Ben Tedavisi İçin Randevu Oluştur Ben Aldırma Ücretlerini Gör

Lazer bir tür ışıktır diğer ışıklardan farklı olarak yüksek düzeylerde enerji içerir.Lazer zararlı ışınlardan arındırılmış renkli alanlarda yüksek ısı enerjisine dönüşen bir ışık türüdür.Renge dayalı bir tedavi yöntemi olduğundan sadece ciltten daha koyu renkteki benlerin tedavisinde kullanılır.

Koyu renkli benler ya melanin denilen kahverengi,siyah pigmentle oluşmuştur veya damar beni şeklindedir ve kırmızı renklidir.Renkli alanın ışıkla gelen ısıyı daha fazla tutması sonucunda ısınır.Melanin pigmenti içeren kahverengi benler laser uygulandığında  dokuda hasar oluşturacak düzeye kadar yükselir doku bir anlamda pişer ve altındaki canlı dokudan sınırlanarak ayrılır.Günler içerisinde ayrılan bu tabaka benin küçülmesini veya kaybolmasını sağlar.

Kırmızı renkli benler (hemanjiom,cherry vs) biraz daha farklıdır;beni oluşturan damarın içindeki kan hücreleri ısınarak damar yumağının tıkanmasını ve her uygulamada biraz küçülerek tekrarlanan seanslarla kaybolmasını sağlar.

Benin rengi ciltle aynı renkteyse lazer uygulamak anlamlı değildir sonuç alınamaz veya çok uzun sürer.

Benlerin lazerle tedavisinde insanları tedirgin eden en önemli soru lazer beni kanserleştirir mi sorusudur.Bu ön yargının hiçbir bilimsel değeri yoktur benin tedavi edilmesi gelecekte de benin kanserleşme riskini kaldırmaktadır.

Lazerli ben tedavisi daha çok kabarık olmayan renkli benler için kullanılır,cilt renginde veya koyu renkli ama ciltten kabarıksa bu durumda radyo frekans veya buharlaştırma yöntemi uygulanır.

12 Comments

Add a Comment
 1. Hocam lazerle bn aldırmada azda olsa iz klma imknı var mı ayrıca yüzümdeki beni aldrmk istyrm ama o bölgede lazr uyglnnca sakallar yine çıkar mı kötü bi görnme sahip olur mu?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sakal olan bölgeyi lazerle alırsak sakal çıkmaz o sebeple buharlaştırma yöntemiyle alıyoruz,farkedilir iz kalmıyor

 2. merhabalar ben bu cumartesi gelicem randevu aldım ama resmide atmak ıstıyorum ne kadar fiyatta olur diye nerden resim atabilirm?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  info @ ideaklinik.com ye atabilirsiniz.

 3. Hocam merhaba,
  Hangi tür lazer teknolojisi kullanıyorsunuz.
  Saygılarımla.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  İPL

 4. Hocam sol ve sag yanagimda kucuk kucuk cok sayida ben var(dogum sonrasi her yaz dahada fazlalasiyor )suan yanagimdakileri aldirmak istiyorum istanbulda yasamiyorum tek seansta kac kucuk ben aliyorsunuz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bu güne kadar en fazla ben yaptığım kişiye 52 ben tedavisi yapmıştım bir defada.

 5. hocam burnumdaki sivilce ben e dönüştü ne yapabilirim tedavisi için. sadece lazer mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yapısına göre en uygun teknoloji seçilir lazer veya başka yöntemler

 6. Merhaba hocam benim yuzumde kucuk 10 15 tane ben var bunlari lazerle aldirabilirmiyim ve kac seyansta biter bide fiyat ogrenebilirmiyim lutfen cok tesekkurler.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  alınabilir
  seans sayısınız tahmin etmek zor 1 seansta olabilir 10 seansta sürebilir
  sgk yokssa ilk ben 100 eklenen her ben 50 tl sgk varsa ilk ben 50 eklenen her ben 25 tl bu ücret ilk 4 seansta verilir sonra gerekirse ücret alınmaz

 7. hocam lazerle ben aldırmada yaş sınırı varmı? ve küçük yaşlarda gelen varmı?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Yaş sınırı yok ama çocuklarda tercih etmiyoruz.

 8. hocam merhabalar benim dudağımın tam ortasında kan toplanması var alt dudağımda bastırdıım zaman geçiyor sonra hemen yeniden toplanıyor çok dikkat çekiyor utanıyorum belli olmasın diye hep ruj sürüyorum lazerle yok edilebileceğini duydum ssk’lıyım acaba tedavi ücretini öğrenebirmiyim şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Lazer veya skleroterapi ile giderilebiliir,görmek lazım.

 9. Hocam benim tam gözümün altında küçük kahverengi bir ben var ona lazer uygulanırsa gözüm e bir sorun yapar mı? Şimdiden teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sorun yapmaz

 10. Hocam Merabalar yüzümde 10 11 tane ele geçmeyen ben var ele geçen ise 3 veya 4 ne kadar ücreti olabilir ve hangisine lazer hangisi buharlastirma olur
  Simdikten saolun
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ciltten kabarık olmayanlar laser ile kabarıklar ise buharlaştırma yöntemi ile tedavi edilebilir.ücretler için http://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri.html sayfasına bakınız

 11. merhaba hocam,
  benim yüzümde 5 tane 2-3 cm büyüklüğünde,11 tane 1 cm büyüklüğünde,boynumda 3 tane 2-3 cm büyüklüğünde,ve kulak hizamdaki faul bölgesinde yan yana oldukça büyük olan 3 tane kahverengi ben var ve saçlarımı kestirdiğim de bu benler oldukça kötü gözüküyor ben bu 22 beni de aldırmak istiyorum ama saçlı bölgedeki benler alınırsa saç çıkmama gibi bir şey var mı ? ve yüzümdeki benlerden 4-5 tanesi sakal bölgesinde bir yerde okumuştum jilet sürekli temas ettiği için bende travma veya zedelenme oluyormuş buda benin zararlı hale gelmesine sebep oluyormuş doğru mu? 22 beni 1 seansta almak mümkün mü ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Saçlı yerden radyofrekans ile alınan benlerde saçlar çıkmaya devam eder,traş olurken sürekli jiletle tahriş edilen benlerin kanserleşme riski artar.Benlerinizi bir seansta alabiliriz,muayenede ettiğimizde bazılarını patolojik inceleme için göndermeye karar verebiliriz.

 12. İyi akşamlar.3.5 yaşında bir oğlum var.Oğlumun alnında ters j şeklinde bir somon lekesi var.Birkaç yıl daha beklersem geçme ihtimali var mı? Lazerle tedavisi yapılabilir mi?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Büyük değilse kendiliğinden geçebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ben Tedavisi © 2004-2018
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com