Ben Tedavisi İçin Randevu Oluştur Ben Aldırma Ücretlerini Gör

Derideki kahverengi lekeler genellikle güneşin zararlı ışınlarıyla oluşan estetik olarak kişiyi rahatsız eden sorunlardır. Uzun yıllar güneşin zararlı ışınlarına maruz kalınması kötü huylu olmasına neden olacağı yönünde görüşler vardır. Yani güneş ışınları hem oluşmasına hem de karakterinin değişmesine neden olabilir. Tabi böyle bir görüş olmakla birlikte vücudun hiç güneş görmeyen bölgelerinde de leke olması sık rastlanan bir durumdur. Bu da genetik yapının özellik arz ettiğini gösterir.

Leke çok değişik çeşit ve şekillerde olabilir. Aşağıda izleyeceğiniz video 54 yaşında bir dağcıya aittir yani hem orta yaşlı hem de güneşe sık maruz kalan biridir. Dikkatli izlendiğinde lekenin saniyeler içinde yok edildiği görülecektir, sorunlu olan derinin yüzeysel tabakası mili metrenin beşte biri kalınlığında alınmaktadır. İşlem çok yüzeysel uygulandığı için çukurluk veya iz kalma ihtimali yoktur. Yine basit bir şekilde alınabildiği için uyuşturucu yapmaya ihtiyaç duyulmaz.

Yüzde Güneş Lekesi tedavisi

Bu tür lekeler 4 şekilde tedavi edilebilir

  • Kimyasal peeling
  • Dermabrazyon (zımpara)
  • Lazer
  • Radyo Frekans

Kimyasal peeling daha basit renk değişimlerinde etkili olmaktadır ancak bu kadar belirginlerde yetersiz kalır

Dermabrazyon denilen uygulama tüm yüzü kaplayan sorunlarda uygulanır, dar alanlarda etkili olsa da pire için yorgan yakmak gibi olur

Lazer civardaki kılları dökeceği için sakal olan bölgede kullanılmaz, uygun vakalarda 4-8 seans uygulamak gerekir.

Radyo frekans bu tür lekelerde en ideal çözümdür

Radyo Frekans Tedavisi ; 4.6 Mghz Radyo dalgası yayan cihaz kullanılır, bu dalga boyundaki enerji derinin yüzeyini istenilen kalınlıkta kaldırmaya yarar. Cihazın ucu deriye dokunduğu anda en üst tabakası vücuttan uzaklaştırılmış olur. Son derece pratiktir saniyeler içinde uygulanır ve sonuç aynı anda görülür (lazerde uygulamadan sonra sonucu değerlendirmek için 1 ay beklemek gerekir). Vakaların % 95 kadarında tek seans yeterli olmaktadır % 5 kadarında ikinci seans gerekebilmektedir. 2.seans uygulaması ücretsiz yapılmaktadır.

Lekelerden Kurtulun

Radyo frekans bir anlamda termal abrazyon yaptığı için bu konuda tecrübeli kişiler tarafından yapılmalıdır, bu konuda Türkiye’nin en yetkin sağlık kuruluşu IDEA Klinik olup Ankara, İstanbul, İzmir ve Bursa olmak üzere 6 şube ile hizmet vermektedir.

2 Comments

Add a Comment
  1. merhaba hocam. radyo frekans yöntemi ile leke tedavisinde vücut ya da yüz bölgesi olması fark eder mi

  2. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendrelim
    Op.Dr.seher Şirin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ben Tedavisi © 2004-2018
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com