Ben Tedavisi İçin Randevu Oluştur Ben Aldırma Ücretlerini Gör

Elektro koter elektrik enerjisini dokunulduğu yerde ısı enerjisine dönüşen bir cihazdır.Ameliyatlarda kanamaları durdurmak ve dokuları kesmek amacıyla kullanıdığı gibi benlerin tedavisindede kullanılır.

Elektro Koter Tedavi Öncesi

Elektro Koterle Tedavi Öncesi

 

Elektro Koterle Tedavi Sonrası Görünüm

Elektro Koterle Tedavi Sonrası Görünüm

Elektro koter bene dokundurulduğu anda benden tabakalar halinde doku kaybı olur,ısıtarak buharlaştırma işlemi istenildiği kadar ilerletilir ve ciltle aynı düzeye gelince tedavi tamamlanmış olur.
Renge duyarlı olmadığı için damar beni dışındaki kahverengi ve cilt rengindeki kullanılabilir ve kesin sonuç elde edilir.
Buharlaştırılan benin yerinde yara kabuğu şeklinde oluşan tabaka benin büyüklüğüne göre 3-7 günde düşer ve alttan pembemsi bir görünüm çokar.Bu pembemsi görünüm 2-3 ayda kendiliğinden cilt rengini alır.
Buharlaştırma işlemi yeterince dikkatli yapıldığında belli bir iz kalmaz küçük sivilce izi şeklinde bir iz kalabilir. Koterin fazla uygulanması benin olduğu alanda çukurluğa sebep olabilir.Tedavinin bir defada bitirilmeye çalışılması yerine gerekirse 2.seansı yapmak oluşabilecek iz miktarınıda azaltacaktır.
Koterle tedavi en pratik tedavi yöntemidir ve tecrübeli ellerde cok büyük benler bile fark edilmeyecek kadar hafif bir izle tedavi edilebilir.

106 Comments

Add a Comment
 1. Hocam merhaba,3-4 ay önce koterle yüzümdeki benleri aldırdım,yaklaşık 20 tane falan (et beni değil),çukurluklarım çok büyük oranda geçti sadece iki tanesinde çukurluk kaldı,ama diğer benlerimin olduğu yerlerde çile benzer hafif lekeler kaldı onlar zamanla ğeçicek mi acaba
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Bundan sonra uzun zamanda hafif düzelme olabilir,ciddi değişiklik olmaz

 2. Merhaba
  Ben iki ay önce yüzümden dört tane ben aldırdım benlerim çok küçüktü cerrahi yöntemle dikişsiz olarak alındı koter kullandı doktorum şu an belirgin çukurluklar ve kızarıklık var çok rahatsız edici bi görüntü oluştu çok pişman oldum açıkçası bu durum düzelir mi ne yapmalıyım dermatixsi jel kullanıyorum ama faydasını göremedim hatta çukurları daha da derinlestirir diye korkuyorum.. yardımcı olursanız çok sevinirim..

 3. kızarıklık iyileşmenin devam ettiğini gösterir.tam iyileşme sağlandığında kızarıklık geçecek,cilt rengine dönecek ve çukurlukta dolacaktır
  Op.Dr.Atilla Kaya

 4. 1 hafta önce elektrokoter yöntemiyle alnımdaki beyaz et benini aldırdım.Endişelerim vardı iz kalır mı vs gibi üstelik çok hassas ve alerjik bir tenim olmasına rağmen 1 haftada neredeyse nokta kadar kaldı iz.Üstelik 2 dakika bile sürmedi işlem.Son derece konforlu ve acısız bir uygulama.Çok abartıldığını düşünüyorum.Köklü ve çapı büyük et beni değilse iz falan kalmıyor sadece iyi bakın antibiyotik krem sürmeyi ihmal etmeyin.E tabi bir de bu konuda iyi olan uzmanlara gidin.İnternetteki abartılı yorumları okuyup endişeye kapılmayın.Bilinçli bir uygulamadan çukur falan kalması mümkün değil o doktorun acemiliği…

 5. İz kalmaması için hangi krem kullanmalıyız

 6. contratubex

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ben Tedavisi © 2004-2018
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com