Ben Tedavi Fiyatları

Hemen hemen tüm insanlarda görülen benler (nevüs) doğuştan yada sonradan farklı nedenlerle ortaya çıkabilmektedir. Bir çoğu zararsız olmasına karşın büyük bir bölümü ise kanserleşme riski ile insanlarda korku ve endişeye neden olmaktadır. Bunun haricinde yüz bölgesinde olması halinde estetik yönden kötü bir görünüme neden olmaktadır.
Kliniklerimizde dünyadaki tüm yöntemler uygulanmaktadır. Ücretler yönteme göre değişmemekte ve tek ücret alınmaktadır. SGK sı olanlar için ilk ben 300 eklenen her biri için 150 TL ücret alınmaktadır. SGK sı olmayanlara ilk ben 600 eklenen her biri için 300 TL alınır.

Öncesi
Ben Aldırma Öncesi
Sonrası
Ben aldırma sonrası

Bu tür sorunlarla uğraşmak yerine sadece 5 dakika gibi kısa bir zamanınızı ayırarak benler ve taşıdığı risklerden kurtulabilirsiniz. IDEA Klinik ben tedavi merkezi İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da bulunan klinikleri ile ameliyatsız ben tedavisi yapmaktadır. En çok merak edilen hususlardan biri olan ücretler hakkında açıklamayı ise bu sayfada net anlaşılır şekilde görebilirsiniz.

Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?
Ücret hususuna geçmeden önce dilerseniz ben aldırmanın nasıl yapıldığına kısaca değinelim. Öncelikle ben türleri olarak onlarca çeşit bulunmaktadır. Bunların boyutları farklı olup, tedavide cilt üzerinden uygulanan Lazer, Radyo Frekans, Elektro koter, plazma ( diğer adıyla plexr) cihazları kullanmaktayız. Ameliyatla tedavisi neredeyse hiç yapmamaktayız, sadece hasta ameliyat konusunda ısrarcı olursa yapmaktayız. Ameliyatla alım ücretleri ameliyatsız yöntemlerden % 50 daha pahalı olmaktadır.

Ücretlendirme Nasıl Yapılıyor?
Öncelikle toplam ücret için alınacak benin büyüklüğü, sayısı ve sizin SGK güvenceniz olup, olmadığına bakılmaktadır. Çünkü IDEA klinik SGK’lı hastalara hizmet veren sağlık merkezi olması nedeniyle SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, TSK Personeli vs tedavi ücretlerinde %50 indirim yapılmaktadır. Şimdi dilerseniz fiyatların nasıl şekillendiğini görelim.

Ben Tedavi Fiyatları

İlk olarak benin büyüklüğü 5 mm’ye kadar onlara bakalım. SGK güvencesi olanlar için ilk ben 300 eklenen her ben için 150 TL ücret alınmaktadır. SGK güvenceniz olmaması halinde ilk ben 600 eklenen her ben için 300 TL alınır.

Kirpik, burun, dudak gibi özellik arz eden bölgedeki her boyuttaki benler ve 1 cm den büyük olan benleri muayene sonucu ücretlendirilir. Ücretler tümüyle yok edecek şekilde tedaviyi kapsamaktadır. Yani birden fazla seans gerekmesi halinde ek seanslardan ücret alınmaz. Ameliyatla ben tedavisini sadece hasta isteğiyle yapıyoruz ve muayeneyle ücretlendirilir. Ücretler her şey dahil olup ayrıca muayene ve ek uygulamalar için ücret alınmaz. Seanslar ücretlendirilmez.

Güncel ben alma ücretleri için https://www.ideaklinik.com/ben-aldirma-fiyatlari.html linkine bakılabilir.

Ben Ameliyatı Fiyatları

Yukarıda ayrıntılı yazılmış olan ücretler. lazer, plazma, radyo frekans ve koterle alma yöntemleri için geçerlidir. Genellikle önermesek de hastanın isteği üzerine ameliyatla almamız gerektiğinde ücret değişmetedir. Ameliyatla ben alma ücreti resmi güvencesi olmayanlaa 1000 TL, olanlara 500 TL dir.

Ben İncelemesi Fiyatları

Benin yapısından şüphe duymamaız halinde veya biz şüphe duymasak da hastanın istemesi halinde ameliyatsız yöntemle almadan önce dermal punch ile aldığımız veya yine hastanın isteğiyle ameliyatla aldığımız parçanın incelemesi patoloji uzmanları tarafından yapılmaktadır. Anlaşmalı patoloji uzmanları 90 TL karşılığında sizin adınıza incelenmektedir. Patoloji inceleme ücreti tedavi ücretinin dışındadır. Dilerseniz uygun solusyona konmuş parçayı kendiniz de inceletebilirsiniz.

Öneri
Ödeyeceğiniz bedel tabi ki önemli ama çok önemli değil, ödenecek bedelden çok daha önemlisi aldığınız hizmetin kalitesidir. Teknolojinin olmadığı bir klibikte tecrübesiz bir uygulayıcıya yaptırıp pişman olacağınız bir sonuçla karşılaştığınızda ödediğiniz bedel düşük de olsa anlam ifade etmez. Önemli olan kliniğin teknik donanımı ve uygulayan doktorun tecrübesidir.
Aslında bu nota tüm tedaviler için geçerli durumdur. Öncelikle en iyi sonucu alacağınız yeri araştırın yaklaşık karar verdikten sonra ödeyeceğiniz parayı sorun.

Yazar admin

478 Yorum

 1. Rfile tedavi edilebilir. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.
  Öp. Dr. Nizam Kurtdere

 2. Hayır, Her yaşta ben tedavisi yapılabilir.
  Öp. Dr. Seher Şirin

 3. Emin kazma

  Göz çevresinde yağ bezesi şeklinde bir benim var bunun alınması için ennuygun yöntem nedir nasıl öğrenebilirim

 4. ben aldırmak için 18 yaşından büyük olmakmı gerekiyor??

 5. Aldırdığınız yönteme göre değişir. Uygun yöntem ve hassas bir elle tedavi de sohbet mesafesinde farkedilir bir iz kalmaz.
  Öp. Dr. Adil Altınsoy

 6. Ben aldırdıktan sonra iz kaliyor mu?

 7. Evet tüm benleein ted

 8. Top gibi çıkık olmayan benleri alıyomusunuz

 9. Kökü tam olarak çıkarılamayan benle tekrar çıkabilir, rotuş yaptırabilirsiniz. Bene yatkın iseniz ben çıkması normal.

 10. Merhaba ıki sene önce yüzümde ki benleri radyofrekansla aldırdım bi tanesi tekrar çıktı ve yaninda bi tane daha ben çıktı açıkçası kötü huylu bir şeye dönüşmesinden korkuyorum ve neden tekrar çıktı ne yapmam gerekiyor

 11. Benin iyi yada kötü huylu olup olmdığı büyük oranda muayene ile anlaşılabilir.duruma göre tedavi esnasında parça alınarak incelemeye gönderilir

 12. Ben aldırma dan önce iyi veya kötü huylu mu diye inceliyor musunuz

 13. 0505 119 36 90 nolu telefondan kliniğimizle iletişime geçip,randevu alabilirsiniz.ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz ,gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz

 14. Hocam ankarada yasıyorum ve ankara da hangi hastahaner ilgileniyor benlerle

 15. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
  Op.Dr.Atilla Kaya

 16. ben tedavisi ücretleri için şu linke bakınız.https://www.bentedavisi.com/ben-tedavi-fiyatlari
  Op.Dr.Atilla Kaya

 17. hocam benim kolumda 10 tane ve suratimda 4 tane ben var kac tl alarsiniz

 18. Hocam burnumda kırmızı şişlik var ve gittikçe büyüyor et haline dönüşmüş onu aldirabilirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri