Ben Tedavisi İçin Randevu Oluştur Ben Aldırma Ücretlerini Gör

Özellikle yüz bölgesinde yer alan benler kişide kanserleşme riski yanısıra görüntü kirliliğine neden olmaktadır. Bu nedenle aldırma düşüncesi ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple insanların en çok merak ettiği konu tedavi sonrası iz kalır mı olacaktır. Çünkü o kötü görüntüden kurtulmak isterken bir görüntü görmek istemezler. İşte bu duruma dikkat etmediğinizde pişman olacağınız bir durum ortaya çıkabilir. Örnek ameliyatla yapılan ben tedavisi yüzünüzde dikiş izi bırakacaktır. O nedenle ilk etapta yöntemler, sonuçlarını ve uygulanmış hallerini mutlaka incelemelisiniz.

Ameliyatsız Ben Tedavisi

Hangi Yöntemler Uygulanır?
Tedavinin nasıl ve hangi teknolojiyle yapılacağı konusunda bir çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerden en önemlisi kliniğin sahip olduğu teknolojidir. Tecrübe ve yeterli teknolojiye sahip olmayan sağlık merkezleri en kolay yoldan giderek cerrahi yöntemlerle ben almaktadır. Bunun başında ise ben ameliyatı gelmektedir. Kesinlikle ben ameliyatı önermiyoruz.

Ameliyatsız Ben Tedavi Yöntemleri Tercih Etmelisiniz
Cilt üzeri yapılan tedavilerde özellikle Lazer ve Radyo Frekans öne çıkmaktadır. Fakat lazer olmayan bir klinik tedavide asla lazer önermeyecek hatta olabildiğince lazer hakkında olumsuz konuşacaktır. Çünkü lazerle tedavi edilmesinin daha doğru olmasını söylemek o hastayı kaybetmek anlamına gelecektir.

Tüm Benlerde Teknoloji Kullanılaabilir
Benin yapısı da seçilecek tedavi yöntemini belirleyen etkendir. Cerrahi olarak alınacaksa tüm benlere yapılacak şey aynıdır. Ama teknoloji kullanılacaksa o benin tedavisinde en etkili yöntem seçilir. Tabiî ki tedavi merkezi bu konuda yeterince donanımlıysa çünkü tecrübe ve ciddi bir maddi yatırım gerektirmektedir.

Ben Ameliyatını Neden Önermiyoruz
Ameliyatla ben tedavisi yapıldığında o benin çapının 2 katı uzunlukta çizgi yada dikişler atılacaktır. Balık kılçığı alınan ben yerine balık kılçığı şeklinde iz kalacaktır. Yıllar içinde kaybolur densede bu iz ömür boyu kalıcıdır. Estetik olarak dikilir, iz kalmaz densede burada tek amaç hastayı ikna etmektir çünkü estetikte dikilse iz kaçınılmazdır.

Ben Aldırma Ameliyatı

Ameliyat Gereksiz Bir Uygulamadır!
Ben cildin deformasyonu şeklinde gelişen bir oluşum olup, derinliği  cerrahi olarak çıkarmayı gerektirecek kadar birkaç santim derinde değildir. Ciltle paralel olmak zorunda olup, bu sebeple “cerrahi olarak alındığında köküyle alınır ve tekrarlamaz” cümlesi anlamlı değildir. Benler hangi yöntemle alınırsa alınsın doğru bir şekilde alınırsa asla tekrarlamaz. Bugüne kadar yaklaşık 2000 ben tedavisi işleminde bunu gözlemlemiş durumdayız.

Tecrübeli Bir Hekim Gereklidir
Ben tedavisi konusunda tecrübeli bir doktor hangi benin kötü huylu olabileceği konusunu muayene esnasında fark eder ve gereken vakalarda gerekirse inceleme amaçlı biopsi alır bu şekilde % 99 oranında görülen iyi huylu benler için hastaya extra patoloji masrafı,zaman kaybı,uğraşı ve stres yüklememiş olur. Fakat doktor olmayan güzellik uzmanları vs bu işleri yaptığında ciddi sorun, sıkıntı ve aynı zamanda gereksiz masraflarla ile karşılaşırsınız.

Tedavi Merkezi Teknolojik Yönden Gelişmiş Olmalıdır
Lazer ,radyo frekans ve elektrokoterin olduğu bir kliniği tercih etmelisiniz. Kanserleşme riski bulunan benler bu yöntemlerin biriyle mutlaka alınmalıdır. Genellikle cerrahi işleme gerek duyulmaz. Bu sayede ameliyatla ben tedavisinden sonra görülebilecek yara iltihaplanması,dikiş açılması,kanama,ameliyat izi,dikiş izi ve ağrı gibi sorunlar yaşanmaz.

Hastayı ameliyata razı etmek amacıyla kullanılan bir diğer yaklaşımsa “ameliyatla alınırsa patolojik tahlili yapılır” şeklindedir. Bu cümlede bilimsel yaklaşımdan uzaktır çünkü alınması planlanan benin kötü huylu olabileceğinden şüpheleniliyorsa punch denilen 0.8 mm çapında aletlerle iz kalmayacak şekilde biopsi alınıp sonucuna göre tedavi belirlenebilir. Bu şekilde yine ameliyat izi bırakmadan ameliyatsız tedavi yapılabilir.

IDEA Klinik Ben Tedavi Merkezi
Ben tedavisi yaptırmayı düşünen kişi hizmet alacağı yerin teknolojik donanımından ve o kliniğin ben tedavisi konusundaki tecrübesinden emin olmalıdır. Ancak bu şekilde tedavi seçenekleri konusunda şansını kullanmış olur, yoksa birkaç cerrahi alet dışında hiçbir teknolojisi olmayan bir muayenehanede ameliyata razı edilmiş olur. Lazer olmayan bir yerde “lazerle tedavi önermiyorum” yada “radyo frekansla ben tedavisi olmaz” denmesi mantıklı değildir. Tüm hastalıkların tedavisine hergün yenilikler eklenmektedir,atadan kalma usüller giderek yerini teknolojiye bırakmaktadır.Ben tedavisinede teknolojiler yenilik getirmektedir.

Alanında tecrübeli genel cerrahi uzmanlarının görev yaptığı IDEA Klinik İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa klinikleri ile hizmet vermektedir. Sizde ücretsiz muayene imkanından yararlanabilirsiniz. Size en yakın kliniğimize online randevu alabilirsiniz.

17 Comments

Add a Comment
 1. arkadasım gözündeki beni aldırınca gözüm gerılıor dıor ve cok korkuor.. amelıyatla aldırdı benlerını..simdi onun ne yapması gerekıyor.yanı tedavısı ve gerılmenın gecmesi için..tesekkurler..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ameliyat sonrası doku çekilmesi olabilir,doktoruyla görüşmeli

 2. yüzdeki kabarık benler nasıl geçer
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Radyo frekans veya buharlaştırma tedavisi

 3. Benleri almak için randevu almak gereklimi ve bakırköydeki yerinize metrobüs ile nasıl gelecem şirinevler durağından inecem oradan minibüs vs varmıdır ve kaça kadar açık ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  telefon edip gelebilirsiniz, bakırköy merkezden minibüsle yeşilyurta gelebilirsiniz.

 4. yüzümde 5 tane 2,3 mm’ lik benler bulunmakta ben hataylıyım bu benleri yok etmek için özel hastaneyemi gitmem gerekli yoksa devlet hastanesi olurmu?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Devlet hastanelerinde normal benlere pek müdahale etmezler,iz kalması yönünden yapılacak müdahale yöntemini iyi araştırmanızda fayda var.

 5. Benim yuzumde 2.5 mm capinda 2 ben bulunmakta bunun dogal yontemlerle yok edilmesinin bir yontemi var mi?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Doğal yöntemden neyi kastettiğinizi bilmiyorum ama,radyofrekens ve laser tedavileri uyguluyoruz.

 6. yüzümde çok sayıda ben var hocam kasımdakı beni ameliyat ile aldırdım 5 sene oldu ama belirgin iz kaldı. burnumun ucunda ciltten kabarık bir ben var diğerleri cilt ile bitişik iz kalmadan hepsini tedavi ettirmek istiyorum çünkü büyüyor ve ara sıra kasınıyor bazıları bu konu da beni bilgilendirır misiniz ? ankara da şubeniz var mi ? 5 tane ben aynı günde alınır mi ? sıgortalıyım ortlama ne kadar bir para ödemem gerekir ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ankara şubemiz bu hafta hasta kabul etmeye başlayacak bilgi ve randevu için 0312 4343700-2737-28-38 nolu telefonları arayabilirsiniz.laser yada buharlaştırma yöntemi ile alınabilir.5 ben aynı günde alınabilir.http://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri.html ücretler için bu sayfasına bakabilirsiniz

 7. Yüzümde ben var ciltten kabarik şekilde yapılan lazer yada buharlastirma yöntemi hiçbir şekilde iz birakmiyormu?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Bırakır ama farkedilmez bir iz bırakır ameliyat gibi abartılı iz kalmaz

 8. hocam ben arştırmada yaptırdım burnumun üstünü ve yanını dikiş alcaklar 12 gün sonra iz kalırmı distürü ile aldı 5 dk falan sürdü uyuşturdu ve sonra distrü ile aldı dikiş çıkınca nasıl olur sonrasında ne kremi kullanmmam gerekirsadece tendirdiyot sür dedi bantın üstünden yardımcı olun lütfen
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  tentürdiyot değil betadin yada baticon kullanın.inşallah iz kalmaz 🙁

 9. Hocam alnimda doğuştan olan ve yuzumle aynı hizada yani kabarık olmayaan bir ben var ayın 16 sına ameliyatla aldiricam devlet hastanesinde iz kalır dedi ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz lütfen
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kesinlikle cerrahi olarak aldırmamalısın.benin 2 katı iz kalır

 10. Merhaba Hocam

  Ben yurtdisinda lazer ile aldiracagim ve inanin o kadar tereddüt ediyorum ki doktorum lazerle aldir diyor daha az iz kalir, baska bir doktor, yaktir diyor yani bir igne ile yakiliyor benler ve bir cilt dokturu kaziyarak diyor

  sizce? yuzde oldugu icin goze cok batmasini istemiyorum
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Biz radyofrekans ile buharlaştırma yöntemini tercih ediyoruz,güvendiğiniz birisine tedavi olacaksınız.

 11. Merhaba aldığınız benlerden sonra kı fotoğrafları yayınlarmışsınız benım yüzümde kabarık olmayan kahverengi benler bar aldırmak katıyorum ama kesınlıkle öz kalsın ıstemıyorum herhangı bır çukur ya da iz kalıyor mu yaptığınız işlemlerde
  Op Dr Nizam Kurtdere
  İz kalması benin derinliğine bağlı,derin olmayan benlerde hiç iz kalmaz,ben derinleştikçe ona göre çok hafif izler kalabilir.

 12. 1 yıldır yüzümde kahverengi benler çıkıyor 2 3 aya bir. -güneş kremini hep surerim- çıkanlarda zamanla büyüyor.ama bu benler kabarık değil.açık tenliyim bu yüzden hosuma gitmiyor.kabarık olmayan kahverengi benlerin tedavisi nasil olur?bu benlerden kurtulmak mümkün mu ve iz kalır mi?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Genitik olarak ben e yatkınlık varsa çıkması engellenemez,RF ile alınabilir ve derin değilse iz kalmaz.

 13. Hocam lazer tedavisi en iisi galiba ama seanslar fazla oldugu icin Rf daha cok kullanilio pki RF ile hic iz kalmama ihtimali varmıdır?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  İz kalması benin derinliğine bağlı derin olmayan benlerde iz kalmıyor,derin ise her iki yöntemde de hafif iz kalabilir.

 14. hocam lazer veye radyoaktif le yüzde ben alımı olursa tanesi ne kadar olur ?

 15. ben tedavisi ücretleri için şu linke bakınız.https://www.bentedavisi.com/ben-tedavi-fiyatlari
  Op.Dr.Atilla Kaya

 16. Slm bendekı benler et benı degıl alınması mumkunmu

 17. tüm benler uygun yöntemlerle tedavi edilebilir
  Op.Dr.Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ben Tedavisi © 2004-2018
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com