Ben Tedavisi İçin Randevu Oluştur Ben Aldırma Ücretlerini Gör

Cilt yaralanmalarının hepsi o bölgede oluşan yeni bir dokuyla iyileşir. Yaralanma ne kadar büyük ve derinse oluşacak iz miktarı da buna paralel olarak belirgin ve rahatsız edici olur.Teknolojiyle yapılan tedavilerde doku harabiyeti minimal düzeyde tutulduğu için oluşan iz miktarı da az olmaktadır.

Ben Ameliyat İzi

Ben tedavi yöntemleri arasında en abartılı iz ameliyatla ben alma yöntemi sonrası görülür.Oluşan iz miktarı benin büyüklüğüyle orantılıdır ve benin çapının 2 katından daha uzun bir iz kalır.Örneğin 1 cm çapında yuvarlak bir ben ameliyatla alındığında 2-2.5 cm uzunluğunda bir iz kalır.

Ameliyat yeri estetik dikiş denilen gizli dikişlerle kapatılırsa bu iz çizgi gibi görünür estetik olarak dikilmezse ayrıca dikişlerde iz bırakacağı için 2-2.5 cm lik balık kılçığı gibi görünen iz kalır ki bu daha abartılı çirkin bir görünüme sebep olur.İz kalması sizin için önemliyse teknolojik tedavileri (lazer, radyo frekans,buharlaştırma gibi) tercih etmelisiniz.

Ameliyattan sonra ne kadar iz kalacağı aşağıdaki resimde net bir şekilde görülmektedir.

4 Comments

Add a Comment
 1. Hocam merhaba ben izmir de yasıyorum.Yuzumde irili ufaklı 5 tane ben bar ve cok rahatsızım.sizden ricam iz kalmıyocak en saglıklı yontem ve dr u tavsiye edermisiniz.Tesekkur edıyorum.
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  iz kalmayacak yöntem yok,en az iz kalan yöntem bene göre seçilip uygulanabilir
  izmirde ben tedavisi yapan verebileceğim isim yok araştırmalısınız

 2. merhabalar ben alındıktan sonra 2 ay iyilesme sürecinde belli oluyormu acaba yara ? ek olarak arka sokaklar dizisindeki rıza komiserin bıyık bölgesinde pembe leke var galiba oda benini vs almıs 3-4 seneden beri var tanıdıgımdan beri bizde böyle iz kalırmı acaba ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  onun ne yaptıdığını bilemiyorum ama öyle iz kalmaz

 3. selam hocam eskişehirde önerebileceğiniz ben ameliyatı yapan yer var mı acaba yardımcı olursanız çok sevinirim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Eskişehirde tanıdığım yok.

 4. Sol gözümün altımda 1.5 cmlik ben var küçuk yaşlarda iğne ucu kadarken 4-5 yıldır aynı büyüklükte tekirdağ’da lazer ile tedavi olabilceğim biryer varmı ya da istanbul’a gitsek 1 gün içinde tedavisi mümkünmü ?
  Op Dr Seher Şirin
  IDEA Bakırköy Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  kliniğimizde ben tedavisine yönelik her tür teknoloji mevcut.gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ben Tedavisi © 2004-2018
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com