameliyatla aldırmadan önce ameliyatsız yöntemleri araştırın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*