Ben Tedavi Fiyatları

Hemen hemen tüm insanlarda görülen benler (nevüs) doğuştan yada sonradan farklı nedenlerle ortaya çıkabilmektedir. Bir çoğu zararsız olmasına karşın büyük bir bölümü ise kanserleşme riski ile insanlarda korku ve endişeye neden olmaktadır. Bunun haricinde yüz bölgesinde olması halinde estetik yönden kötü bir görünüme neden olmaktadır.
Kliniklerimizde dünyadaki tüm yöntemler uygulanmaktadır. Ücretler yönteme göre değişmemekte ve tek ücret alınmaktadır. SGK sı olanlar için ilk ben 300 eklenen her biri için 150 TL ücret alınmaktadır. SGK sı olmayanlara ilk ben 600 eklenen her biri için 300 TL alınır.

Öncesi
Ben Aldırma Öncesi
Sonrası
Ben aldırma sonrası

Bu tür sorunlarla uğraşmak yerine sadece 5 dakika gibi kısa bir zamanınızı ayırarak benler ve taşıdığı risklerden kurtulabilirsiniz. IDEA Klinik ben tedavi merkezi İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da bulunan klinikleri ile ameliyatsız ben tedavisi yapmaktadır. En çok merak edilen hususlardan biri olan ücretler hakkında açıklamayı ise bu sayfada net anlaşılır şekilde görebilirsiniz.

Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?
Ücret hususuna geçmeden önce dilerseniz ben aldırmanın nasıl yapıldığına kısaca değinelim. Öncelikle ben türleri olarak onlarca çeşit bulunmaktadır. Bunların boyutları farklı olup, tedavide cilt üzerinden uygulanan Lazer, Radyo Frekans, Elektro koter, plazma ( diğer adıyla plexr) cihazları kullanmaktayız. Ameliyatla tedavisi neredeyse hiç yapmamaktayız, sadece hasta ameliyat konusunda ısrarcı olursa yapmaktayız. Ameliyatla alım ücretleri ameliyatsız yöntemlerden % 50 daha pahalı olmaktadır.

Ücretlendirme Nasıl Yapılıyor?
Öncelikle toplam ücret için alınacak benin büyüklüğü, sayısı ve sizin SGK güvenceniz olup, olmadığına bakılmaktadır. Çünkü IDEA klinik SGK’lı hastalara hizmet veren sağlık merkezi olması nedeniyle SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, TSK Personeli vs tedavi ücretlerinde %50 indirim yapılmaktadır. Şimdi dilerseniz fiyatların nasıl şekillendiğini görelim.

Ben Tedavi Fiyatları

İlk olarak benin büyüklüğü 5 mm’ye kadar onlara bakalım. SGK güvencesi olanlar için ilk ben 300 eklenen her ben için 150 TL ücret alınmaktadır. SGK güvenceniz olmaması halinde ilk ben 600 eklenen her ben için 300 TL alınır.

Kirpik, burun, dudak gibi özellik arz eden bölgedeki her boyuttaki benler ve 1 cm den büyük olan benleri muayene sonucu ücretlendirilir. Ücretler tümüyle yok edecek şekilde tedaviyi kapsamaktadır. Yani birden fazla seans gerekmesi halinde ek seanslardan ücret alınmaz. Ameliyatla ben tedavisini sadece hasta isteğiyle yapıyoruz ve muayeneyle ücretlendirilir. Ücretler her şey dahil olup ayrıca muayene ve ek uygulamalar için ücret alınmaz. Seanslar ücretlendirilmez.

Güncel ben alma ücretleri için https://www.ideaklinik.com/ben-aldirma-fiyatlari.html linkine bakılabilir.

Ben Ameliyatı Fiyatları

Yukarıda ayrıntılı yazılmış olan ücretler. lazer, plazma, radyo frekans ve koterle alma yöntemleri için geçerlidir. Genellikle önermesek de hastanın isteği üzerine ameliyatla almamız gerektiğinde ücret değişmetedir. Ameliyatla ben alma ücreti resmi güvencesi olmayanlaa 1000 TL, olanlara 500 TL dir.

Ben İncelemesi Fiyatları

Benin yapısından şüphe duymamaız halinde veya biz şüphe duymasak da hastanın istemesi halinde ameliyatsız yöntemle almadan önce dermal punch ile aldığımız veya yine hastanın isteğiyle ameliyatla aldığımız parçanın incelemesi patoloji uzmanları tarafından yapılmaktadır. Anlaşmalı patoloji uzmanları 90 TL karşılığında sizin adınıza incelenmektedir. Patoloji inceleme ücreti tedavi ücretinin dışındadır. Dilerseniz uygun solusyona konmuş parçayı kendiniz de inceletebilirsiniz.

Öneri
Ödeyeceğiniz bedel tabi ki önemli ama çok önemli değil, ödenecek bedelden çok daha önemlisi aldığınız hizmetin kalitesidir. Teknolojinin olmadığı bir klibikte tecrübesiz bir uygulayıcıya yaptırıp pişman olacağınız bir sonuçla karşılaştığınızda ödediğiniz bedel düşük de olsa anlam ifade etmez. Önemli olan kliniğin teknik donanımı ve uygulayan doktorun tecrübesidir.
Aslında bu nota tüm tedaviler için geçerli durumdur. Öncelikle en iyi sonucu alacağınız yeri araştırın yaklaşık karar verdikten sonra ödeyeceğiniz parayı sorun.

Yazar admin

478 Yorum

 1. evet alabiliriz

 2. Bişey sorcam benim yüzümde çok küçük iki ben var ama çıkık değil derime yapışık bunları alabiliyormusunuz?

 3. RF ile tedavi edebilirz
  Op.Dr.Adil Altınsoy

 4. Merhaba ben konyadayim ceneminkenarinda et ben var çocukluktan beri var sürekli elim orda cok büyüdü ameliyatsız bi yöntemi var acaba

 5. ben kişisel yatkınlık ve güneş ışınlarının etkisiyle oluşur.tekrarlamaması için güneşten korunmanız gerekiyor,güneşten korunmazsanız zaten yeni benlerde oluşabilir
  Op.Dr.Adil Altınsoy

 6. Hocam yuzumde acik kahverengi tonunda 3 adet hoslanmadigim ben var bana hic bir zarari yok ama sevmiyorum ve bunlari iz kalmayacak sekilde alinmasini istiyorum eger ufak dahi olsa iz kalacaksa istemiyorum cunku benlerim cok yakin mesafeden gorunur cinsten fondoten bile cok rahat kapatir ama bir erkek olarak fondoten kullanmam yardimci olursaniz memnun olurum ankaradayim lutfen cevaplar misiniz

 7. beni muayene ile değerlendirip RF,laser ve plazma ile ben tedavisi yapıyoruz
  Op.Dr.Atilla Kaya

 8. radyo frekansla tekniği ile ben alıyomusunuz

 9. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
  Op.Dr.Atilla Kaya

 10. Merhaba hocam sol yanağımda 2-3 cm boyunda kahverengi kıllı ben var acaba aldırılır mı ve iz kalır mı?

 11. ben sayınız fazla olduğu için abartılı rakamlar çıkabilir.bu nedenle sizi muayene ile ücretlendirelim
  Op.Dr.Atilla Kaya

 12. 150 yi geçik ben var vücudumda kaç para tutar ?

 13. 05426210888 nolu telefondan ulaşabilirsiniz
  Op.Dr.Atilla Kaya

 14. Merhaba hocam benim yüzümün sol tarafında çok sayıda ben var size nasıl ulaşabilirim

 15. hayır yok
  Op.Dr.Atilla Kaya

 16. Sakal ekiminde sgk indirimi var mı

 17. laser,RF yada plazma ile tedavi edilebilir,ücretler için şu linke bakınız.https://www.bentedavisi.com/ben-tedavi-fiyatlari
  Op.Dr.Ergun Aygören

 18. Hocam benim yüzümde nokta benler var kabarık değil nokta buyüklüğünde 10 tane falan buna nasıl bi işlem uygulanır ücreti nasıldır

 19. 05426210888 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz

 20. Bayramm

  Arıyoruz ama sekreter hıc ılgılenmıyo sıratınıza kapatıyo teli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri