ben tedavi merkezi

Kullanımı giderek yaygınlaşan RF ben tedavisinde

Radyofrekans elektrik enerjisiyle oluşturulan radyo dalgalarının dokunduğu alanda ısı enerjisine dönüşmesi şeklinde uygulanan bir tedavi şeklidir.Bende oluşturulmak istenen dokuda kontrollü yanık oluşturarak (termal hasar)ciltteki fazlalığın buharlaştırılmasıdır.

Radyofrekans İle Ben Tedavi Öncesi

Radyofrekans İle Ben Tedavi Öncesi

 

Radyofrekans İle Ben Tedavi Sonrası Görünüm

Radyofrekans İle Ben Tedavi Sonrası Görünüm

 

Çalışma prensibi elektrokoterle çok benzeşir en önemli fark radyofrekansla oluşturulacak yanığın sınırları daha net ve daha seçicidir.

Çok ince uçlar yadımıyla ben tabaka tabaka kaldırılarak normal cilde ulaşılır.Normal ciltten yüksek kısım buharlaştırıldığında düz zemin elde edilmiş olur.Damar beni hariç renkli,renksiz,büyük küçük tüm benlere uygulanabilir.Genellikle tek seansta tedavi tamamlanmış olur gerekirse küçük rötujlar için aylık kontrole çağrılabilir.Uygulayıcının tecrübesi yeterliyse benin büyüklüğüne göre çok hafif bir iz kalabilir veya hiç iz kalmayabilir.Uygun şekilde yapılmaması halinde benin olduğu alanda çeşitli derinliklerde çukurluk kalabilir.

Radyofrekans herne kadar radyo kelimesini içerdede radyasyonla hiçbir ilişkisi yoktur ve buna bağlı olarak tedavide kanserleştirme riskide söz konusu değildir.Benin tedavi edilmesi ileri yaşlarda ortaya çıkabilecek benin kanserleşme riskini ortadan kaldırmaktadır.

Op.Dr.Atilla KAYA

İletişim için   : www.medicalart.com.tr

Randevu için : 0 212 573 4544

DeliciousDiigoStumbleUponBlogger PostTumblrLiveJournalFriendFeedLinkedInRedditShare

19.899 views

Kullanımı Giderek Yaygınlaşan RF Ben Tedavisinde için 31 yorum yapılmış


tuba

Hocam merhabalar.burnumun sol tarafında kabarık olmayan küçük bir benim var.3 doktorla görüştüm. Ameliyat,lazer ve tıraşlama sonrası elektrokoter önerildi. 3 doktor ve 3 tedavi yöntemi…Doğal olarak napacagima karar veremiyorum. Sizce en doğru tedavi hangisi?
Op.Dr.Atilla KAYA
ameliyat ile aldırırsanız iki katı iz kalır.eğer koyu renkli değilse ve ciltten kabarıksa laser etkilemez.et beni tarzında ise en iyisi koterle buharlaştırarak tedavi edilirse en az iz kalır

dilek

merhabalar hocam benim yüzümde deri altında 25 e yaklaşık kahverengi tonlu benler var bunları aldırmak istiyorum tek korkum iz kalır mı?sgk var acaba bana ne kadar ücret çıkar ve ne kadar zamanda alınır tek seans mı yoksa birden fazla mı?şimdiden teşekkür ediyorum.
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Ben tedavisinde iz kalması benin büyüklüğü ve derinliğine bağlı,buna göre bazen fark edilmeyecek kadar bazende çok hafif renk değişikliği kalabilir.Ücrete http://www .medicalart.com.tr/tedavi-ucretleri.html den bakabilirsiniz.

büşra

koterle çikik küçük damar benim yakıldı.3 gün oldu.şu an sigara söndürülmüş gibi çok kötü duran çukur var iyileşir mi.bide kabuk yook.
Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
evet 2 aya kadar iyileşme devameder

Esmanur

Hocam, benim üst bacağımda 2 cm çapında dışa kabarık olmayan koyu renkte ben var, cok rahatsız oluyorum şort giydiğimde belli oluyor. Aldırmak istiyorum hangi yöntemi öneriyorsunuz? İz kalır mı?
Op.Dr.Nizam KURTDERE
2 cm çapında olan bir lezyonun iz kalmadan alınması mümkün değil,en az iz kalacak şekilde alınmması için muayene edildikten sonra karar verilir.

BURAK

hocam 1 hafta önce rf yüzeysel ben aldırdım kabuk oldu düştü ve hafif çukurluk var o çukurluk zamanla gecer mi yoksa öyle kalırmı gecerse kaç ayda gecer .
Op.Dr.Atilla KAYA
2 ay boyunca değişim devam eder sonraki dönemde de devam eder ama daha azdır

derya

hocam deri yüzeyindeki ciltten kabarık olmayan benler buharlaştırma yöntemiyle alınabilirmi
Op.Dr.Atilla KAYA
evet alabiliyoruz

Merve

Merhabalar.Benim yüzünmde aldırmak istediğim ciltten hafif kabarık iki ben ve üç tane de normal ben var.Bunları aldırdıktan sonra mikrop kapma gibi bir durum söz konusu olabilir mi?
Op.Dr.Atilla KAYA
iltihap kapma riski eski bir tedavi yöntemi olan ameliyattan sonra görülebilir ama seyrek,ameliyatla aldırmadan önce ameliyatsız yöntemleri araştırın

faruk

Atilla hocam ben aldırmayı düşünüyorum deri üstünde yaklaşık 7-8 tane var deri altındada alınmasını istediğim 25 küsür tane ben var sgksız aşırı derecede pahalıya gelir bu bana acaba bir indirim söz konusu olabilir mi?
Op.Dr.Atilla KAYA
fiyatımız standart

busra

hocam burnumun ustundeki hafif et benini iki seansta lazer yaptılar orda kahverengi ve ilk benden daha buyuk ciltle aynı boyutta bir sey olustu suanda 15gun oldu yaptırdığımdan beri ve geçmiyor size gelsem tekrar kontrol edip işleme tabi tutsanz geçme sansı varmı
Op.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
gelirseniz gerekeni yapar sorunu çözeriz

hüseyin

Kafamda pek kabarık olmayan kahverengi bir ben var. Bunu radyo frekans yöntemiyle aldırmak istiyorum fakat bu radyo frekans esasında radyasyondur, beyne zarar vermez mi?
Op.Dr.Atilla KAYA
radyasyonla hiçbir ilişkisi yok bildiğimiz radyo dalgası 4.6 MHz dalga boyunda :)

ahmet

hocam ben rf ile ben aldırdım kabuklaştı baya sertti kabuklar onları ben soydum birşey olur mu?kabuğun altı kızarık ve çok az çukur bunlar geçecek mi
Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
evet zamanla büyük oranda düzelir

osman

Hocam yaklaşık 1.5 ay once ben aldrdm rf yöntemi ile iz klamaz dediniz fakat kirmizi sekilde kaldi hepsi cukur gbi görünüyor gecmiyor napmam lazim
Op.Dr.Atilla KAYA
kırmızılık iyileşme döneminde olur ve kişiden kişiye göre süre değişir ama sonuçta mutlaka düzelir

ümran

merhaba hocam benim vücudumda çok sayıda ben var ama en rahatsız olduğum yüzümdeki benler. yüzümde irili ufaklı 40-50 tane ben var çoğu elle hissedilmiyor ama bazıları biraz ciltten yüksek ve koyu renkte hangi tedavi yöntemi uygundur ve fiyatı nasıldır
Op.Dr.Atilla KAYA
her ben için en uygun teknolojiyi seçiyoruz
fiyat için şu linke bakabilirsiniz.
http://www.medicalart.com.tr/ben-aldirma-fiyati.html

Kerim

Hocam benim vucudumun hemen heryerinde ben var ençokta sır bölgesinde ama büyük degil bide güneşe cıkınca çogalıyo ne yapmam gerek nasıl aldıra bilirim buna nasıl bi tedavi önerirsiniz ?
Op.Dr.Atilla KAYA
benin yapısına göre teknoloji seçiyoruz,burdan şu tedavi uygundur demek zor

okan

hocam ben iki gün önce radyofrekans tedavisi ile burnumdaki beni aldırdım yüzümde şişlik oluştu,uygulana bölgede hafif bir çukurluk var ve siyahlıklar var bu tedavinin yeni olmasından dolayımı oluyor zaman geçtikçe düzelicekmi
Op.Dr. Atilla KAYA
bu güne kadar yaptıklarımda hiç görmedim size nasıl bir cihaz kullandılar bilemiyorum ama geçicidir

levent

hocam istanbul dısından gelcem tek seansta kurtulabılırmıyız bu benlerden ciltten kabarık olmayan benler yogunlukta bunun için hangi yontemle alınması daha dogru olur
Op.Dr.Atilla KAYA
uygulanacak teknolojiye göre değişir,kabarık değilse lazer gerekebilir ve tek seansta olmaz

tuğba

hocam benim boynumda kahverengi renkli yaklaşık 1 cm çapında et beni var. aynı zamanda emziren bir anneyim. nasıl bir yöntemle alınabilir? emzirme döneminde alınabilir mi? ve maliyeti yaklaşık olarak ne kadar olur. şimdiden teşekkür ederim. iyi çalışmalar.
Op.Dr.Atilla KAYA
emzirirken alınabilir ama fotoğrafını yada benin kendini görmeden hangi teknolojinin kullanılacağına karar verilemez bu durumda fiyatta verilmez
info @ medicalart.com.tr ye resim gönderebilirsiniz.

serap genç

hocam merhaba benim kalçamda geniş bi alana yayılmış doğum beni var.kahverengi ve genelinde kabarıklık yok.üzerinde tüylenme de olduğu için rahatsızlık veriyor.sizce nasıl bir tedavi uygulanmalı?ayrıca kanser türü olup olmadığını anlamak için üniversite hastanelerine mi gitmeliyim.değerli bilgileriniz için teşekkürler.
Op.Dr.Atilla KAYA
kanser değildir lazerle tedavi olabilirsiniz.

mehmet

merhaba hocam benim alın kisminda findik tanesi buyuklugunde yuzeysel ben var (kaverengi) lazerle tedavi cok uzun zaman gerekdigi icin radyofrekansla tedavi olsak sonra lazerle tedavisi yapsak olabilirmi acaba yorumlarinizi bekliyorum hocam tesekkurler
Op.Dr.Atilla KAYA
Rf den sonra lazer pek geremkez

muhammed

hocam lazer tedavisi yaptımda şimdi gene 2.seansım var bunun yerine rf tedavisi olsam sorun olurmu çünkü il dışına üniversiteye gitcem?
Op.Dr.Atilla KAYA
sorun olmaz