Ben Tedavisi İçin Randevu Oluştur Ben Aldırma Ücretlerini Gör

Ense kısmındaki cilt sorunları genellikle estetik sorun yaratmaz ama eğer çok belirginse saçını kısa tutan bayanlarda ve erkeklerde arkadan bakıldığında dikkat çekici olabilmektedir. Ense ve boynun arka kısmındaki bu tür çıkıntılar daha çok hastanın eline gelerek ve özellikle kabarıksa saç tıraşı olurken yaralanıp kanamalara sebep olarak hastayı sıkıntıya sokabilmektedir.

Ensede Ben Risklidir
Diğer bir sorunsa saçı kısa kişilerde sürekli güneş ışığına maruz kalması küçük bir ihtimalle de olsa ileri yaşlarda kötü huylu ben haline dönüşmesine sebep olabilir. Bu bölge benlerinin kanserleşme riski çok düşüktür, ama tedavi ile alındığında kanserleşme riski tümüyle yok edilmiş olur.

Ensede Ben Tedavisi
Tedavi hastanın beklentisine, benin yapısına, rengine, ciltten kabarıklığına göre buharlaştırma, radyo frekans veya lazerle yapılır. Ameliyatla ben tedavisi tamamen terk edilmiş eski bir tedavi seçeneğidir. Sadece teknolojinin olmadığı yerlerde yapılır.

  • Radyo frekansla tedavi % 95 tek seansta biter, % 5 ihtimalle rötuş gerekebilir.
  • Buharlaştırmayla tedavi de radyo frekans gibi % 95 tek seansta düzelir düşük ihtimalle 2.seans gerekebilir.
  • Lazer bunlardan farklıdır bir seansta düzelebileceği gibi 5-10 seans ta sürebilir.

Her üç yöntemde de sonuçta fark edilmez bir iz kalabilir. Kalan iz çok dikkatli bakmadıkça fark edilmez.Kabaca iz kalmaz diyecek kadar belirsiz bir iz kalabilir.

Benin ameliyatla alınması normaldeki çapının en az 2 katı uzunluğunda iz kalmasına,gizli dikiş konmadıysa yine aynı uzunlukta balık kılçığı şeklinde iz kalır zaten bu sebeple ameliyatla ben aldırma terk edilmektedir.

Ensede Ben Tedavisi Yapılışı
Tedavi sonrasını merak edenler için aşağıda bir hastamızın tedavi öncesi ve sonrası görünümü yer almaktadır.

Ensede ben

Tedavi öncesi görünüm

Ensede ben tedavisi

Ensede ben tedavi sonrası görünüm

1 Comment

Add a Comment
  1. Benim ensemde ve sırtımda cok sayıda ben ve tanımlayamadığım kabarcıklar var.ileride sorun olurmu..sgk lıyım aldırmak bana ne kadara mâl olur..?
    Op.Dr.Atilla KAYA
    şu linkten hesaplayabilirsiniz
    http://www.ideaklinik.com/ben-aldirma-fiyati.html

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ben Tedavisi © 2004-2018
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com