Ben Tedavisi İçin Randevu Oluştur Ben Aldırma Ücretlerini Gör

Beni genelde yüz ve alnımızda görmeye alışkın olduğumuz et parçaları olarak düşünürüz. Oysaki daha detaylı araştırma yaptığınızda çok riskli denebilecek türlerle karşılaşabilirsiniz. Onlardan biride halk arasında damar beni olarak bilinen hemanjiom olup, öyle ki insanların göz kapağı ve göz içerisinde bile olabilmektedir. İnsanı korkutan ve hatta endişeye sevkeden bu durum aslında tecrübeli hekimlerce kolayca tedavi edilebilmektedir.

İlk Göz Hemanjiomu Tedavisi Yapıldı
Op. Dr. Atilla KAYA yönetiminde gerçekleştirilen göz içerisinde hemanjiom tedavisi oldukça başarılı bir şekilde gerçeklemiş olupi aşağıda tedavi öncesi, tedavi aşaması ve sonrası şeklinde 3 farklı görselde görebilirsiniz.

goz-beni goz-damar-beni gozlerde-hemanjiom-tedavisi

Hemanjiom Vücudun Neresinde Olur?
Damar beninin sık görüldüğü yerlerden biri de göz ve göz çevresidir. Kapakta, beyaz kısımda yada arkasında olabilmektedir. Tedavisinin çok dikkatli yapılması gerekir ve bu konuda tecrübeli bir uzmandan hizmet alınmalıdır. Hizmet alınacak yerde aranacak diğer bir özellik ise yeterli teknolojik donanımı olmalıdır. Teknolojik donanımı olmayan yerde muayene olunduğunda “tehlikeli olabilir takip etmekte yarar var” gibi gereksiz zaman kaybına yol açacak şekilde yaklaşılabilir.

Tedavide hemanjomun yapısına göre en etkili ve yan etkisi olmayan yöntemlerden ( lazer, radyo frekans, skleroterapipi vs) biri veya birkaçı birlikte kullanılır.Ekli resimde göreceğiniz göz damar beni vakası kliniğimizde tedaviye alınmıştır. İlk seans sonrası fotoğrafın da görüldüğü vakadan alınan cevap son derece yüz güldürücüdür.

Görse alandaki hemanjiomlar fiziki rahatsızlık yanı sıra hastada sosyal yönden de sıkıntı yapabilmektedir. Özellikle ergenlik yaşlarında görselliğe çok öenm verildiğinden gençler sırf görüntü sebebiyle dışarı bile çıkmak istemeyebilmektedir. Tedaviyle kişi yeniden sosyal yaşamında rahat hareket eder hale gelmektedir.

Göz hemanjiomu tedavisi tehlikelimidir.
Uygun yöntemlerle ve bu konuda birikimli uzman tarafından yapıldığında tehlikesi yoktur. Hemanjiom tedavisi IDEA klinikleri arasında sadece Bakırköy şubesinde yapılmaktadır.

Anne babalar dikkat hemanjiom yeni doğanlarda görülen bir hastalık olup gördüğünüz gibi sadece vücudun görünen yerleri değil aynı zamanda böylesi görünmeyen yüzeylerde de olabilir. Öyle ki karaciğer hemanjiomu dediğimiz vakıa insanların iç organlarında olup, ancak görüntüleme cihazları ile tespit edilmektedir.

4 Comments

Add a Comment
 1. Merhabalar Benim 2 gözümün rengi farkli Koyu renkli olan gözümün göz bebeğini saran bir morluk var Araştırmalarıma göre hemanjiom diye geçiyormuş,görmemde bir sorun yok lakin estetik açısından çok rahatsız edici Tedavisini daha önce yaptığınızı biliyorum ama benim göz bebeğimi sardığı ve göz rengimin diğer gözüme oranla daha koyu oluşu tedaviyi nasıl etkiler ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemengiom göz içinde ise göz hastalıkları uzmanlarına görünmen lazım.

 2. hocam benim göz bebeğimin etraf beyaz kısmında damar beni var ve yayılmaya başladı gözlerim kanlanmış gibi duruyor sürekli. uyandıktan sonra gün içinde özellikle dışarı çıktıktan sonra kuruma oluyor. acaba bunun tedavisi orada mümkün müdür ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Sizin rahatsızlığınız göz hastalıkları uzmanlarının alanına giriyor.

 3. Hocam merhaba benim goz akinda da bir ben var aldirmak istiyorum goruntu olarak rahatsizim cok.merak ettgim kesilerek mi aliniyo alundiktan sonra gormede bir problem goz kurulugu sulanmasi veya goz zarinda darlasma gibi birsey soz konusu olur mu ?

 4. göz hastalıkları uzmanı ile görüşmelisiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ben Tedavisi © 2004-2018
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com