Ben Tedavisi İçin Randevu Oluştur Ben Aldırma Ücretlerini Gör

Ben (nevüs) Tedavisi Doktor

Her hastalık için aslında farklı branş uzmanları gerekmekteysede nevüs için aynı durum geçerli değildir. Nevüs tedavisi için bir çok branştan doktor gerekli tedaviyi uygulayabilir. Fakat burada doktordan çok uyguladığı yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Araştırmadan gideceğiniz sağlık merkezi bir anlamda şansınıza ne çıkarsa olacaktır.

 Tedavi Öncesi
Beninizi aldırmaya karar verdiğinizde ilk yapmanız gereken işlem bilgi sahibi olmak ve araştırmaktadır. Neler araştırılmalı yada nelere dikkat edilmesi gerektiğidir.

Ben Tedavisi Doktor

 • Ben Çeşitleri ve Özellikleri
 • Tehlike Durumu ve Tedavi Gereksinimi
 • Müdahale Şekilleri ve Uygulanan Yöntemler
 • Ben Alımı Sonrası Yaşanacak Süreç
 • Ve Tabiki Ben Tedavi Fiyatları

Yukardaki gerekli araştırmaları yaptıktan sonra artık size uygun kaliteli ve alanında uzman hizmet veren bene yoğunlaşmış merkez bulmak gerekir.

Dermatoloji Uzmanı Gerekirmi?

Ben tedavisi dendiğinde ciltle ilgili bir branş olduğu için akla ilk dermatoloji uzmanları akla gelir. Dermatoloji uzmanları genellikle en basit uygulama şekli olan krioterapi uygular yada ilaçla tedavi etmeye çalışır. Krioterapi genellikle ameliyat kadar belirgin iz bıraktığı ve defalarca uygulamak gerektiği için çok tercih edilmeyen bir yöntemdir.

Cerrahi branşlara (genel cerrahi, plastik cerrahi) gidildiğinde ise hasta daha çok ameliyata yönlendirilmeye çalışılır, bunun en önemli sebebi “ameliyat” kelimesi hizmeti büyütmekte ve talep edilecek ücret daha yüksek olabilmektedir.

Bölüm seçerken daha çok teknoloji kullanılan klinik tercih edilmelidir, elinde tüm teknolojiler olan (lazer, Radyo frekans, elektrokoter) ve ben tedavisi konusunda tecrübeli olan klinik yada uzanma tercih edilmelidir. Teknolojiyle  en iyi sonucu vereceği için uzmanlık alanı değil teknoloji tercih edilmelidir.

Ben Tedavi Merkezi
20 Yıla yaklaşan tecrübesiyle hizmet veren IDEA klinik ben tedavi merkezi bir çok branşta ameliyatsız yöntemleri ülkemizde ilk uygulayan sağlık merkezleri arasında yer almaktadır. Ben tedavisi içinde bir çok teknolojiyi sizlerin emrine sunan kliniğimizde yapılan operasyonlar lazer, radyo frekans ve buharlaştırma yöntemi ile gerçekleştirilir. Ben alındıktan sonra sohbet mesafesinden algılanamayacak kadar hafif bir iz kalabilir.

Ben Takibi
Bazı dermatoloji klinikleri hastayı “beni takip etmek gerekir” söylemiyle yıllarca takip ederler. hasta her ay bunun için bir bedel ödemek zorunda kalır. Oysa takip etmek yerine daha küçükkken alıp sorunu kökünden halletmek çok daha pratik ve doğru bir yaklaşımdır.

 

58 Comments

Add a Comment
 1. Hocam yüzümde bir sürü kahverengi yüzeysel ben var bunların tedavi si ney çok üzülüyorum yazın çok belirginleşiyor kışın azalıyor
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Muayene edip değerlendirmek lazım,yüzeyel benlerde RF ile çok iyi sonuçlar alıyoruz.

 2. Benim yuzumde toplam 30 tane kahverengi ben var bu sayi gecen aylarda daha azdi tum vucudumda 50 den fazla kahverengi ben var ne yapmaliyim
  Op Dr Ergun Aygören
  rahatsız oluyorsanız,tedavi ettirebilirsiniz.güneşten korunmayı ciddiye almalısınız

 3. Merhaba benim kafamda iki adet küçük kırmızı ben çıktı çocukluğumda yoktu ama zamanla belirginleşti büyüdü yarım santim kadar oldu dışa doğru et halinde büyüdü bununla ilgili bilgi almak istiyorum. Aldırmamda bi sakınca varmı hangi bölüme gitmem gerekiyor. Teşekkür ederim.
  Op Dr Atilla Kaya
  IDEA Bakırköy Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  kırmızı renkli olduğu için benler değerlendirilmeli damar beni ise tedavi farklılık gösterir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavi edebiliriz

 4. Merhaba,
  Kendimi bildim bileli sağ göğsümde et beni var beyin gibi bir görüntüye sahip top şeklinde değil ve git gide büyüyor minik minik parçalar halinde çoğalıyor.. Çok nadiren kaşıntı yaptığı zamanlar da oluyor..
  Doğum yaptım ve biraz daha büyüdüğünü fark ettim ..
  Bununla ilgili ne yapmalıyım Ordu da yaşıyorum hangi branştan Dr. Desteği almalıyım ?
  Destek olmanızı rica ediyorum Saygılarımla..
  Op Dr Atilla Kaya
  IDEA Bakırköy Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  benden çok tarifiniz siğile benziyor.gelirseniz tedavisini yapabiliriz.genel cerrahi de tedavinizi yaptırabilirsiniz

 5. Benim başımın arka kısmında ensemin üstünde bir ben var küçüklüğümden beri var.ama çok büyüdü çapı 2cm olmuştur.aldırsam bir tehlikesi var mıdır.korkumdan yıllardır hiç doktora göstermedim.yardımcı olursanız sevinirim.

 6. aldırırsanız knser tehlikesi ortadan kalkar.çünkü olmayan ben kanserleşemez.gelirseniz Rf ile tedavi edebiliriz.
  Op.Dr.Adil Altınsoy

 7. Merhaba diyarbakirda subeniz var mi?

 8. üzgünüm,yok

 9. Tepemde daha önce bir tane olan şu anda 2 3 tane büyük ve birazda küçük et beni mi sigil mi bilemedim cildiye alınması lazım ileride kansere çeviriyor dedi alınırsa kökünden temizleme olurmu nasıl işlem yapılacak bilgi verirmisiniz manisa dayım

 10. Rf ile ameliyatsız tedavi edebiliriz.kökünden temizlenir
  Op.Dr.Demet Ağras

 11. Hocam merhaba benimi aldirmak istiyorum plastik cerraha gittim ameliyattan baska care yok dedi iz kalirmi diye sordum evet bi iz muhhakkak kalicak dedi simdi ben napicam

 12. cerrahi tedavide benin iki katı iz kalır.etbenlerini en iyi tedavi yöntemi RF ile tedavidir.
  Op.Dr.Adil Altınsoy

 13. Pazar günü benzeri mı aldırdim bugün yanlışlıkla kopardım bir sorun olur mu lazer ile tedavi yapmıştınız hocam

 14. iyileşme gecikebilir,iz riski artabilir

 15. kaşımın üstünde bir tane ben var ve ben geçen sene doktora muayene ettirdim. kanserleşme riski var dedi ve sadece ameliyatla alınır dedi çünkü ben yüzeysel görünmekle kalmayıp içinde kökü de varmış komple alınmalıymış ama ameliyat iz bıraktığı için vazgeçtim tabi ki. Radyo frekans diye bir yöntem duydum iz bırakmıyor falan internet de çoğu sitede güvenilir bir tedavi yöntemi olduğundan bahsediliyor ama bilir kişiye sormak istedim?

 16. RF ile tedavide çevre doku hasarı minimal olduğu için diğer yöntemlere göre iyileşme daha hızlı olur
  Op.Dr.Seher Şiirn

 17. Merhaba hocam ninem de babamda halamda abimde kardeşimde ve kızımda da kafanın çeşitli yerlerinde nohut büyüklüğünde bazıları daha da büyük ebatlarda şişlikler var içi yumuşak baloncuk gibi bu nedir tedavi için nereye başvurmak hangi branşa gitmek gerekiyor. Teşekkürler

 18. yağ bezesi olabilir,büyümeden almak gerekir.büyüdükçe oluştuğu alanda kılların dökülmesine neden olur,gelirseniz tedavinizi yapabiliriz.
  Op.Dr.Atilla kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ben Tedavisi © 2004-2018
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com