Ben Tedavisi İçin Randevu Oluştur Ben Aldırma Ücretlerini Gör

Damar benleri adından da anlaşılacağı gibi damardan zengin yapılardır.Sebebi tam bilinmemektedir. Yoğun damar yumağından oluşmuştur.Toplu iğne başı kadar olabildiği gibi portakal kadar da olabilir.Genellikle büyüme eğilimindedirler.

Damar benleri çeşitli şekillerde olabilir.

Chery:Küçük damar benleridir,kırmızı noktacıklar şeklindedir.Ciltten hafif kabarıktır,estetik kusur dışında ağrı sızı gibi şikayete sebep olmaz.Yaş ilerledikçe vücutta sayıları artabilir.Sürtünmeyle yaralanırsa uzun süre hafif kanama yapabilir.

Hemanjiom:Daha büyük yapılardır en sık dudaklarda görülür.Genellikle doğuştan vardır ve bebek büyüdükçe büyüme eğilimindedir.Kafanın yarısını kaplayacak büyüklüklere erişebilir.Büyüklüğüne paralel tedavisi güçleşir.

Şarap lekesi (port vien stein) ;Kırmızı leke şeklindedir.En çok yüz bölgesinde görülür.Dar bir alanda olabildiği gibi tüm yüzü dahi kaplayabilir.Ciddi estetik kusur yapar ama fiziki rahatsızlık vermez.

Yine yüz bölgesinde görülen kılcal varisler damar beni sınıfına sokulmaz.

Damar beni tedavisi

Çok çeşitli olduğu için tedavi şekilleri de çok farklıdır.Tedavi şeklini belirleyen faktörler şunlardır

-Damar beninin büyüklüğü

-Yerleşim yeri (göz çevresiyle dudak çevresine yaklaşım farklıdır)

-Ciltten kabarıklık düzeyi.

Chery olarak adlandırılan küçük damar benleri lazerle veya radyo frekansla tedavi edilir.Lazerle tedavi 3-8 senas sürebilir ancak radyo frekans genellikle tek seansta tam düzelme sağlar.Lazer hiç iz bırakmazken RF fark edilmeyecek kadar haifif bir iz bırakabilir.

Hemanjiom denilen büyük damar benleri yerleşim yerine göre cerrahi olarak çıkarılabilir,köpük tedavisiyle büzüştürme tedavisi yapılabilir ve lazerle tedavi edilebilir.

Şarap lekesi denilen yüzeysel damar benlerinde tek tedavi yöntemi lazerdir,2-3 seans sürebildiği gibi 30-40 seans uğraşmak gerekebilir.

Bebeklerdeki damar benleri yakından takip edilmeli büyüme varsa müdahale edilmelidir.Bebeklerde bazen damar beni kendiliğinden gerileyebilir bu durumda müdahale ertelenmelidir.

Damar benleri

Damar beni tedavi ücretleri

Tedavi ücretleri damar beninin yapısına,büyüklüğüne,yaygınlığına ve sayısına göre çok değişir.Küçük bir damar beni 150 TL ye tedavi edilebilir ancak büyük hemanjiom tarzı bir damar beni defalarca büyük ameliyat gerektirebileceğinden rakam çok değişir.Diğer taraftan şarap lekesi denilen bir damar beninde 3 seansta düzelirse makul bir fiyat çıkarken 30 seans sürmesi ciddi ekonomik yük getirebilir.Radyo frekansla tedavi edilen küçük damar benlerinin tedavi ücreti 100-200 TL civarıdır ve tek seansta tedavi tamamlanmış olur.

 

13 Comments

Add a Comment
 1. Merhaba 4.5 aylık bebeğinin alnında yaklaşık 1 ay once 1-1,5 mm damar beni cikti takip etmelimiyim yoksa hemen tedavimi ettirmeliyim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  büyümeden tedavi etmek daha kolay olur

 2. Merhabalar, dekolte bölgemde çıkan bu damar benini aldırdım fakat ısrarla tekrar çıkıyor. Bir iki seans uygulandı fakat kaybolmadığı gibi daha da büyüdü. Mercimek kadar oldu şu anda. Küçültmek için bir şeyler yapıldı fakat küçülmedi de. Bu konu hakkında bir fikriniz var mıdır acaba? 🙁
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Damar benlerini RF ile alıyoruz düzgün alınırsa bir daha çıkmaz,gerekirse patolojik tetkik yapılabilir.

 3. benim dudaktan bi santim yanda bir ara kestim yine çıktı
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Muayene etmekte fayda var,radyofrekans veya lazerle alabiliriz.

 4. siyah küçük tene yapışık benleri nasıl tedavi ediyorsunuz?
  Op Dr Atilla KAYA
  Lazer veya RF ile

 5. Hamilelil döneminde lazer yada radyofrekansıyla ben tedavisi yapılabilirmi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  RF ile yapabiliriz

 6. benim kaşımın yanında ben var kahverengi ve düz. Aldırmak kaç paraya olur ?
  ve kadıköy’de aldırabilirmiyim?
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
  1 cm den küçükse 200 TL ödersiniz, Evet Kadıköy şubemize gelebilirsiniz.

 7. Merhaba.Burnumun sol kemer tarafından damar beni var büyüme olmuş çekme yapabilirmi şekli bozulurmu
  Op Dr Atilla kaya
  muayene etmeden yorum yapmak zor

 8. yüzümde 2 tane et beni var. aldırsam ne kadar sürede iyileşir ? iz kalma durumu var mıdır ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Radyofrekans ile alınırsa 1 hafta 10 günde iyileşir derin değilse hiç iz kalmaz.

 9. Dogustan kizimin yuzunde damar beni vardi kucuktu iki yasina kadar buyudu ve simdi buyumesi durdu doktor yedi yasina kadar gecer dedi ama halen gecmedi
  Op.Dr.Atilla Kaya
  genellikle damar beninin ilaçla tedavisi 1 yaşına kadar yapılabiliyor.daha sonra ilaç tedavisine cevap vermez.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavi edebiliriz.

 10. Merhaba cenemın sağ tarafında büyük bir et beni var. Cok küçüktü fakat zamanla buyume oldu. Aldırmaktan çok korkuyorum herhangi bir sıkıntı yasarım diye. Fakat görsel acıdan çok kotu bir görünümü var.

 11. gelirseniz RF ile tedavi edebiliriz
  Op.Dr.Atilla Kaya

 12. Merhaba 5 aylikkizimin dogustan ensesinde ve goz kapklarinda kirmiziliklar var bunlar daha sonra kaybolurmu nezaman lazer tedavusi yapilmali

 13. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ben Tedavisi © 2004-2018
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com