Ben Tedavisi İçin Randevu Oluştur Ben Aldırma Ücretlerini Gör

İnsan vücudunun el içi ve ayak tabanı dışında kalan her yerinde kıl kökleri vardır ancak bunların büyük çoğunluğu gelişemez ve ayva tüyü şeklinde kalır. Genetik kodlarda belirlendiği gibi zamanı gelince saç, sakal, bıyık gibi bölgelerdeki kıllar gelişir. İzah edilemeyen bir şekilde bazı koyu renkli benlerde hatta bazen cilt rengindeki benlerde aşırı kıllanma olur öyle ki bunlar sakal kadar güçlü bile olabilir. Bu tür yapılar 3-5 mm büyüklükte olabileceği gibi tüm bir bacağı yada tüm sırtı kaplayacak kadar geniş olabilmektedir.

Kıllı benlerin alınması

Kıllı ben tedavisi ;

Büyüklüğüne göre değişmektedir küçük birkaç mm ile 1-2 cm arasındakiler ameliyatsız yöntemlerle basitçe tedavi edilebilir. Bu şekilde ameliyatsız yöntemlerle tedavi sonrası önceden var olan kıllar olduğu gibi kalabilir bu durumda tedavi sonrası lazer epilasyon yada iğne epilasyon yapılabilir.

Çok geniş yüzeyleri tutan büyüklükteki kıllı benlerin tedavisi daha çok cerrahi olarak yapılır. Ameliyatla o bölge cildi tümüyle alınır doku kendini toparladıktan sonra başka bir bölgeden alınan ciltle kapatılır. Oldukça zahmetli bir süreçtir bu sebeple daha çok yüz bölgesi gibi çok görünen ve estetik olarak hastayı çok rahatsız edenler alınır. Çapı çok büyük olanların ameliyatları kanlı ameliyatlardır.

Sonuç olarak 2-3 cm ye kadar olan kıllı benlerin tedavisi bu konuda yeterli teknolojik birikimi olan kliniklerde ayaktan ve basitçe alınabilir ancak çok geniş olanlar ameliyatla tedavi edilebilir. İlaçlarla veya bitkisel ürünlerle hiçbir şekilde düzelmez. Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS

31 Comments

Add a Comment
 1. eagle

  merhaba hocam 4 gün önce kliniğinizde üzerinde kıl olan yüzeysen benimi rf yöntemi ile aldırdım.şimdi kabuk düştü kızarıklık var üzerindeki kılları cımbızla çeksem bir sakıncası olur mu.kıl kökü tekrar çıktıgında deriyi delemeyip kıl dönmesi olma riski var mı?cevap için teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kılları çekebilirsiniz
  çok küçük ihtimalle batık olabilir

 2. BURAK DOKUZER

  Merhaba, İzmir’de bir çok estetik kliniğe gittim ve hepsi kafamda olan lekelerin ben olduğunu ve tedavi edilemeyeceğini söyledi. Kafamı sürekli kazıyarak traş ettiğimden sürekli açık, zaman zaman güneş altında kalmaktan kaynaklı lekeler oluşmuştu; ancak doktorun söylediğine göre bunlar genetik benmiş. Küçük ve çok da koyu renkte olmamalarına rağmen bunların açılamamsı veya yok edilememesi gibi bir durum söz konusu mudur gerçekten? Kliniğinizde bunların tedavisi var mı? Teşekkürler…
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Resmini gönder bir bakalım.

 3. Şükrü ŞIMŞEK

  Merhaba benim kolumda yaklaşık 10 cm çapında kıllı ben var. Ben şu anda askerim askeri sınavlara girdim benden dolayı kabul etmediler.En kısa sürede beni aldirip sınavlara tekrar girmyı düşünüyorum. Tedavi süreci ne kadar sürer ve ız kalır mı? Yardımcıolursanız sevinirim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  10 cm ise ameliyat gerekir ve sınavı geçemeyeceğiniz kadar belirgin iz kalır

 4. mahmut

  Hocam 1 cm boyunda kolumda bi ben var ve üstünde kıl çıkıyo bu beni aldırmak kaç dakka sürer ?
  Fiyatı ne kadar?
  iz kalırmı ?
  Op. Dr. Demet Ağras
  2-3 dakika sürer
  300 TL ödersiniz.

 5. Mehmet

  Hocam sağ kaşımın tam ortasında bir ben var dikkatli bakınca gözüküyor be yaklaşık 6mm çapında kırmızı şeklinde.şişik şeklinde değil vucut yüzeyi ile aynı düzeyde fiyatı ne kadar ve tedavisi var mı?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Görüp karar veriyoruz ama anlattıklarınıza bakılırsa tedavi edilecek bir lezyon gibi görünüyor,SGK varsa 200 tl.

 6. AMED

  Yanagimin uzerinde var cilt rengimle ayni ama küçük killar var cekmem zararli olur mu büyümesinden korluyorum
  Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  kılları çekebilirsiniz.büyümeden tedavi ettirirseniz iyi olur

 7. gamze kurt

  mrb iyi clışmalar 7 aylık bir yegenim var ve doguştan sırtında ve bacagında büyük kıllı lekeler ver sırtındaki enseden bel hizasına kadar bacagındaki cevizden büyükce okmeydanındaki doktorlar baloncuk tedavisi edilmesi gerekiyor dedi fakat bu ameliyatı ve tedaviyi yapan bir doktor araştırıyoruz yardımcı olurmusunuz. tşk kolay gelsin lütfen geri dönüş yapın cilt kanserine cevirme ihtimalinden söz ediliyo 3 yaşına kadar aldırmamız gerektigi söylendi.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunu değerlendirebiliriz

 8. Melek

  Merhaba benim yüzümde, dudağımın tam altında bir ben var yaklaşık 1 cm, hangi tedavi yöntemi ile alınabilir? Lazer mi ameliyatla mı ? Bu arada iz kalırmı kalmaz mı ? Benin adı kıllı nevüs.
  Op. Dr. Demet Ağras
  hangi yöntemle tedavi edeceğimize muayene ile karar veriyoruz.laser yada buharlaştırma yöntemi ile tedavi ediyoruz.

 9. vedat

  hocam boynumun sol tarafında 3 cm büyüklüğünde ben var üzerinde kıl var kahverengi tedavi yöntemi nasıl olur cevaplarsanız sevinirim.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Önce muayene etmek lazım,gerekirse biopsi ile patolojik inceleme yapılır,şüpheli değilse Radyofrekans ile alabiliriz.

 10. Selim

  Hocam göğüs bölgemi kaplayan büyük kahve rengi kıllı bir leke var cildiye doktoru ben olduğunu söyledi. Tedavisi varmıdır var sa nasıl ve nere de olur bilginiz alabilirsiniz şimdiden teşekkürler
  Op. Dr. Demet Ağras
  O kadar geniş benleri tedavi etmiyoruz, plastik cerrahla görüşün

 11. ilkay

  merhaba doktor bey 19 yasındayım, omzumda 5 cm büyüklüğünde kıllı bır ben var. 3 sene önce sadece doktordan bilgi almak için ,devlet hastanesıne gittik , devlet hastanesınde doktor beni ameliyat ile alirim ama solucan gibi şiş ve kızarık çirkin bir iz kalır dedi ve cok korktum. gerçekten baska , daha az izli bir yöntem uygulanamaz mı yada gerçekten solucan gibi şiş mi olur aldırmak istiyorum cunku cok rahatsızım ama kafam cok karışık
  Dr.Nizam KURTDERE
  Yorum yapmak için benin muayene edilmesi daha doğru olur,radyofrekans ile alınan benlerde genelde daha az iz kalıyor,ben derin değilse bazen hiç kalmıyor.

 12. Cihan

  Hocam bıyığımın olduğu bölgede 2 cm’lik ben var ama biraz kabarık aldırma işlemi nasıl olur bide aldırdıktan sonra iz kalırmı bıyığım tekrar çıkarmı
  Dr.Nizam KURTDERE
  Radyofrekans ile alıyoruz bıyıklar çıkmaya devam eder ve hemen hemen hiç iz kalmaz.

 13. Meryem Şirinsoy

  Hocam iki buçuk ay önce yüzümden kıllı bir et beni alındı. İlk alındığından bir ay sonra tekrar kıl çıktı ve bir operasyon daha geçirdim. Kıl kökleri çok derinmiş. İkinci operasyondan bir ay sonra tekrar kıl çıktı. Sadece bir tane ve kalındı. Deri dışına çıkmadan orda kalmıştı. Tekrar doktora gittim. Doktor minik bir kesi attı kılın ucunu dışarı çıkardı ve lazer uygulandı. Sorun şu ki doktor kılın orada keloid oluşturduğunu söyledi. Ben de araştırdım keloidin tedavisi yokmuş. Sadece antibiyotik bir krem verdiler. Ne yapmam gerek bilmiyorum. Operasyon yerine dokunduğumda elime minik bir sertlik geliyor. Keloid olup olmadığından emin değilım. Lütfen yardım edin..
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Yaralarda oluşan her sertlik keloid değil,hipertrofik skar da olabilir,ayrıca bunları azaltacak veya geçirecek birtakım tedaviler var.

 14. beyhan

  Hocam mrb 14 yaşında yeğenimin doğuştan gözünün hemen altında üzeri kıllı büyük bir ben var bunun için bize yardımcı olmanızı rica ediyorum nasıl bir tedavi uygulanabilir
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Beni görüp değerlendirmek ve risk taşıyıp taşımadığına göre tedavi prosedürü uygulamak lazım.

 15. Yusuf

  Merhaba hocam iyi günler benim 1 cm kadar hafif çıkıntılı siyah gibi kıllı hangi yöntemle ben tedavi edilir ameliyat gerekir mi?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Biz bu tür benleri radyofrekens ile alıp mikroskop altında inceletiyoruz,dikiş ve pansuman gerekmiyor.

 16. hatice

  merhabalar. benim sağ yanagımda dogustan olan tüylü doğum lekesi var. Eni 2 cm, boyu 3 cm. Tedavisi olur mu? Size mail ile resmini de gönderdim. Bir de ücreti ne kadar olur?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Muayene edip karar vermek daha doğru olur.

 17. OSMAN

  Hocam benim yüzümde 2 3 adet killi ben var ve kil siz normal olarak da 7 8 tane var ben bunları devlet hastanesine sordum ameliyst dışında aldirirsan tedavide kalabilecek ben parçası yüzünden daha büyük operasyonlar geçirebilirsin dediler bunların kökleri derinde dediler
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Radyofrekans ile hiç ben dokusu kalmadan alıyoruz,çok derin benlerde az da olsa iz kalma riski var

 18. ayse

  Merhaba oğlumun sağ yanagında ve çene altında cilt renginden hafif koyu, kıllı, serçe parmak tırnağı büyüklüğünde iki beni var. Aldırdıgımızda iz kalırmı ve ücreti ne kadar. Teşekkürler.
  Op. Dr. Demet Ağras
  farkedilir iz kalmaz.ücret için https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri.html bu linke bakınız

 19. Gül

  Bebeğimin doğuştan kafasının üst bölgesinde 2cm ben var şu an 2 haftalık. Tedavisi var mı
  Op Dr Atilla Kaya
  05061424112 nolu telefona whatsapp fotoğrafı gönderirseniz ,değerlendirebilirim

 20. Havva sevgi

  Mrb hocam onüç yaşında oğlumun kolunda kıllı ben var iki cm kadar sanırım ölçmedim fakat büyük biraz. .görüntüden çok utanıyor ve kollukla geziyor sürekli. .hiç bir tedavi yaptirmadik ..yönlendirme amaçlı bilgi verirseniz eğer seviniriz. .teşekkürler. .

 21. admin

  05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
  Op.Dr.Atilla Kaya

 22. Anonim

  Merhaba hocam benim bacagimda diz altında kıllı ben var 5 cm kadar tedaviden sonra iz kalir mi ?
  Polislik için sıkıntı olacak kadar iz kalir mi?

 23. admin

  Rf ile tedavi edilirse iyi sonuç alınabilir.ama sınava bu yıl gireceksen süre yeterli olmayabilir.
  Op.Dr.Atilla Kaya

 24. Anonim

  Benim sol yanagimda killi bi ben var kestikce normalmis gibi uzuyor ben buyuk degil kucuk bivnokta gibi nasl gecer bi zarari olurmu ilerde

 25. admin

  büyüyüp daha çirkin bir hale gelebilir.tedavi ettirmenizde fayda var
  Op.Dr.Nizam Kurtdere

 26. huban esra aşar

  Merhaba Benim çenemde üzerinde kıl çıkan bir nevüs vardı bunu 2 mart 2018 tarihinde cildiye doktoruna aldırdım yakarak aldı yüzeysel olarak fakat şu anda tekrar kıllar çıktı ben onu kıllardan rahatsız olduğum için aldırdım ne yapmam gerekir plastik cerrahi dr gitsem kılların tamamından kurtulurmuyum.Bana cevap yazarsanız sevinirim.Teşekkürler İyi günler.

 27. admin

  ben tedavisi ile bende çıkan kılların tedavisi aynı yöntemle olmaz.kıllara epilasyon yaptırmanız yada cımbız vb bir şeyle almanız gerekir
  Op.Dr.Seher Şirin

 28. Admin

  Kızımın doğuştan yüzünde kıllı nevüs var sağ kaşının üzerinde etrafında da kahverengilik var şuan üç aylık ne zaman tedavi ettirebiliriz

 29. admin

  05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
  Op.Dr.Atilla Kaya

 30. Mustafa ilçi

  4 yasınd Oglumun bas parmak uztunde 2.3 cm kıllı ben var iz kalmadan nasıl nerde aldırabilirim

 31. admin

  05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim,ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz.
  Op.Dr.Atilla Kaya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ben Tedavisi © 2004-2018
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com