ben tedavi merkezi

Kullanımı giderek yaygınlaşan RF ben tedavisinde

Radyofrekans elektrik enerjisiyle oluşturulan radyo dalgalarının dokunduğu alanda ısı enerjisine dönüşmesi şeklinde uygulanan bir tedavi şeklidir.Bende oluşturulmak istenen dokuda kontrollü yanık oluşturarak (termal hasar)ciltteki fazlalığın buharlaştırılmasıdır.

Radyofrekans İle Ben Tedavi Öncesi

Radyofrekans İle Ben Tedavi Öncesi

 

Radyofrekans İle Ben Tedavi Sonrası Görünüm

Radyofrekans İle Ben Tedavi Sonrası Görünüm

 

Çalışma prensibi elektrokoterle çok benzeşir en önemli fark radyofrekansla oluşturulacak yanığın sınırları daha net ve daha seçicidir.

Çok ince uçlar yadımıyla ben tabaka tabaka kaldırılarak normal cilde ulaşılır.Normal ciltten yüksek kısım buharlaştırıldığında düz zemin elde edilmiş olur.Damar beni hariç renkli,renksiz,büyük küçük tüm benlere uygulanabilir.Genellikle tek seansta tedavi tamamlanmış olur gerekirse küçük rötujlar için aylık kontrole çağrılabilir.Uygulayıcının tecrübesi yeterliyse benin büyüklüğüne göre çok hafif bir iz kalabilir veya hiç iz kalmayabilir.Uygun şekilde yapılmaması halinde benin olduğu alanda çeşitli derinliklerde çukurluk kalabilir.

Radyofrekans herne kadar radyo kelimesini içerdede radyasyonla hiçbir ilişkisi yoktur ve buna bağlı olarak tedavide kanserleştirme riskide söz konusu değildir.Benin tedavi edilmesi ileri yaşlarda ortaya çıkabilecek benin kanserleşme riskini ortadan kaldırmaktadır.

Op.Dr.Atilla KAYA

İletişim için   : www.medicalart.com.tr

Randevu için : 0 212 573 4544

30.811 views

45 yorum “Kullanımı Giderek Yaygınlaşan RF Ben Tedavisinde”

 1. Halil

  Hocam ben izmirden 3 ay önce 9 tane ben aldırdım anlımdakilerin izleri biraz geciyor ama yanaklarımdaki benler hala çukur ve pembe.
  Op Dr Altan Karan
  Medicalart İzmir Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  iyileşme sürecini bünyeniz belirler.8 aya kadar iyileşme ve çukurluklar dolmaya devam edecektir

 2. Esra

  Hocam ben yaklaşık 2 ay önce yüzümde kabarık olan bir beni radyofrekans yöntemi ile ,polikliniğinizde aldırdım;fakat alınan yer hala pembemsi ve üzerinde siyahlıklar oluştu sanki ben tekrar ediyormuş gibi, bunun için ne yapabilirim?
  Op Dr Ergun Aygören
  Medicalart Bursa Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  kontrole gelebilirsiniz

 3. Cem kıvanç

  Saçlı deride bu tedavi uygulanabilir mi? Uygulandığı takdirde o bölgede saç çıkmama durumu görülebilir mi? Teşekkürler.
  Op Dr Ergun Aygören
  saçlı deride ben tedavisi RF ile yapılabilir.saçlar etkilenmez

 4. Celil

  Hocam ben 3 gün önce Nişantaşı şubenizde yüzündeki benleri aldırdım kabuk bağladı fakat bugün suratına bir darbe aldım ve benin biri soyuldu ne yapmam gerekir kesin olarak iz kalır mı ve gözle görülür bir çukur var bu çukur kalır mı ?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  yaralarınız iyileşirken iz yada çukurluk olmuyorsa iz kalması pek beklenmez.iyileşmeyi hızlandırmak için bepanten plus yada madecassol kullanabilirsiniz

 5. Selin

  Merhaba hocam ben yuzeysel benlerimi aldirdim ama. Hic bir krem onerilmedi kullanmam gerekiyo mu
  Op.Dr Altan KARAN
  gerekmez

 6. Tugba

  Merhabalar hocam ben 2 hafta once 3 tane yuzeysel benimi nisantasi subenizden aldirmistim kabuk bagladi ve dustu ama kizariklik gecmedi ne yapmaliyim
  Op.Dr.Alirıza Şahap BARLAS
  kızarıklığın geçmesi kişisel yara iyileşme özelliklerinize bağlıdır.zamanla geçer

 7. nur

  Merhaba hocam, 1. 5 ay kadar once yuzumde bulunan yuzeysel olan 3 tane ben aldirdim. Doktorum dikis atmadi gerek gormedigi icin, iz giderici bir krem yazdi ve gunesten korunmami soyledi. Su an yuzumde hala hafif kirmizi cukurluklar var, zamanla izin azalacagini soylemisti ama ben izden cok cukurluklara takilmis durumdayim. Izin minimal seviyeye gelmesi 3 4 ayi bulurmu, ve bu cukurluklarin tamamen gecmesi mumkunmudur bilgilendirirseniz cok sevinirim
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Medical Art Genel Cerrahi Uzmanı
  Çukurlukların kapanması vücudun onarım gücüne göre kişiden kişiye göre değişebilir. Bu nedenle bu önceden kestirilemez.
  Geçmiş olsun

 8. aynur

  Iki çeşit ben varmış iyi huylu ve kotu huylu olarak benimki doktor un demesine gore iyi huylu olduğundan lazer le alınamıyormuş sizce de doğru mudur???
  Dr.Nizam KURTDERE
  Bene ne yapılacağına muayeneden sonra karar veriyoruz,iyi huylu benleri radyofrekans ile alabiliriz.

 9. MİNE

  Hocam daha öncede yazmıştım benlerime 3 sene önce lazer uygulaması yapıldı renkleri açıldı ama tamamen geçmedi.Başka bir doktor Radyofrekans yöntm uygulayacak. Sizce yaptırmalı mıyım kesin çözüm olur mu veya bir zararı olur mu? Hocam bir de uygulama sonrası kızarıklık ve kabuklanma oluyor mu mutlaka?
  Op Dr Altan Karan
  RF tedavisinden sonra olabilir.kesin çözümdür

 10. MİNE

  Hocam benim yüzümdeki yaklaşık 10 tane bene lazer uygulaması yapıldı yaklaşık 3 sene oldu. Renkleri çok açıldı ama istediğim gibi bir değişme olmadı. İki gün önce başka bir doktora gittim Radyofrekans yöntemi uygulayalım dedi. Benlerimin 4 tanesi büyük ama 6 tanesi nokta büyüklüğünde. RadyoFrekanstan sonra kızarıklık ne derece oluyor üniversite öğrencisiyim çok belirgin olur mu ve uzun sürer mi? Sizce ne yapmalıyım?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  ben tedavisinde iyileşme sürecinde kişisel özellikler çok önemli.vücudunuzda oluşan yaralar kısa sürede iyileşiyor ve iz kalma eğilimi göstermiyorsa 15 günde hemen hemen tam düzelme sağlanabilir

Yorum Yapın

tikus