Ben Tedavisi İçin Randevu Oluştur Ben Aldırma Ücretlerini Gör

Bu konuyu hazırlama nedenimiz sizlerden gelen sorular olup, özellikle en sık sorulan sualler arasında “Hangi benler alınmaz, hepsi alınabilir mi?” gibi sorular ön plana çıkmaktadır. Aynı şekilde aldırmak zararlımı şeklinde bir çok soruyla karşılaşmakyayız, aslında cevap son derece basittir tüm benler alınabilir, alınmalıdır, alınınca benden kaynaklanacak tüm riskler de ortadan kaldırılmış olur.

Hangi Benler Aldırılabilir

Alınamayan benler

Tüm Benler Alınabilir

Evet arkadaşlar bizler 3-4 çeşit olarak bilsekte görmediğimiz, yaklaşık 200 çeşit ben bulunmaktadır. Hatta bebeklerde görülen hemanjiom (Damar Beni) olarak tanıdığımız hastalıkta bir tür bendir. Bu nedenle tüm benler alınabilir, hatta alınması önerilmektedir. Çünkü alınmadığı taktirde sürekli bir tehlike riski içermektedir.

Ben Takibi Önerilebilir (Ciddiye Almayın)

Daha çok dermatoloji polikliniklerinde ya da muayenehanelerde hastayı uzun süreli bağlama daha doğrusu oyalama uygulaması denilebilir.Aslında benlerin çokta masum olmadığını gösteren bir diğer uygulama ise ben haritası dediğimiz bir sistemdir. Ben takibi işlemi ile vücudunuzda bulunan benlerin takibi gerçekleştirilmektedir. Yani bir nevi abonelik gibi düşünün siz sürekli kontrole gittikçe ödeme yapıyorsunuz. Bu bile aslında benlerin risk içerdiğini göstermektedir. Fakat ben takibi vs yerine en doğrusu risk içeren benlerden kurtulmanızdır. Çünkü benlerin alınması mümkün ve kolaydır. Hatta riskli olmayanları bile yok ettirebilirsiniz

Ben Aldırma Zararlı mı?

Evet arkadaşlar benlerin risk içerdiğini, alınabileceğini ve en doğru seçimin ise ben aldırma olacağını gördük, peki kafanıza takılan diğer bir soru ise ben aldırma zararlımı şeklinde olmaktadır. Ben aldırma zararlı mı? sorusuna cerilecek cevap tam tersi olacaktır. Çünkü aksine yararlı olup, bir sorun ve risklerinden kurtulma anlamına gelmektedir. Tabi ki dikkat edilmesi gereke ben aldırma yöntemi nasıl yapılacağıdır. Dikkat etmediğinizde pişman olacağınız sonuçlarla karşılaşırsınız.

Ben Ameliyatı Olmayın!
Çok eski bir tedavi yöntemi olan ameliyat ben sildirmeiçin kesinlikle kullanılmaması gerekir. Çünkü ameliyat ile alınanlar yüz bölgesinde çok kötü bir görünüme neden olmaktadır. Oysaki kesinlikle gereksiz bir yöntem olan ben ameliyatı yerine ameliyatsız yöntemlerle sadece 10 dakika içinde görünmeyecek düzeyde bir iz ile alınır.

Ameliyatsız Ben Tedavi Yöntemleri Tercih Etmelisiniz?
Özellikle yüz bölgesinde yapılan ben ameliyatı çok ciddi iz kalmasına neden olmaktadır. Ameliyatsız yöntemler yapılan ben sildirme işlemi farkedilmeyecek kadar küçük bir iz kalır. O da zamanla cildin kendini yenilemesi ile kaybolmaktadır.

Ben (nevüs) Tedavi Edilmelimi

Evet binlerce hatta yüzbinlerce insanda mutlaka vücudunun bir yerlerinde  nevüs vardır. Peki bu nevüsler mutlaka tedavi edilmesi gerekirmi? Yada neye göre cerrahi müdahale gerektirir. Dilerseniz öncelikle bu tür soruların cevabını bularak merak edilen konunun cevabını birlikte bulmaya çalışacağız.

Nevüs tedavi edilmelimi sorusunun cevabı çok net olamaz çünkü bazı kişiler var olan benlerini kendilerine yakıştırdığı için varlığından memnun olabiliyor. Bu durumda çok küçük bir ihtimalle kanserleşme riski olsada onu yok etmek çok gerekli görünmemektedir.

Ben Tedavi Edilmelimi

Kanserleşme Riski Bulunan Benler
Bir önceki konumuzda Ben çeitleri hakkında bilgi aktardım. Orada yer alan bilgiler bir çok çeşidi olduğunu düz, damar ve hemanjiom gibi tehlike içeren çeşitleri olduğundan bahsettim. Bebeklerde görülen damar beni yani hemanjiom şimdi bu benin aldırılmasını düşünmek bir yana ne kadar geç kalınırsa o kadar hızla büyümektedir. Buna benzer bir çok sebep gösterilebilir.

Estetik İçin Ben Tedavisi
Buna karşın estetik olarak hoş durmayan, eklem yerleri gibi fiziki rahatsızlık verecek yerde olan, zaman zaman kanayan, iltihaplanan benlerde problemin çözümü için tedavisi edilmelidir diğer taraftan özellikle koyu renkli olanların düşükte olsa kanserleşme riski olduğundan tedavisi daha akıllıca olacaktır. Özellikle güneşi daha fazla gören yerdekiler alınması mantıklıdır.

Sonuç olarak her ben aldırılabilir, özellikle yakıştırılanları bir tarafa bırakırsak hepsinin alınmasında yarar vardır. Unutmayın hangi sorunda olursa olsun vücuttan uzaklaştırıldığında o sorundan kaynaklanan riskler de ortadan kaldırılmış olur.

Ben Haritası Nedir?

Harita çıkartmanın aslında bir tek anlamı vardır o da hastanın gözünü boyama etkisidir.

Benlerin Takibi

Ben takibi Olarakta Bilinir!
Ben haritası çıkarmak yıllarca insanları oyalamak ve boşa zaman ve ekonomik kayba neden olan bir uygulamadır. Tedavi yaparak beni ve ilerleyen zamanlarda oluşacak risklerini ortadan kaldırmak en doğru yaklaşımdır.

Takip Adı Altında Yıllarca Haksız Kazanç Alınıyor
10 Dakikalık ben alma tedavisi yerine insanlardan sürekli kazanç sağlamayı marifet edinmiş bazı aç gözlüler yıllarca süren ve belirli aralıklarla hastadan ücret alınan bir uygulama olan ben haritası insanların sağlığını ve parasını sömürmektedir. Şöyle ki 200 hasta bağlansa ve bu hastalara 6 ayda bir kontrol yapılsa her gün 3 hasta garantilenmiş olur.

Peki Bu Ben haritası nedir?
Dermatoskop, yada Trikoskop adı verilen cihazlarla 2 ile 100 kat arası zoom yapma özelliği bulunan kameralar ile elde edilen ben görüntüleri cihazın HDD’sinde saklanır.

Ben haritası nasıl çıkarılır?
Dermatoskop veya kaliteli bir fotoğraf makenesiyle görüntü alınıp bu görüntü hangi bölgede kaç ben var, renkleri nasıl, büyüklükleri ne kadar gibi bilgiler tek fotoğrafla kayıt altına alınır. Aslında kaliteli çekim yapan bir fotoğraf makinesi ile hasta kendi de aynı işlemi rahatlıkla yapabilir.

Son derece gereksizdir şöyle ki;

 • Hastanın tedirginliğinin devam etmesine
 • Gereksiz yere zaman kaybetmesine
 • Ekonomik yük oluşturmasına
 • Rahatsız olduğu çirkin görüntünün olduğu gibi kalmasına
 • Ben kötü huyluysa sorunun büyümesine sebep olur.

Gereksiz Masraf ve Zaman Kaybı
1-2 dakikada hiçbir sorun yaşamadan tedavi edebilecekken “ben haritası” taktiği uygulamak son derece gereksizdir.
Ben haritası çıkarmak, bu harita üzerinden yorumlar yapmak sizi oyalamaktan başka işe yaramayacaktır. Tedavi olun benlerinizden, risklerinden ve tedirginliklerinizden kalıcı olarak kurtulun. Dermatologların ve güzellik merkezlerinin uygulamaya çalıştığı bu yaklaşım cerrahlar tarafından neredeyse hiç uygulanmaz ve sorun kökünden ve kalıcı olarak çözülür.

Takip Edilmesi Gereken Tek Ben (Hemanjiom)
Bebeklerde doğuştan görülen damar beni büyüme riskike karşı takip edilir. Onun içinde hiç bir cihaza gerek olmadan anne babalar çocukların hemanjiom sorununu aylık çekecekleri görüntü ve ölçümlerle takip ederler. Büyüme olmadığı sürece bir sorun olmayan Hemanjiom büyüme sürecine girmesi halinde tedaviye başlanması gerekir.

Hangi Benler Alınmaz

Yukarıda hepsinin alınabileceğini yazmıştım, bu yazdığım bilimsel bir bilgiydi ama şu durumlarda benler alınmayabilir
– Kişi benini kendine yakıştırıyorsa
– Alınması gereksiz bulunuyorsa
– Hastada tedaviye yönelik fobi varsa

Ben Aldırmak Günahmıdır

Ben bir tür hastalıktır, uzun yıllar vücutta kalması çeşitli riskler taşır. Önemsiz de olsa bir hastalık olması sebebiyle ve de riskleri olmasından dolayı alınması sağlık açısından doğru bir yaklaşımdır. Dinimiz bu konularda hep vücut sağlığını ön plana aldığı için günah değildir.

Yazan
Op Dr Nizam Kurtdere

Kaynak
https://my.clevelandclinic.org/health/treatments/10983-skin-treating-aging-skin

33 Comments

Add a Comment
 1. ben tedavisi ücretleri için şu linke bakabilirsiniz.https://www.bentedavisi.com/ben-tedavi-fiyatlari
  Op.Dr.Atilla Kaya

 2. yüzümde 3 tane et beni var. üzerinde kıl çıkıyor. kıl çıkması kötü huylu anlamına gelir mi. bir de üzerindeki kılları koparmayın deniyor bunun bir anlamı var mı. teşekkür ederim

 3. hayır gelmez.benlerinizi tedavi edebiliriz
  Op.Dr.Seher Şirin

 4. hocam benim vücudumda çok sayıda et beni var .beyaz renkli. aldırmak istiyorum
  hepsini aynı anda aldırabilir miyim

 5. hepsini aynı anda tedavi edebiliriz
  Op.Dr.Atilla Kaya

 6. devlet hastanesinde lazerle ben aldırmayı düşünüyorum mantıklı mı ?

 7. eğer laserle yapılıyorsa tedavi ettirebilirsiniz

 8. üstünde kıl olan benler de alınabilir mi?

 9. evet alınabilir
  Op.Dr.Nizam Kurtdere

 10. hocam benim yanağımda ben var siyah yanagımla aynı gibi yani et beni değil alınabilirmi ve devlet hastanesinde aldirmayı dusunuyorum iz kalırmı orada aldırırsam

 11. iz tedavi yöntemine bağlı.tüm yöntemlerde iz kalır.ama laser ve RF ile tedavi edilirse farkedilir iz kalmaz.
  Op.Dr.Seher Şirin

 12. Hocam kafamda ben var renk değiştiriyor gibi fark ediyorum aldirsam sorun olurmu

 13. hayır sorun olmaz.gerekirse patolojiye gönderebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ben Tedavisi © 2004-2018
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com