Ben Tedavisi İçin Randevu Oluştur Ben Aldırma Ücretlerini Gör

Ben aldırma konusunda korku yaşayan bireylerin en çok sorduğu sorular ve yanlış bilinenleri aşağıda özetleyeceğiz. Kanser konusunda en fazla yanlış bilgi ben hakkındadır. Yanlış diyorum çünkü tedavi için gelen hastaların neredeyse tamamı benzer sorular soruyor yada benzer fikirler ifade ediyor.

En çok Merak Edilen Ben Aldırma Konuları;

 • Bene dokunursan kanserleşirmiş
 • Bir yere çarptım benim kanadı kötü huylu olur mu?
 • Lazer yapılırsa kanserleşirmiş
 • Ben alınırsa kanser olurmuş

Bu ve benzeri soruların neredeyse tamamı yanlıştır. Bunu izah etmek için bir cümle yeter.”Tedavi edilen ben sonsuza kadar yok olur ve olmayan ben kanserleşemez

Buradaki yanılgının sebeplerinin bir kısmı halk tarafından üretilmiştir ama anlaşılmaz bir şekilde bir kısmına da doktorlar çanak tutmuştur. Şöyle ki beni olan hastaya “ sürekli kontrol etmek gerekir” , “ benlerin haritasını çıkarmamız lazım” , “bu ben tehlikeli olabilir” gibi cümlelerle hasta yıllarca oyalanmaktadır. Halbuki tüm bunları yapmak yerine o beni dakikalar içinde tedavi etse tüm bu stres ve şüpheler ortadan kalkacak.Tabi burada şöyle bir sorun ortaya çıkıyor beni olan kişiyi yıllarca takip ederek onlarca defa ücret almak yerine bir defada tedavi etmek çok ekonomik bir yaklaşım değildir.

Var olan ben kansermidir, kanserleşirmi gibi soruların en pratik cevabı şudur; her ben kanserleşebilir ancak bir benin kanserleşip o kişiyi öldürme ihtimali o kişinin yıldırım düşmesi sonucu ölme ihtimalinden daha düşüktür.Çok çok seyrek görülen malign melanom dışındaki benlerin büyük çoğunluğu basit bir şekilde ve % 100 yakın ihtimalle başarıyla tedavi edilebilir.

Peki genel yaklaşım nasıl olmalıdır yada en doğru yaklaşım nedir ?

Bence en akıllıca yaklaşım şöyle olmalıdır; muayene edilir şüphe yoksa ameliyatsız yöntemlerle en az iz kalacak şekilde tedavi edilebilir, şüphe varsa basit bir punc ile (organlardan teşhis amaçlı alınan parça gibi parça almayı sağlar) küçük bir parça alınır ve aynı anda ben yine ameliyatsız yöntemlerle en az iz kalacak şekilde tedavi edilir.Biopsi sonucu kötü huyluysa ben zaten alınmıştır gerekirse takip yapılır.

Ben Aldırmanın Tehlikeleri
Aşağıdaki soru ve yorum formundan aklınıza takılan ve öğrenmek istediğiniz soruların cevabını Op. Dr. Atilla KAYA’ya sorabilirsiniz.

3 Comments

Add a Comment
 1. Mrh atilla bey benim ve kızımın yüzünde yüzeysel benler var renkleri koyulasan benler görüntü olarak hiç hoş degil kızım 4 yaşında onada tedavi yapabilirmisiniz cumartesi acıkmısınız geldigimiz gün ikimizde benlerimizden kurtulabilirmiyiz acaba şimdiden teşekkürler
  Op.Dr.ATİLLA KAYA
  cumartesi açığız ve geldiğiniz gün tedavi edebiliriz

 2. Dudağımın üstünde bir ben var biraz büyük ve dudağımdada bir cm var dudağa dikiş atılmaz denild iameliyat istemiyorum benim doğuştan beri var
  aklıma takılan bir kısmının dudağimda olması yardımcı olur musunuz
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy IDEA Genel Cerrahi Uzmanı
  Dudaktaki hemanjiom da olabilir. bu nedenle görmekte fayda var. Yada 0506 142 41 12 numaralı telefona WhatsApp dan fotoğraf gönderebilirsiniz.Daha doğru değerlendirebiliriz.
  Geçmiş olsun

 3. mrb atilla bey benim yüzümde ve vücudum toplam 50 yakın ben var 2 tanesi biraz büyük diğerleri küçük ve gün geçtikçe de çoğalıyor sagligim konusunda bi sıkıntı olur mu ve bunlardan kaç günde kurtuluruz ve fiyat nekadara olur
  Op.Dr.Atilla Kaya
  ailesel olarak bene yatkın olabilirsiniz.sıkıntı olmaz.ücret için https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri.html bu linke bakınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ben Tedavisi © 2004-2018
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com