Ben Tedavisi İçin Randevu Oluştur Ben Aldırma Ücretlerini Gör

IDEA klinikten bir yenilik daha geliyor. Buharlaştırma ile yapılan tedavi ile daha başarılı yöntemleri sizlere tanıtıyoruz.

Buharlaştırma yöntemiyle tedavi;Ciltteki kabarıklık elektrik enerjisiyle buharlaştırılarak yok edilmesi yöntemidir.Elektro koter cihazıyla yapılır, elektrik enerjisini dokunulduğu yerde ısı enerjisine dönüşen bir cihazdır.Ameliyatlarda kanamaları durdurmak ve dokuları kesmek amacıyla kullanıldığı gibi benlerin tedavisinde de kullanılır.Vücuttan kabarık olan tüm benlerde en etkili yöntemdir.

Elektro koter bene dokundurulduğu anda benden tabakalar halinde buharlaşır, ısıtarak buharlaştırma işlemi istenildiği kadar tabakalar halinde tedavi yapılır.Ciltle aynı düzeye gelince tedavi tamamlanır.

Renge duyarlı olmadığı için damar beni dışındaki kahverengi ve cilt rengindeki kullanılabilir ve kesin sonuç elde edilir.Ben ne kadar büyük olursa olsun tedavisi yapılabilir.Buharlaştırılan benin yerinde yara kabuğu şeklinde oluşan tabaka benin büyüklüğüne göre 3-7 günde düşer ve alttan pembemsi bir görünüm çıkar.Bu pembemsi görünüm 2-3 ayda kendiliğinden cilt rengi ile aynı renge dönüşür.

Buharlaştırma işlemi yeterince dikkatli yapıldığında belli bir iz kalmaz küçük sivilce izi şeklinde bir iz kalabilir. Koterin fazla uygulanması benin olduğu alanda çukurluğa sebep olabilir.Tedavinin bir defada bitirilmeye çalışılması yerine gerekirse 2.seansı yapmak oluşabilecek iz miktarını da azaltacaktır.

Koterle tedavi en pratik tedavi yöntemidir ve tecrübeli ellerde çok büyük benler bile fark edilmeyecek kadar hafif bir izle tedavi edilebilir.Ameliyatla kıyaslandığında çok daha pratik sorunsuz bir yaklaşımdır.

Uygulama çok az acılı olduğu için genellikle uyuşturmak bile gerekmez.Tedavi sonrası herhangi bir ilaç veya ürün kullanımı önerilmez.

ben tedaviden önceki görünüm

ben tedaviden önceki görünüm

Ben tedavisi öncesi

Ben tedavisi öncesi

buharlatırma tedavisi 1 dakika sonra

buharlatırma tedavisi 1 dakika sonra

Buharlaştırma tedavisinden 2 ay sonra

Buharlaştırma tedavisinden 2 ay sonra

34 Comments

Add a Comment
 1. merhaba hocam yanağımdaki yüzeysel beni aldıralı 3 ay oldu ama hala kızarıklık duruyor.alınan et benlerimin kızarıklıkları neredeyse hiç kalmadı ama bu yüzeysel ben hala kızarık şekilde duruyor ne zaman düzelir bu veya ikinci seans mı gerekiyor?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hangi yöntemle alındı.Ben derinse renk farklılığı olabiliyor

 2. radyofrekans yöntemiyle alındı Atilla hocam benin derin olmadığını söylemişti.3 ay geçti hala ben gibi duruyor kızarıklıktan dolayı.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  pembeliğin düzelmesi tamamen kişye bağlı olarak düzelen bir durum ama mutlaka cilt rengine dönüşür.

 3. Selamlar
  Sitede yüzeysel ben hakkında fotoğraflar daha az yani öncesi sonrası daha çok galeri lazım yetmiyor.Son olarak yüzeysel ben hangi yöntem ile alıyorsunuz bildiginiz doğustan gelen kahverengi benler yüzde olan ? ve okuduguma göre çukur ve kırmızılık kızarıklı oluyormus herhangi bi fotoğrafı varmı acaba su an sitede tam net olarak yok sitede hem dışa dönük benler et benler sonrası öncesi var
  Op.Dr.Atilla KAYA
  1 tek resim herşeyi değerlendirmek için yeterlidir, bir benle durumu değerlendiremeyen biri 100 tane olsa daha çok kafası karışır.

 4. Bende klinigizde aldırmak istiyorum ama okuduguma göre çukur ben alındıktan sonra altta kahverengilik kalıyormus.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  100 hastadan 3-5 kadarında oluyor onlara da 2.seans yapıyoruz ve tamamen düzeliyor

 5. Elektro koter ile Traşlama yöntemi ilemi alıyorsunuz acaba ? ve yaranın iyilesmesi gibi bir sey söz konusu olabilirmi ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yaklaşık evet
  iyileşmemek diye bir şey olamaz

 6. Mrblar benim yuzumde sonradan olusan kahve rengi kabariklar var cilt dr na gittim siil oldugunu soyledi bi krem verdi kuculme olur dedi fakat hic bir degisiklik olmadi ben esnetik acidan rahatsizim ve aldirmak istiyorum ne onerirsiniz hangi yontemle aldirmaliyim ? İz kalir mi? Tsk ederim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  info@ ideaklinik.com ye fotoğraf gönderin .daha net bilgilendirebilirim

 7. Merhaba ,
  Bundan 3 hafta önce kliniğinizde sol yanağımda bulunan siyah bir et beni aldırdım , operasyondan 1 hafta sonra kabuklandı ve düştü ancak doktor bu benin 2 veya 3 seansta ta tamamı ile iyileşebileceğini belirtti , ve yaklaşık 1,5 veya 2 ay sonra kalan ben lekesinin yüzeyinden alınarak iyileşebileceğini belirtti , buna göre bir kaç sorum olacak
  1.) 2 seansta çukur oluşur mu ?
  2.) Kalan ben lekesi RF teknolojisi cildimin rengine dönüşür mü ?

  İyi çalışmalar dileğiyle
  Op Dr Ergun Aygören
  2.seansın matığı olabildiğince çukurluk kalmaması yaklaşımıdır
  Evet ten rengine dönüşünceye kadar uygulama tekrarlanabilir.

 8. hocam iyi günler ben kulağımın arkasındaki siyah et benini aldırmak istiyorum. aldırdıktan sonra herhangi bir tekrarlama olur mu ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Doğru alınırsa tekrarlama olmaz.

 9. merhaba hocam benim hemen gözümün yanında 2 cm ben var kahverengi beyine yakın olduğu için ve güneş gördüğü için aldırsam sorun olurmu

 10. aldırmanız riskleri ortadan kaldırı.gelirseniz muayene le değerlendirip Rf ile tedavi edebiliriz.
  Op.Dr.Atilla Kaya

 11. hocam merhabalar 22 yaşındayım biri kolumda biri göğsümün hemen altında biri boynumda ama kabarık değil bu boynumdaki ben var fiyat ve iz kalıp kalmadığıyla ilgili sizden bilgi almak istiyorum birde ameliyat izi tedavisi yapıyomusunuz

 12. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz daha rahat değerlendirebiliriz
  Op.Dr.seher Şirin

 13. Merhaba 3gun once buharlastirma yontemi ile iki tane cok ufak ben aldirdim ve cukurluk olustu .Uzerine kantaron yagi suruyorum benlerim goze batmayacak ufakliktaydi ama beni rahatsiz ediyordu simdi cukur kalacak diye korkuyorum .Yuzeysel diye kabul ettim cukur olustu .

 14. çukurluk zamanla dolar,endişelenmenize gerek yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ben Tedavisi © 2004-2018
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com