Ben Tedavisi İçin Randevu Oluştur Ben Aldırma Ücretlerini Gör

Kullanımı giderek yaygınlaşan RF ben tedavisinde

Radyofrekans elektrik enerjisiyle oluşturulan radyo dalgalarının dokunduğu alanda ısı enerjisine dönüşmesi şeklinde uygulanan bir tedavi şeklidir.Bende oluşturulmak istenen dokuda kontrollü yanık oluşturarak (termal hasar)ciltteki fazlalığın buharlaştırılmasıdır.

Radyofrekans İle Ben Tedavi Öncesi

Radyofrekans İle Ben Tedavi Öncesi

 

Radyofrekans İle Ben Tedavi Sonrası Görünüm

Radyofrekans İle Ben Tedavi Sonrası Görünüm

 

Çalışma prensibi elektrokoterle çok benzeşir en önemli fark radyofrekansla oluşturulacak yanığın sınırları daha net ve daha seçicidir.

Çok ince uçlar yadımı ile ben tabaka tabaka kaldırılarak normal cilde ulaşılır.Normal ciltten yüksek kısım buharlaştırıldığında düz zemin elde edilmiş olur.Damar beni hariç renkli,renksiz,büyük küçük tüm benlere uygulanabilir.Genellikle tek seansta tedavi tamamlanmış olur gerekirse küçük rötuşlar için aylık kontrole çağrılabilir.Uygulayıcının tecrübesi yeterliyse benin büyüklüğüne göre çok hafif bir iz kalabilir veya hiç iz kalmayabilir.Uygun şekilde yapılmaması halinde benin olduğu alanda çeşitli derinliklerde çukurluk kalabilir.

Radyofrekans her ne kadar radyo kelimesini içeride de radyasyonla hiçbir ilişkisi yoktur ve buna bağlı olarak tedavide kanserleşme riski de söz konusu değildir.Benin tedavi edilmesi ileri yaşlarda ortaya çıkabilecek benin kanserleşme riskini ortadan kaldırmaktadır.

Op.Dr.Atilla KAYA

İletişim ve randevu için   : www.ideaklinik.com/a>

 1. Hocam ben 3 gün önce Nişantaşı şubenizde yüzündeki benleri aldırdım kabuk bağladı fakat bugün suratına bir darbe aldım ve benin biri soyuldu ne yapmam gerekir kesin olarak iz kalır mı ve gözle görülür bir çukur var bu çukur kalır mı ?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  yaralarınız iyileşirken iz yada çukurluk olmuyorsa iz kalması pek beklenmez.iyileşmeyi hızlandırmak için bepanten plus yada madecassol kullanabilirsiniz

 2. Saçlı deride bu tedavi uygulanabilir mi? Uygulandığı takdirde o bölgede saç çıkmama durumu görülebilir mi? Teşekkürler.
  Op Dr Ergun Aygören
  saçlı deride ben tedavisi RF ile yapılabilir.saçlar etkilenmez

 3. Hocam ben yaklaşık 2 ay önce yüzümde kabarık olan bir beni radyofrekans yöntemi ile ,polikliniğinizde aldırdım;fakat alınan yer hala pembemsi ve üzerinde siyahlıklar oluştu sanki ben tekrar ediyormuş gibi, bunun için ne yapabilirim?
  Op Dr Ergun Aygören
  IDEA Bursa Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  kontrole gelebilirsiniz

 4. Hocam ben izmirden 3 ay önce 9 tane ben aldırdım anlımdakilerin izleri biraz geciyor ama yanaklarımdaki benler hala çukur ve pembe.
  Op. Dr. Demet Ağras
  IDEA İzmir Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  iyileşme sürecini bünyeniz belirler.8 aya kadar iyileşme ve çukurluklar dolmaya devam edecektir

 5. Hocam ben bu hastaneden lazerle 3 ben kaldırdım 3 ay önce kızarıklıklar kaldı ne zaman geçer?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  Bünyeye bağlı olarak 8 ayı bulabilir

 6. Hocam yaklaşık 6 ay önce Rf yöntemi ile burnumdan ben aldırdım tekrar çıktı 2.5 ay önce rötüş yaptırdım rötüş işleminden sonra orada bi çukur kaldı çukur gün be gün geçiyor gibi fakat güneş kremi sürmeme rağmen çukurun olduğu bölgede bi kararma oldu sebebi ne olabilir geçmesi mümkünmüdür birde çukur kapanır mı aydınlatırsanız çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler
  Op Dr Alirıza Şahap Barlas
  çukurluk giderek dolacaktır.güneş kremini güneşe çıkmadan 20 dk önce yaz aylarında 2 saatte bir uygulamanız gerekir

 7. Hocam 2 gün önce franksiyonel radyofrekanslı lazer ile 6-7 tane ben yaktırdım yüzeysel benlerden benlerim iğne başı gibi ve daha küçüktü ama şimdi o yerler yerler çukurluk gibi oldu korkuyorum hocam yüzüm böyle mi olcak diye yüzüm eski düzlemine dönermi çukurlar dolarmı hocam psikolojim bozuldu ve 1 hafta sonra contrektubex kullanmaya başlıycakmışım
  Op Dr Atilla Kaya
  çukurluk zaman içinde yara iyileşme sürecinize göre dolar.Rf ile tedavi olsaydınız çukurluk daha az olurdu.

 8. hocam benim yanağımda kahverengi ben var kabarık değil, lazer ile aldırsam sargıda tutulur mu? tutulursa kaç gün sargıda kalır
  Op Dr Atilla Kaya
  laser tedavisinde sargıya gerek yok.

 9. Merhaba,3 ay aralıklarla derin dediğiniz 2. Beni aldırdım.İlk benin yerini bile unuttum.İz yada çukurluk yok.Ancak 2.aldırdığım benin kabuğu 6 günde düştü ve renk olarak cildimle aynı renk olmasına rağmen sohbet mesafesinden zor ayırt edilebilecek bir çukurluk oluştu.çok aşırı kaşıntı yaşıyorum özellikle contractubex krem sürdüğümde normalmidir bu.tesekkürler
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Contractübex krem sürünce kaşıntı oluyorsa kremi kesin,kreme karşı allerjiniz olabilir.

 10. kamilkasar.hotmail@.com.
  Op.Dr.Ergun Aygören
  pek acı hissedilmez.aldırılabilir

 11. Hocam ben yüzümden 9 tane ben aldırdım 4 tanesi hala kızarık 7 ay oldu geçer mi ?
  Op.Dr.alirıza Şahap Barlas
  geçmesi beklenir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ben Tedavisi © 2004-2018
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com