Ben Tedavisi İçin Randevu Oluştur Ben Aldırma Ücretlerini Gör

Öncelikli şunu bilmemiz gerekir. Ben aldırma genellikle estetik amaçlı yaptırılan bir işlem olup, doğal olarak iz kalıp kalmaması yada ne kadar kalacağı önemlidir. Bir çok insan ise kanserleşme riskine karşı önlem almak için benleri aldırma gereği duymaktadır. Burada da aynı durum geçerli olup, insanların en çok düşündüğü konu ben aldırma sonrası iz kalıp, kalmayacağıdır. Sayfamızda bu soruların cevabını detaylı bir şekilde aktaracağız.

Ben aldırmak iz bırakırmı sorusunun cevabı şunlara göre değişir

 • Benin yapısı (rengi, kabarıklığı, derinliğinin olup olmaması)
 • Kullanılan teknoloji (lazer, radyo frekans, koter )
 • Uygulanan yöntem (ameliyatta benden daha kötü görünen iz kalır)
 • Tedaviyi yapan doktor ve kliniğin bu konudaki tecrübesi.
 • Kişinin bünyesi, iyileşme yeteneği

Ameliyatsız Ben Aldırma Sonrası
Aşağıda yer alan iki görsel aynı kişiye aittir kaş üstünde yer alan benim alım öncesi ve sonrası görüntüleri yer almaktadır. Şimdi dikkatlice bakarak iz kalıp, kalmadığını sizde kolayca farkedebilirsiniz. Ameliyatsız yöntemler sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılmakta ve %95 oranında belirgin bir iz bırakmaz.

oncesi sonrasi

Aslında ben alındığında iz kalabilir, yine yukarıdaki faktörlere bağlı olarak kalmayabilir de ama önemli olan ne kadar iz kalacağıdır. Vücudu kaplayan cildin yaralandığı her tür doku travması mutlaka iz bırakarak iyileşir, ben tedavisi de bir tür cilt yaralanmasıdır. Mesela kalçadan yapılan enjeksiyon bile iz bırakır ama insan gözü bunu algılayamaz. Burada önemli olan ne kadar iz kaldığıdır. Değişik teknoloji ve yöntemlerle yapılan 5 farklı yöntemde geride kalan iz miktarı çok değişik düzeylerde olur.

Ben aldırmada ne kadar iz kalır
Lazerle tedavi ve radyo frekansla buharlaştırma yöntemlerinde genellikle sohbet mesafesinden dikkatle bakıldığında bile görünmeyecek düzeyde iz kalabilir yada hiç iz kalmayabilir. Tek sorun derinliği olan benlerden sonra oluşabilecek çukurluktur. Benin derinliği önceden bilinemediği için radyo freakans buharlaştırma şu şekilde uygulanır; 1 mm nin ¼ ü kadar yani çeyrek milimetrelik tabakalar halinde ben buharlaştırılır ve temiz zemine kadar ilerlenir. Ciddi bir deinlik yoksa bu sayede belirgin çukurluk kalmaz.

Buharlaştırma ile ben aldırma tecrübeli ellerde uygulandığında olabilecek en az iz kalır. Ekli fotoğraftan da görülebileceği gibi fark edilir bir belirti kalmamıştır. Aynı sorun ameliyatla alınsaydı 2-3 katı büyüklükte çizgi şeklinde iz kalacaktı ve daha rahatsız edici bir görünüme sebep olacaktı. Benleriniz varsa ve bunlardan rahatsızsanız nasıl ve ne kadar büyük ben olursa olsun fark edilmeyecek kadar hafif bir izle tümünden kurtulabilirsiniz.

Araştırmanızı yaparken sadece yöntemi değil yöntemin nasıl kullanıldığını ve uygulayıcının bu konudaki birikimini e sorgulamalısınız. Çünkü tüm bunlar ben tedavisi sonrası ne kadar iz kalacağını belirleyen bir çok faktör vardır ve bunları araştırırsanız ne kadar iz kalacağını tahmin edebilirsiniz. Birileri sizi ameliyata ikna etmeye çalışılırsa kesinlikle ameliyatsız yöntemle tedavileri araştırmadan karar vermeyin.

Ben Ameliyatı İz Oluşturur (Uzak Durmalısınız)
Ameliyatsız tedavi yöntemlerinde farkedilmeyecek kadar geciçi bir iz kalacağı yada hiç kalmaması mümkündür. Fakat bu durumu ben ameliyatı için söylemek zordur. Yarım cm genişliğindeki bir beni almak için 1,5-2cm uzunluğunda bir kesi yapılan ben ameliyatı sonrası kişide ciddi bir iz kalmaktadır. O nedenle ben ameliyatı gibi çok ilkel tekniklerden uzak durmalısınız.

56 Comments

Add a Comment
 1. Bugün eşimin kolundan et benine benzer parça alındı,tahmin edeceğiniz gibi tozlu bir ortam.Çalışmasının sakıncası var mı?Yarın kolundaki bandı çıkmasını söylediler ama iş yerinde tozdan mikrop kapmaz mı?Ayrıca iz kalacak diye dikişte attırmamış.Yardımcı olabilirmisiniz

 2. işyerinde bantla kapatabilir,antibiotikli pomat kullanabilir

 3. Ben Aldiran var ise kac gunde kabuk tutuyor ve ben aldirtiktan hemen sonraki ve kabuk tuttuktan sonraki gorsel resim atabilecek varmi

 4. benin iyileşme süreci kişisel özelliklerinize bağlıdır,kişiden kişiye çok değişebilir
  Op.Dr.Atilla Kaya

 5. Ben aldırdım altında kahverengi iz var doktor1 aya geçer dedi ama o kahverengilik gitmedi fiti ve furacin kullanıyorum ne kadar sürede geçer siz hangi ilacı öneriyosunuz kahverengilikler gidermi

 6. rötuş yapılması gerekir,doktorunuza kontrole gidin

 7. hocam 3 ay önce ben aldırdım kırmızı yuvarlaklık var ne kadar sürede geçer yoksa bu kırmızılık kalıcı olur mu

 8. ben tedavisi sonrası oluşan kırmılık iyileşme dokusudur.tam iyileşme sağlandığında kırmızılık geçecektir.bu süreç sizin bünyenize bağlıdır
  Op.Dr.Atilla Kaya

 9. Merhaba, yüzümde tenimden kabarık olmayan, pürüzsüz, cildimle yüzeysel benler var. Aldırmak istiyorum, acaba iz kalır mı ?

 10. farkedilebilecek düzeyde iz kalması beklenmez

 11. Ben dün lazerle yüzümde yüzeysel olan benler aldırdım aldıralı 24 saat olmadı ama şu an kırmızı çukurlar var o izlet kabuk bağladıktan sonra geçer mi

 12. kabuk düştükten sonra kırmızılık olur oda bünyenize göre zamanla geçer

 13. Mrb ben bir hafta önce benlerimi yüzeysel aldırdım çok dikkat etmeme ragmen lazer yerleri aynı iz kaldı ilk başta hiç bir sey kalmadı iki gün sonra geri çıktı sizce geçer mi öle mi kalır tekrar yaptırsam bir faydası olur mu

 14. kontrole gitmenizi öneririm

 15. Merhaba ben bugün ameliyat ile benlerimi aldırdım. Benlerimin biri dudak üstünde diğer ikisi yanağımda. Bana iz kalmaz dediler güvendim aldırdım lakin bıçak ile aldılar ve 2 dikis izi var. Sizde dikiş izi kapanır mı ?

 16. hayır iz kalır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ben Tedavisi © 2004-2018
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com