Ben Tedavisi İçin Randevu Oluştur Ben Aldırma Ücretlerini Gör

Ben Çeşitleri

Halk arasında ben olarak bilinsede bilimsel anlamda bir çok çeşidi bulunmaktadır. Tehlike arz eden, etmeyen yada fazla zaman kaybetmeden cerrahi müdahale gerektirecek anlamda ben çeşitleri olduğunu bilmeli sizin vücudunuzda yer alan problemi bir anlamda kendinizde teşhis etmelisiniz. Benler nasıl sınıflandırılır ve nelere dikkat etmek gereklidir.

 • Büyüklüğüne
 • Kabarıklık durumuna
 • Renklerine
 • Davranış şekillerine

Ben Çeşitleri

Sık Görülen Ben Çeşitleri Nelerdir?
Yaş durumuna göre değişen türde benler vardır. Örnek hemanjiom denilen damar beni bebeklerde oluşup zamanla önlem alınıp tedavisi gerçekleşmediğinde hızla büyümekte ve yer aldığı alanı kaplamaktadır. Normal benlerden çok farklı olup normal bir insanı dehşete düşürecek düzeyde büyüyebilmektedir. Merak edenler için https://www.hemanjiomtedavisi.com adresinden resimlere ve bilgilere bakabilirler.

Ben Çeşitleri olarak daha çok Nevüs – Polip – Papül – Makul – Hemanjiom – aktinik Keratoz – Spider Anjioma gibi bir çok tür ve tıp dilinde sınıflandırılmış bilimsel çeşitleri mevcuttur.

Doğumsal ve Sonradan Olabilir
Yukarda hemanjiomdan bahsederken bebeklerde yani doğum esnasında oluştuğundan bahsettik bir çok ben çeşidi ise doğumdan sonra yada ilerleyen yaşlardada görülebilen çeşitler mevcuttur. Sonradan olanlar et benleri yada düz benler olarak görülmektedir.

327 Comments

Add a Comment
 1. hocam benim yüzümde doğum lekesi var normal çok az açık alınır mı yaşım 13
  Op. Dr. Demet Ağras
  IDEA İzmir Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  info @ideaklinik.com ye fotoğraf gönderirseniz değerlendirip.nasıl bir yol izleyeceğinizi söyleyebilirim

 2. Slm hocam benim kasimin üstünde ben var.ben beyaz tenliyim ben biraz sarımsı ettim in içinde doktora sordum ama devlet hastanesinde sordum kesilip alınır ,dediler çizgi şeklinde iz kalır dediler bana yardımcı olurmusunuz bilgi verirseniz sevinirim.
  Op.Dr.Demet AĞRAS
  IDEA İzmir Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  laser yada RF ile tedavi olabilirsin

 3. Merhaba hocam.3 aylik oglum da ben var.Henuz 3 haftalikken küçük ve açık renkteydi fakat büyüdü ve koyulasti.Aile de melanom var.Randevu almaya çalışıyorum ama henüz doktora gidemedim.Korkuyorum
  Op Dr Alirıza Şahap Barlas
  plastik c
  errahiye görünmelisiniz

 4. Merhabalar benim kolumun üst kısmının neredeyse tamamını kaplayan bir leke var baya büyük kahverenginde kaşınma veya büyüme gibi sorunları yok sadece görüntü olarak rahatsız ediyo beni ergenliğe girerken oldu uzun bi süre öncede doktorada gittim ben olduğunu ve zararlı olmadığını söylemişti hatta ismini de vermişti fakat hatırlamıyorum internetten de araştırdım ama birtürlü bulamadım.

 5. Benim koltuk altımda bene benzer bişey var ten rengimde ve küçük beni rahatsız etmiyo ama ögrenmek istedim zararı var mıdır

 6. benlerin zaman içinde yapısı değişebileceği için tedavi edilemsinde fayda var
  Op.dr.Nizam Kurtdere

 7. gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavi edip edemeyeceğimiz konusunda bilgilendirebiliriz.
  Op.Dr.atilla Kaya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ben Tedavisi © 2004-2018
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com