Ben Tedavisi İçin Randevu Oluştur Ben Aldırma Ücretlerini Gör

IDEA klinikten bir yenilik daha geliyor. Buharlaştırma ile yapılan tedavi ile daha başarılı yöntemleri sizlere tanıtıyoruz.

Buharlaştırma yöntemiyle tedavi;Ciltteki kabarıklık elektrik enerjisiyle buharlaştırılarak yok edilmesi yöntemidir.Elektro koter cihazıyla yapılır, elektrik enerjisini dokunulduğu yerde ısı enerjisine dönüşen bir cihazdır.Ameliyatlarda kanamaları durdurmak ve dokuları kesmek amacıyla kullanıldığı gibi benlerin tedavisinde de kullanılır.Vücuttan kabarık olan tüm benlerde en etkili yöntemdir.

Elektro koter bene dokundurulduğu anda benden tabakalar halinde buharlaşır, ısıtarak buharlaştırma işlemi istenildiği kadar tabakalar halinde tedavi yapılır.Ciltle aynı düzeye gelince tedavi tamamlanır.

Renge duyarlı olmadığı için damar beni dışındaki kahverengi ve cilt rengindeki kullanılabilir ve kesin sonuç elde edilir.Ben ne kadar büyük olursa olsun tedavisi yapılabilir.Buharlaştırılan benin yerinde yara kabuğu şeklinde oluşan tabaka benin büyüklüğüne göre 3-7 günde düşer ve alttan pembemsi bir görünüm çıkar.Bu pembemsi görünüm 2-3 ayda kendiliğinden cilt rengi ile aynı renge dönüşür.

Buharlaştırma işlemi yeterince dikkatli yapıldığında belli bir iz kalmaz küçük sivilce izi şeklinde bir iz kalabilir. Koterin fazla uygulanması benin olduğu alanda çukurluğa sebep olabilir.Tedavinin bir defada bitirilmeye çalışılması yerine gerekirse 2.seansı yapmak oluşabilecek iz miktarını da azaltacaktır.

Koterle tedavi en pratik tedavi yöntemidir ve tecrübeli ellerde çok büyük benler bile fark edilmeyecek kadar hafif bir izle tedavi edilebilir.Ameliyatla kıyaslandığında çok daha pratik sorunsuz bir yaklaşımdır.

Uygulama çok az acılı olduğu için genellikle uyuşturmak bile gerekmez.Tedavi sonrası herhangi bir ilaç veya ürün kullanımı önerilmez.

ben tedaviden önceki görünüm

ben tedaviden önceki görünüm

Ben tedavisi öncesi

Ben tedavisi öncesi

buharlatırma tedavisi 1 dakika sonra

buharlatırma tedavisi 1 dakika sonra

Buharlaştırma tedavisinden 2 ay sonra

Buharlaştırma tedavisinden 2 ay sonra

32 Comments

Add a Comment
 1. cengiz markaloglu

  adana da şubeniz varmı tlf nedir acaba
  Op.Dr.Atilla KAYA
  322 458 84 84

 2. serkan yılmaz

  izmirde şubeniz varmı telefon verebilirmisiniz. Atilla bey sizde tedavi olmak istiyorum ama manisada yaşıyorum yoğun çalıştığım için istanbula gelmem imkansız yardımcı olusanız sevinirim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  İzmirde şubemiz yok

 3. yusuf

  hocam göbek değilimin tam üstünde yaklaşık 2cm büyüklüğünde benim var buharlaştırma yöntemi yada lazer ile aldırmayı düşünüyorum . Bulunduğum ilde lazerle yapılıyor iz kalıyorsa başka bi ilde buharlaştırma yöntemiyle aldırmayı düşünüyorum. Yaş sınırlaması var mı? Ayrıca buharlaştırma yöntemi fiyatı ne kadar ? Teşekkürler.
  Op.Dr. Atilla KAYA
  sgk varsa 150 yoksa 300 tl

 4. zeynep ağaoğlu

  ben aldırma tedavisinde yaş sınırı varmı? varsa nedir?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  benin yapısına bağlı olarak 1 yaşında bile tedaviye alabiliyoruz

 5. ali

  hocam yüzümde tenime yapışık benler var siyah noktalara benzer şekilde rahatsız oluyorum bunlardan buharlaşma tedavisi ile tamamen kurtulabilirmiyim…teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet kurtulabilirsiniz.

 6. Enes

  Merhaba hocam,
  bir ay önce çenemdeki ben için buharlaştırma yöntemi uyguladınız. çukur kalmaması için daha derine inmediniz.içeride bir miktar benden kaldığını , sonra duruma göre tekrar bakalım demiştiniz. şu an için yara kapandı. orta kısımda biraz morluk var. bu morluk alt kısımda kalan benin kendisimi yoksa iyileşme sürecindeki deri altı dokunun yenilenmesimi anlayamadım.
  bir ay dahamı bekleyelim yoksa size tekrar bir görüneyimmi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet düzelme devam ediyor,1 ay daha beklemelisiniz.

 7. göksu

  hocam iki yıl önce yanağımdan en aldırdım üzerinden iki yıl geçti fakat balık kılçığı gibi tırtıklı dikiş izi var yani düz cizgi olsa yine kabul fakat düz çizği ve yanlardan serit gibi nasıl düzeltilebilir
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yapabilecek bir şey yok gibi
  keşke diğer teknikleri araştırsaydınız

 8. serap

  mrhb hocam benim yüzümde yüzeysel kahve rengi benler var ve çok rahatsız oluyorum sivilceleri sürekli yoluyordum ve güneş kremi kullanmıyordum bi süre sonra hep ben oldu yüzüm kurtulmam mümkün mü tşklr
  Op.Dr.Atilla KAYA
  benleri tedavi edebiliriz

 9. cansu

  merhabalar… kafadaki et ben sorunu için hastanede hangi bölüme baş vurulmalıdır cerrahi bir işlem gereklimi….fatoloji sonucuna gerek varmıdır yönlendirebilirmisiniz hocam…
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bence ameliyatsız yöntemleri araştırın çünkü ameliyat sonrası orada saçsız bölge olacağı için belirgin iz kalır.
  gerek duyulursa inceleme istenir

 10. oktay

  cansuu beni ekle faceden bende amleiyat olcam biliğim iyi doktor var oktaybil face

 11. gül

  merhabalar hocam ben tedavisi olmak istiyorum şanlıurfada şubeniz var mı ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sadece istanbul

 12. ece

  Hocam ben lazerle ben aldirdim su cicegi gibi oldu aldirdiktan sonra kabuk baglayinca cukur olusurmu
  Op.Dr.Atilla KAYA
  büyük ihtimalle oluşmaz

 13. burcu

  gözümün altında 5 cmden daha buyuk dogustan bır ben var ama et beni degil et beni gibi ustte durmuyor bu tarzdaki benlerede buharlaştırma yöntemi uygulanabilir mi ve fondoten kullanıyorum uzerine 5 cmden buyuk oldugu için kanser riski taşıyor fondoten zararlımıdır ben için kanser riskini artırır mı fondoten rengi kahverengi siyah degil

  Op.Dr.Nizam KURTDERE

  tarif ettiğiniz benlere daha çok lazer kullanıyoruz
  fondötenin zararı olmaz tam tersi güneş ışınlarını engellediği için faydası olur

 14. mine

  Hocam benim yüzümde olukça ben var hem et beni hem de küçük benler gözümün altında da ben değil ama et beni gibi büyük bir şey var bunlardan çok fazla rahatsız oluyorum tedavi olmak istiyorum ama hem istanbula gelmem hem de tedavi masraflarını karşılamam çok fazla bir masraf olur babam da sgk lı değil ne yapacağımı bilemiyorum bi öneriniz var mı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  benlerinizi kendinize yakıştırmayı deneyin 🙂

 15. miraç yılmaz

  ben aldırmanın yaş sınırı varmı oğlum 11 yaşında
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  benin durumuna göre 1 aylık bebekten bile alıyoruz

 16. hande nur

  merhabalar . yüzümde et beni degil fakat siyah benler çoğalmaya başladı ve bunlar beni oldukca rahatsız ediyor. yok olmasını istiyorum. nasıl bir tedavi izleyebiliriz ? bu tedavi sonrasında herhangi bir izler oluşabilir mi ? son olarak ücreti ne kadar olur(sgk var) ve ankarada şubeniz var mı ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Ben tedavisi duruma göre lazer,buharlaştırma ve klasik cerrahi ile tedavi ediliyor.Cerrahide çok iz kalıyor.Diğerlerinde ise benin büyüklüğü ve derinliğine göre çok az (neredeyse fark edilmeyecek kadar) iz kalabilir.Ücreti ilk ben 200 tl eklenen her ben için 100 tl.Şubelerimiz istanbulda.

 17. eagle

  merhaba hocam yanagımdaki yüzeysel beni aldıralı 18 gün oldu kabuk düşeli bir haftadan fazla oldu.şu an çok az bi çukurluk var ve de alınan yer uzaktan bakınca hala ben gibi gözüküyor.böyle koyu kırmızı gibi bir renkte.acaba bu 2. seans gerektiğini mi gösteriyor.ne zaman dikkat çekmeyecek kadar açılır yaranın rengi?cevabınız için teşekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  daha çok erken düzelme 2 ay devam eder, kahverengi pigmentasyon olursa 2.seans düşünülür bunların düzelmesi beklenir

 18. nese

  hocam benim göz pınarımın yanında koyu kahverengi bir benim var gözüme çok yakın olduğu için aldıramıyorum hangi tedaviyi kullanmam gerek vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkürler.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  O bölgedeki benleri genellikle alabiliyoruz,görmek lazım.

 19. özlem

  Merhabalar burnumun altında yani dudagimin üstünde kahverengi genişce kılli bir ben var. Yillar once aldirmaya kalktigimda benimin derin oldugunu cerrahi müdahale ile alınabilecegini fakat alınirsa da derin oldugu icin izin daha cirkin olabilecegini dudagimin yukariya cekilebilecegini söylediler. Yazilarinizda buharlasma yöntemini okudum acaba bu yeni bir yöntem midir ve böyle benler icin kullanilabilir mi. Genisce bir ben oldugu icin estetik acidan burun akintisi gibi duruyor ve beni rahatsız ediyor.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Minimal bir izle alınabileceğini düşünüyorum,yinede görüp konuşmak daha doğru olur.

 20. esra

  Hocam kaş bitiminin biraz altında siyah dışa dönük bir benim var bu beni çok rahatsız ediyor hangi yöntemi tavsiye edersiniz tamamen yok olması mümkün mü?ız kalır mı?7cret ne kadar?Ankara da şubniz var mı? yoksa tavsiye edebileceğiniz bir doktor var mı?Herşey icin tesekkur ederim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Buharlaştırma yöntemi ile en az iz kalır,farkedilmeyecek kadar,Ankara’da tanıdığım yok.Ücreti SGK varsa 200 tl

 21. eagle

  merhaba hocam yanağımdaki yüzeysel beni aldıralı 3 ay oldu ama hala kızarıklık duruyor.alınan et benlerimin kızarıklıkları neredeyse hiç kalmadı ama bu yüzeysel ben hala kızarık şekilde duruyor ne zaman düzelir bu veya ikinci seans mı gerekiyor?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hangi yöntemle alındı.Ben derinse renk farklılığı olabiliyor

 22. eagle

  radyofrekans yöntemiyle alındı Atilla hocam benin derin olmadığını söylemişti.3 ay geçti hala ben gibi duruyor kızarıklıktan dolayı.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  pembeliğin düzelmesi tamamen kişye bağlı olarak düzelen bir durum ama mutlaka cilt rengine dönüşür.

 23. ahmet

  Selamlar
  Sitede yüzeysel ben hakkında fotoğraflar daha az yani öncesi sonrası daha çok galeri lazım yetmiyor.Son olarak yüzeysel ben hangi yöntem ile alıyorsunuz bildiginiz doğustan gelen kahverengi benler yüzde olan ? ve okuduguma göre çukur ve kırmızılık kızarıklı oluyormus herhangi bi fotoğrafı varmı acaba su an sitede tam net olarak yok sitede hem dışa dönük benler et benler sonrası öncesi var
  Op.Dr.Atilla KAYA
  1 tek resim herşeyi değerlendirmek için yeterlidir, bir benle durumu değerlendiremeyen biri 100 tane olsa daha çok kafası karışır.

 24. seda

  Bende klinigizde aldırmak istiyorum ama okuduguma göre çukur ben alındıktan sonra altta kahverengilik kalıyormus.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  100 hastadan 3-5 kadarında oluyor onlara da 2.seans yapıyoruz ve tamamen düzeliyor

 25. sinem

  Elektro koter ile Traşlama yöntemi ilemi alıyorsunuz acaba ? ve yaranın iyilesmesi gibi bir sey söz konusu olabilirmi ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yaklaşık evet
  iyileşmemek diye bir şey olamaz

 26. cansu

  Mrblar benim yuzumde sonradan olusan kahve rengi kabariklar var cilt dr na gittim siil oldugunu soyledi bi krem verdi kuculme olur dedi fakat hic bir degisiklik olmadi ben esnetik acidan rahatsizim ve aldirmak istiyorum ne onerirsiniz hangi yontemle aldirmaliyim ? İz kalir mi? Tsk ederim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  info@ ideaklinik.com ye fotoğraf gönderin .daha net bilgilendirebilirim

 27. Sait Sakin

  Merhaba ,
  Bundan 3 hafta önce kliniğinizde sol yanağımda bulunan siyah bir et beni aldırdım , operasyondan 1 hafta sonra kabuklandı ve düştü ancak doktor bu benin 2 veya 3 seansta ta tamamı ile iyileşebileceğini belirtti , ve yaklaşık 1,5 veya 2 ay sonra kalan ben lekesinin yüzeyinden alınarak iyileşebileceğini belirtti , buna göre bir kaç sorum olacak
  1.) 2 seansta çukur oluşur mu ?
  2.) Kalan ben lekesi RF teknolojisi cildimin rengine dönüşür mü ?

  İyi çalışmalar dileğiyle
  Op Dr Ergun Aygören
  2.seansın matığı olabildiğince çukurluk kalmaması yaklaşımıdır
  Evet ten rengine dönüşünceye kadar uygulama tekrarlanabilir.

 28. GİZEMCAN

  hocam iyi günler ben kulağımın arkasındaki siyah et benini aldırmak istiyorum. aldırdıktan sonra herhangi bir tekrarlama olur mu ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Doğru alınırsa tekrarlama olmaz.

 29. ceylin

  merhaba hocam benim hemen gözümün yanında 2 cm ben var kahverengi beyine yakın olduğu için ve güneş gördüğü için aldırsam sorun olurmu

 30. admin

  aldırmanız riskleri ortadan kaldırı.gelirseniz muayene le değerlendirip Rf ile tedavi edebiliriz.
  Op.Dr.Atilla Kaya

 31. yusuf

  hocam merhabalar 22 yaşındayım biri kolumda biri göğsümün hemen altında biri boynumda ama kabarık değil bu boynumdaki ben var fiyat ve iz kalıp kalmadığıyla ilgili sizden bilgi almak istiyorum birde ameliyat izi tedavisi yapıyomusunuz

 32. admin

  05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz daha rahat değerlendirebiliriz
  Op.Dr.seher Şirin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ben Tedavisi © 2004-2018
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com