Ben Tedavisi İçin Randevu Oluştur Ben Aldırma Ücretlerini Gör

Ben Çeşitleri

Halk arasında ben olarak bilinsede bilimsel anlamda bir çok çeşidi bulunmaktadır. Tehlike arz eden, etmeyen yada fazla zaman kaybetmeden cerrahi müdahale gerektirecek anlamda ben çeşitleri olduğunu bilmeli sizin vücudunuzda yer alan problemi bir anlamda kendinizde teşhis etmelisiniz. Benler nasıl sınıflandırılır ve nelere dikkat etmek gereklidir.

 • Büyüklüğüne
 • Kabarıklık durumuna
 • Renklerine
 • Davranış şekillerine

Ben Çeşitleri

Sık Görülen Ben Çeşitleri Nelerdir?
Yaş durumuna göre değişen türde benler vardır. Örnek hemanjiom denilen damar beni bebeklerde oluşup zamanla önlem alınıp tedavisi gerçekleşmediğinde hızla büyümekte ve yer aldığı alanı kaplamaktadır. Normal benlerden çok farklı olup normal bir insanı dehşete düşürecek düzeyde büyüyebilmektedir. Merak edenler için http://www.hemanjiom.net adresinden resimlere ve bilgilere bakabilirler.

Ben Çeşitleri olarak daha çok Nevüs – Polip – Papül – Makul – Hemanjiom – aktinik Keratoz – Spider Anjioma gibi bir çok tür ve tıp dilinde sınıflandırılmış bilimsel çeşitleri mevcuttur.

Doğumsal ve Sonradan Olabilir
Yukarda hemanjiomdan bahsederken bebeklerde yani doğum esnasında oluştuğundan bahsettik bir çok ben çeşidi ise doğumdan sonra yada ilerleyen yaşlardada görülebilen çeşitler mevcuttur. Sonradan olanlar et benleri yada düz benler olarak görülmektedir.

327 Comments

Add a Comment
 1. Esra

  Merhaba hocam. Yüzümde doğuştan olmayan sonradan oluşan benler var. Çok büyük değiller ama ben aldırmak istiyorum iz kalır mı? Tedavisi Nasıl olur bilgi almak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Lazerle veya radyofrekans la buharlaştırma yöntemleriyle alıyoruz.Radyofrekans genellikle 1 seansta,laser 3-4 seansta bitebiliyor. bazen ek seansBazen çok minimal bir iz kalabilir ancak iz açısından ameliyatla almayla kıyaslanamaz.Bu izler kişiye göre değişebilir.İz kalmayacak bir yöntem henüz tesbit edilemedi.
  Geçmiş olsun

 2. Esra

  Ayrıca bu benler et şeklinde değil sadece deri üzerinde renk var. Cevaplarsanız çok memnun olurum
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Lazerle veya radyofrekans la buharlaştırma yöntemleriyle alıyoruz.Radyofrekans genellikle 1 seansta,laser 3-4 seansta bitebiliyor. bazen ek seansBazen çok minimal bir iz kalabilir ancak iz açısından ameliyatla almayla kıyaslanamaz.Bu izler kişiye göre değişebilir.İz kalmayacak bir yöntem henüz tesbit edilemedi.
  Geçmiş olsun

 3. Gulcin dilek

  Merhabaa hocam bende ki ben et renginde ve sallantili bir sekilde bi aralar sisti ve kizardi ayriyetten morardi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Çok kolay ve iz bırakmadan RF ile alınabilir.

 4. Anonim

  Merhabalar, benim çok ufak çıkıntisi olmayan leke şeklinde bir benim var ama yuzumde olduğu icin rahatsizlik duyuyorum,burada genelde kabarik ve et benlerinden bahsetmissiniz benim benim de alinabilir mi?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Bütün benler alınabilir,çok derin olmayan benlerde hemen hiç iz kalmaz.

 5. Rüya

  Merhabalar hocam benim sol kulagimin önünde siyah et beni gibi bir ben var Daha önceden hiç acimiyordu ama son bir kaç gündür dokununca hafiften bir acı oluyor. Sebebi Ne olabilir. Doktora gitmeli miyim yardimci olursanız çok sevinirim.
  Op. Dr. Demet Ağras
  tedavi ettirseniz iyi olur

 6. Ömer

  hocam merhaba iki yaşında kızım var sol kolunun omuza yakın kisminda toplu iğne başı kadar ufak ve siyah bir ben var yakip ediyoruz 5 aydır çok az bir büyüme oldu tehlikeli midir ne yapmamızı önerirsiniz?
  Op Dr Atilla kaya
  Bu yaşta tehlikeli olma ihtimili yok diyecek kadar az ama yinede görmek lazım

 7. yesim

  Merhaba 8 aylik gebe yim ve kalcamda siyah benler cikti boylari farkli esit degiller acaba gebe oldugum icin mi yoksa bir cilt sorunumu lutfen beni aydinlatirmisini.?
  Op. Dr. Demet Ağras
  Gebelikten çıkmaz da gebelik beni büyütebilir, alabiliyoruz.

 8. Sila

  Ben benimi kendim kopardim.fakat yanlişlikla oldu.Bu ben tekrar eski halini alır mi???Umarim alir.çünkü böyle de pek iyi değil.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Beninizi kurcalamak doğru değil,eski halini alabilir,almayabilirde belli olmaz.

 9. Zeg

  İyi günler benim annemin sol elinin üzerinde 5 yıldır yeşil hafif kabarık bi leke var bir ay önce bana odun kırarken oraya tahta battı bu yüzden böyle dedi bende kenarından iğneyle biraz kurcaladım da çok fazla derine girmedim ufak bi bene göre baya bi kanadı şimdi acıyormuş bende korkuyorum kötü bişey olur mu diye bana yardımcı olur musunuz???
  Dr.Nizam KURTDERE
  Muayene edip ne gerekiyorsa yapılabilir.

 10. ssiinneemm

  Merhabalar ben daha önce yüzümdeki benleri aldırmıştım potolojiden temiz geldi çokk şükür.kızıma 5 yıl önce hamileyken 35 kilo almıştım boynumdaki et beni büyüdü ve öyle kaldı.sıkıntı varmıdır acab?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  IDEA Bakırköy Şb.Genel Cerrahi Uzmanı
  Kesin bir şey söylemek için görmek gerekir.IDEA cerrahi merkezinde ben muayenesi ücretsiz. Gelirseniz değerlendiririz,gerekirse biyopsi alarak beninizi ameliyatsız alırız.
  Geçmiş olsun

 11. guler

  Hamilelikten sonra boynum da beyaz et benleri çıktı bunun nedeni ve tedavisi için ne yapabilirim teşekkürler
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Et benlerini iz kalmadan RF ile alıyoruz.

 12. nilcam

  Hocam merhaba benim sırtımda çıkıntılı halde koyu kahve rengi icinde 3 tane kücük nokta bulunan ben var ve kaşınıyo . Ne yapmaliyim ? Teşekkurler
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Sizi rahatsız ediyorsa RF ile alabiliriz,şüpheli ise patolojide incelenmesi gerekir.

 13. zelal

  4 aylık bir kızım var belinde kırmızı bir ben var bu normal mi kırmızı ben olabilir mi
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy IDEA Genel Cerrahi Uzmanı
  Damar beni veya hemangiom olabilir.0506 142 41 12 numaraya WhatsApp dan fotoğrafı mesaj atarsanız veya drseher@ideaklinik.com ye fotoğraf gönderirseniz daha kesin bilgi verebiliriz.
  Geçmiş olsun

 14. gulsen

  Hocam benim sol omzumda ben gibi ama degil kirmizi birsey var et cikintisina benziyor kasiniyor baya.muayene olmustum enfeksiyon demislerdi ama hicbir tedavi uygulamadilar.
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy IDEA Genel Cerrahi Uzmanı
  Tedavi vermediklerine göre ciddi bir enf yok demekki. 0506 142 41 12 numaralı telefona WhatsApp dan fotoğraf gönderebilirsiniz.Ne zamandan beri olduğunu da belirtin,daha doğru değerlendirelim
  Geçmiş olsun

 15. Zafer

  Sayın Hocalarım,
  Birkaç farklı hastanede nevus flammeus teşhisi konulan kafamın arka kısmında kızarıklık var. Lazerle tedavisinin yapılabildiğini duyduğum için Hacettepe Hastanesi’ne gittim. ‘Bizim lazerimiz bunu tedavi etmez.’ dendi.
  Sizin kurumunuzda bu kızarıklık giderilebiliyor mu?
  Kaç seans uygulanıyor ve seanslar arası süre ne kadardır?
  Şayet tedavi edilebilirse toplamda ne kadar ücret ödemem gerekir?
  Herhangi bir iz kalır mı?
  Kızarıklık tamamen mi giderilir, kısmen mi? Yani bakıldığında fark edilir mi?
  Aynı dedaviden uygulamışsanız resimlerini paylaşabilir misiniz?
  Göstereceğiniz ilgiye şimdiden teşekkürler…
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy IDEA Genel Cerrahi Uzmanı
  Nevüs flammeus da dokunun derinliğine göre değişik tip laserler uyguluyoruz. Ancak lekeyi görmemizde fayda var. İsterseniz 0506 142 41 12 numaralı telefona WhatsApp dan fotoğraf gönderebilirsiniz.
  Geçmiş olsun

 16. bülent

  hocam bnm yüzümde kahverengi bi büyük ben var alınabilir mi acaba?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Alınabilir,görüp değerlendirdikten sonra yöntemine karar verilir.

 17. Ümmühan

  Hocam 6 buçuk aylık kızımin yanağında iki minik nokta halinde ben oluştu,bu yaşta normal midir ,ilerleyen yaşlarında buyur mu
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Genitik yapıya bağlı olarak oluşabilir ve büyüme ihtimali var.

 18. Yasin bayraktar

  Merhabalar hocam ben 23 yaşındayım.bugün ilk defa Boğaz’ımda beni farkettim kahverengi degil beyaz sizce bunhn sebebi nedir ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Görüp ona göre yorum yapılabilir.

 19. Fırat

  Hocam benim yüzümde toplamda 7 adet, bunların 2si 2-3mm çapında tahmin ettiğim diğerleri daha küçük olan benler var. Yeşil Kartlı biriyim. İzmirde oturuyorum. Yıllardır var ve ne zaman çıktığını hatırlamıyorum. Bana öneriniz ne olabilir. İlk defa araştırma yapıyorum. İzmir Karşıyaka da oturuyorum. Şimdiden ilginize teşekkür ederim. İyi çalışmalar.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  IDEA İzmir e muayene (ücretsiz) olup ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 20. Çiğdem

  Benim burnunun üstünde benim var kahverengi büyük değil şükür ama görünce rahatsız oluyorum
  Op. Dr. Demet Ağras
  aldırabilirsiniz.RF yada laserle

 21. ahmet

  hocam benim yüzümde doğum lekesi var normal çok az açık alınır mı yaşım 13
  Op. Dr. Demet Ağras
  IDEA İzmir Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  info @ideaklinik.com ye fotoğraf gönderirseniz değerlendirip.nasıl bir yol izleyeceğinizi söyleyebilirim

 22. Anonim

  Slm hocam benim kasimin üstünde ben var.ben beyaz tenliyim ben biraz sarımsı ettim in içinde doktora sordum ama devlet hastanesinde sordum kesilip alınır ,dediler çizgi şeklinde iz kalır dediler bana yardımcı olurmusunuz bilgi verirseniz sevinirim.
  Op.Dr.Demet AĞRAS
  IDEA İzmir Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  laser yada RF ile tedavi olabilirsin

 23. yasemin

  Merhaba hocam.3 aylik oglum da ben var.Henuz 3 haftalikken küçük ve açık renkteydi fakat büyüdü ve koyulasti.Aile de melanom var.Randevu almaya çalışıyorum ama henüz doktora gidemedim.Korkuyorum
  Op Dr Alirıza Şahap Barlas
  plastik c
  errahiye görünmelisiniz

 24. Sıla

  Merhabalar benim kolumun üst kısmının neredeyse tamamını kaplayan bir leke var baya büyük kahverenginde kaşınma veya büyüme gibi sorunları yok sadece görüntü olarak rahatsız ediyo beni ergenliğe girerken oldu uzun bi süre öncede doktorada gittim ben olduğunu ve zararlı olmadığını söylemişti hatta ismini de vermişti fakat hatırlamıyorum internetten de araştırdım ama birtürlü bulamadım.

 25. Ali

  Benim koltuk altımda bene benzer bişey var ten rengimde ve küçük beni rahatsız etmiyo ama ögrenmek istedim zararı var mıdır

 26. admin

  benlerin zaman içinde yapısı değişebileceği için tedavi edilemsinde fayda var
  Op.dr.Nizam Kurtdere

 27. admin

  gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavi edip edemeyeceğimiz konusunda bilgilendirebiliriz.
  Op.Dr.atilla Kaya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ben Tedavisi © 2004-2018
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com