Ben Tedavisi İçin Randevu Oluştur Ben Aldırma Ücretlerini Gör

Genelde insanların el, yüz ve enselerinde çıkmaktadır ama  kafa derisinde de meydana gelmektedir. Örnek olarak aşağıda izleyeceğiniz Saçlı Derideki tedavi işlemi için uzmanlarımız konuyu ele alarak tedavinin yapılış şeklini özetlemiştir. Yüz ve ensede yer alan benler gibi estetik problemi teşkil etmesede sağlık açısından ilerleyen zamanlarda tehlike arzedebilir.

Saçlı Deride Ben Problemi ve Sonuçları
Kısa saçlı insanlarda estetik problemine neden olabilen bu benler kuaför ihtiyaçlarınızda yaralanarak kanama, tahrişe neden olabilir. Bu sonuçlar sıkça karşılaşan vakalar arasında yer almaktadır. Bu tür sorunlar yaşamamak için alınması sağlıklı bir yaklaşım olur.

Saçlı Deride Ben Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Diğer benlere göre daha fazla tecrübe gerektiren kafa derisindeki benlerin alınma işlemi için ameliyatla yapılan benler mutlaka iz bırakacaktır. Bu sebeple mutlaka radyo frekansla ben tedavisi yöntemi uygulanmalı olup uygulama yapan hekimin tecrübeli olması gerektiği aşikardır. Deneyimsiz bir ekibin yapması durumunda saç kökleri öleceği için o bölgede saç çıkmama sorunu meydana gelebilir.

Saçlı Deride Ben Tedavisi Resimleri

Yukarda konuyu ele aldık ve dikkat edilmesi gerekenelri vurguladık. Şimdi dilerseniz kliniğimizde uygulanan kafa derisinde ben tedavisi öncesi ve sonrası resimleri ile başarılı bir ben tedavisini inceleyelim

saçlı deride ben

Resimde hastamızın ilk hali görülüyor

Yukardaki resim hastamızın tedavi öncesi resmi olup aşağıdaki resim ise hastamızın tedaviye hazırlanış aşamasında çekilen görüntüsüdür.

Aşağıdaki resimde ise hastamızın ben tedavi işleminin kısa bir süre sonrasında çekilen resmidir. Dikkat ederseniz tedavi edilen ben alanında iz kalmadığı ve saçlarda herhangi bir problem olmadığını göreceksiniz.

Saçlı deride ben tedavisi

Tedaviden kısa bir süre sonrası başarılı bir ben tedavisi böyle olmalıdır.

Sizinde böyle bir probleminiz varsa aşağıdaki yorum formundan dokorlarımıza soru, görüş ve önerilerinizi iletebilir. Dilerseniz ücretsiz muayene hizmetimizden yararlanarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kafadaki Ben Alındığında Saçlar Çıkar mı?

Doğru teknoloji kullanılarak alınırsa var olan köklere zarar verilmeden alınabilir. Kökler zarar görmeyeceği için saçlar önceden var olan sıklıkta çıkmaya devam eder. Kafa derisinin yapısı gereği hiç iz kalmaz denilecek kadar belirsiz bir izi kalabilir. Saçlar yeterince uzadığında ya da tümü kısaltıldığında berberinizin bile bulması mümkün olmaz.
Ameliyatla alınırsa benin çapının 2 -2.5 katı uzunluğunda saç çıkmayan 2-3 mm kalınlığında çizgi şeklinde iz kalır. Kesik dikine yapılırsa dikkat çekici olabilir.
Lazer ile alınırsa ışığın kontrolsüz bir şekilde (ışığın gidiş derinliği kontrol edilemeyebilir) etkilemesi sebebiyle kökler zarar görebilir. Bilindiği gibi lazer epilasyon yani kılları dökmek amacıyla da kullanılmaktadır.

Kafadaki Benin kanaması Tehlikeli midir?

Yukarıda bahsedildiği gibi tararken veya berberde tıraş olurken yaralanıp kanayabilir. Aslında bu kanam minimal olacağı için tehlikeli değildir ama berberdeki aletlerin steril (mikroplardan arındılrılması) olmaması sebebiyle çeşitli mikroplar bulaşabilir, işte bu mikrop bulaşması tehlikeli olabilir.

Saçalrın Arasındaki Benler Kanserleşir mi?
Normalde kanserleşme riski diğer benlerle aynıdır ama şöyle ek bir sorundan söz edebiliriz. Saçların uzun olması durumunda güneş ışınlarından korunacağı için risk azalır ancak yaşla birlikte dökülürse bu durumda çok görünür alanda oldıuğu için çok fazl güneş ışığı alacağından dolayı kanserleşme riski diğer benlere kıyasla daha fazla olur.
Bekletmeden alınırsa kanserleşme riski tamamen ortadan kaldırılmış olur.

Kaynak:
https://my.clevelandclinic.org/health/articles/11067-skin-care-and-cosmetic-surgery-glossary

163 Comments

Add a Comment
  1. tedavi edebiliriz.RF ile tedavi edilebilir
    Op.Dr.Nizam Kurtdere

  2. Hocam benim de kafamda fındık büyüklüğünde tam tepe noktasın da bir ben var sonradan çıkan bir ben ve o bölgede saç döküyor aldırırsam o bölgede yine saç çıkar mı

  3. aldırmnaızda fayda var,çıkmasa bile en azından daha fazla dökülme önelnmeiş olur
    Op.Dr.Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ben Tedavisi © 2004-2018
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com


Sizi Aramamızı İster misiniz?