Ben Tedavisi İçin Randevu Oluştur Ben Aldırma Ücretlerini Gör

Benler

Ben denince insanların aklına gelen doğuştan olan ve vücudun her yerinde görülebilen bir durum olduğudur. Oysaki çok çeşitli varyasyonları bulunan Benler aşağıda çeşitleri ve özelliklerini aktardığımız konumuzda daha fazla bilgiye ulaşabileksiniz. Çeşitlendirme bir çok yönden yapılabilir; Benlerin büyüklüğü, rengi, ciltten kabarık olup olmaması,iyi veya kötü huylu olması,doğuştan yada sonradan olması,hücresel yapısı bene adını verir.

Benler ve Çeşitleri

Türkçede çok fazla isim kullanılmamıştır. Ben ,et beni veya damar beni olarak değerlendirilir.Latince çok değişik isimler kullanılır.melanom,malign melanom,nevus,papillom,keratom,granülom,angiom,dermatofibrom,lipom,verrü gibi isimlerle anılır. Bunların yapıları birbirinden çok farklıdır.

Benler

Et benleri

ciltten kabarık genellikle cilt renginde bazen kahverengi yapılardır.Üzüm salkımı gibi saplı olabilirler veya geniş tabanları olabilir.en ideal tedavisi koter veya radyo frekanstır.iyi veya kötü huylu olduğu konusunda şüphe varsa tedavi esnasında inceleme amaçlı biopsi alınabilir.”Ameliyatla alıp tahlil etmeli” şeklinde bir düşünce olsa da mantıklı değildir çünkü nasıl dikilirse dikilsin sonuçta koterle tedaviden çok daha rahatsız edici bir iz kalır.Koterle tedavide inceletme şansı yok gibi yaklaşılsa da istenilen her vakaya biopsi yapılabilir.

Damar beni

yapısı damar yumağından oluşmuştur,kırmızı veya mora çalar renklerde olabilir.Vücudun her yerinde olabilir.1 mm olabileceği gibi yüzün bir tarafını tamamen kaplayacak kadar büyükte olabilir.Ameliyatla alınması ciddi kanama yapabilir.En ideal tedavi lazerle tedavidir.Tedavi sonrası fark edilir bir iz kalmaz.Yüzeysel olanlara şarap şekesi ( port wine) denir.

Düz benler

Ciltten kabarık değillerdir,kahve renginin değişik tonlarında olurlar.büyüklükler 1 mm -10 mm arasında değişebilir.Lazer veya radyo frekansla tedavi edilir,tedavi sonrası fark edilir iz kalmaz.

Kötü huylu benler (ben kanserleri);

Malign melanom çok seyrek görülür ve tehlikeli bir bendir.

Bazal cell ca;Ben kanserlerinin % 99 dan daha fazlası bu tip kanserdir,tedavisi normal ben gibi yapılır ve tedavi başarı oranı % 100 yakındır.Daha çok 60 yaşından sonra ve cildin güneş gören yerlerinde çıkar.

Benler tedavi edileceğinde o ben için en uygun teknoloji tercih edilmelidir.Hastanın en doğru tedaviyi elde edebilmesi için ben tedavisinde kullanılan tüm teknolojilerin olduğu klinikleri tercih etmelidir.Sadece ameliyatla ben tedavisi yapılan bir kliniğe gidilmesi halinde iz kalmadan ben tedavisi yaptırma şansını yitirir.

Kaynak: Benler

 

9 Comments

Add a Comment
 1. Suratıma dağılmış istemediğim 14- 15 adet nokta kadar benler var.Bunları aldırmak icin fiyat ne kadar yüklü olur?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  beninizin yapısına göre değişir
  ayrıntılı ücret bilgisi http://www.ideaklinik.com de var

 2. Suratımda 7 8 stane nokta düz kahverengi benler var. 2 sorum olacak. bunları aldırmak için herhangi bir mevsim zorunluluğu varmı yaz kış gibi. 2’inci olarak ise muayene salonunuza gelip bu suratımdaki benleri tedavi edebilirmisiniz edemezmsiniz die göstermeye gelirsem ücret alıyormusunuz?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  mevsimin önemi yok
  muayene ücreti almıyoruz

 3. merhabalar hocam, benim 17 aylık oğlumun doğuştan sırtında 2,5*3 cm büyüklüğünde düz zemin mavi renkli bir lekesi var. 9 aylıkken doktora götürdüğümde bir dermotolog üzerinde kıl gelişebilir takip edelim dedi, diğeri kıl gelişmez blue nevüs dedi aldırmaya gerek yok o da 6 ay sonra bakarız dedi. Henüz bir daha doktora gitmedik. Ancak lekenin renkleri kimi yerlerinde ufakta olsa ten rengine dönüşüyor sizce bu leke nedir? moğol lekesi olabilir mi çünkü poposunda da moğol lekeleri mevcut. ben ise tehlikelimi alınmalı ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  moğol lekesi farklıdır ve geçicidir
  sizdeki mavi ben,takip edilir rahatsız olursa alınır

 4. hocam yanağımda kabarık kahverengi ben var gün geçtkçe burun bölgeme yaklaşıyor ve burnumun üstündede ben var
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tedavi edebiliriz

 5. Hocam benim dizimde ben vardı ,lazerli epilasyon yaptırdım .
  Üstünü kapatamadılar atış geldi bir şey olmaz dediler
  Sonra benim büyüdü 3yıl oldu şimdi üzerini kalktı
  Ve ağrım var aldırmalı mıyım acil lütfen cevap verin
  Korkuyorum 🙁
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  evet aldırmanız daha doğru olur gelirseniz değerlendiririz

 6. yüzümde 5 tanesi belli diğerleri küçük kahverngi benlerim var.denizlide yaşıyorum.önceden randevu alıpta gelme imkanım olurmu?işyerinde srn yaşamam için
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Telefonla randevu alabilirsiniz.

 7. Kalçamda ben var küçük ama agrıyor sebebi nedir
  Op.Dr.Adil Altınsoy Ankara
  İltihaplanmış olabilir

 8. Merhaba! Hocam benim kızımın yüzünde gittiğimiz doktorların bile teşhis koyamadığı siğil ve et benine benzeyen kahverengi hafif kabarık lekeler var. Gitgide dağılıyor bacaklarına kadar yaylıldı , ne yapacağımızı şaşırdık ! FOREVER firmasından da ilaç sipariş verdik kullandı ama bir işe yaramadı lütden acilen cevap verin size nereden ulaşabiliriz ?

 9. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendireli
  Op.Dr.Atilla Kaya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ben Tedavisi © 2004-2018
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com